Jakość nalewek

Połączenie tradycji z nowoczesną wiedzą
Nalewka to rodzaj wyciągu alkoholowego stosowany w tradycyjnej medycynie od setek lat. Alkohol ze względu na swoje właściwości jest bardzo dobrym rozpuszczalnikiem składników aktywnych, stabilizuje ich strukturę i jednocześnie chroni związki czynne przed negatywnym wpływem enzymów, grzybów i bakterii. Atutem nalewek jest też ich dobra bioprzyswajalność, co oznacza, że dla uzyskania skutecznych efektów potrzeba mniejszych dawek niż w przypadku tabletek.

Nowoczesny proces Full spectrum®:
Każda roślina ma swój profil składników czynnych. Wydobycie ich z wnętrza komórek chronionych grubą ścianą komórkową nie jest prostym procesem. Dlatego opracowaliśmy wieloetapowy proces ekstrakcji za pomocą inkrementalnego gradientu stężeń, dzięki któremu możliwe jest wyciągniecie możliwie największej ilości substancji aktywnych oraz uzyskanie niezwykle wartościowych wyciągów. Kolejnym etapem jest stabilizacja wyciągu tak, by zachowywał swoje właściwości co najmniej 12 miesięcy od daty produkcji.

W procesie przygotowywania nalewek leczniczych niezwykle istotna jest też atmosfera, w której powstają. Ta aura odbija się także na ich właściwościach. Nasze nalewki przygotowujemy z niezwykłą starannością, są przepojone dobrą energią i zaangażowaniem, tak aby działały jak najskuteczniej.

Małe dawki alkoholu korzystne?!
Wydaje się to być wbrew powszechnie głoszonym opiniom, ale szereg badań naukowych wskazuje, że małe i bardzo małe dawki alkoholu są korzystne dla zdrowia! W badaniach zauważono m.in. poprawę pamięci i procesów myślenia (związaną z antagonizmem NMDA), rozszerzenie naczyń włosowatych, podwyższenie poziomu HDL, poprawia krążenie krwi, zmniejszenie ryzyko demencji na starość.
Niestety, to co korzystne w małych ilościach, niekoniecznie jest takie w średnich czy dużych. A nawet jest całkiem przeciwnie. Dlatego pamiętajmy o tym i cieszmy się dobrym zdrowiem do późnej starości!

LITERATURA CYTOWANA:

1. Maggie L Kalev-Zylinska, Matthew J During (2007) Paradoxical facilitatory effect of low-dose alcohol consumption on memory mediated by NMDA receptors. J Neurosci 2007 Sep;27(39):10456-67
2. Ferreira, M. P., & Willoughby, D. (2008). Alcohol consumption: the good, the bad, and the indifferent. Applied physiology, nutrition, and metabolism = Physiologie appliquee, nutrition et metabolisme, 33(1), 12-20.

Dzięki cookies korzystanie ze strony jest szybsze i łatwiejsze. Przestrzegamy RODO. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

  OK