Kontakt: (67) 349 15 00
603 094 777
sklep@magicznyogrod.pl
Pon-Pt: 7-17

Twoje konto 0 prod. 0,00Do kasy

Kudzu 500mg x 100 kapsułek

Pueraria lobata

Opornik łatkowaty

 • 44,90 zł
 • szt.
x

Wariant produktu nie dostępny

Kudzu ( Pueraria lobata) zawiera substancje, które pomagają uwolnić się od uzależnień. Wyciągi z kudzu wykorzystuje się przede wszystkim w terapii uzależnienia od alkoholu, ale dowiedziono, że pomagają odstawić też nikotynę, amfetaminę i kokainę. Substancje obecne w kudzu to izoflawony, które wykazują ponadto działanie podobne do estrogenów. Z tego względu tabletki kudzu polecane jest kobietom w okresie menopauzy i po menopauzie oraz tym, u których występuje niedobór estrogenów.

W tradycyjnej medycynie chińskiej korzeń kudzu nazywa się ge gen i stosowany jest w migrenach i zaburzeniach neurologicznych, w celu oczyszczenia i ochrony wątroby oraz nerek, a także w celu złagodzenia niekorzystnych skutków spożywania alkoholu. Chińczycy i Japończycy cenią kudzu za wysoką zawartość izoflawonów, która jest znacznie wyższa niż w soi, a także za właściwości rozgrzewające. Korzeń kudzu w formie proszku, tabletek, kapsułek, nalewek i ekstraktów sprzedawany jest w Azji jako środek sprzyjający zmniejszeniu masy ciała, powiększający biust, poprawiający wygląd skóry i odmładzający.

Kudzu to pnącze, które rośnie bardzo szybko i może zyskać aż 30cm długości w ciągu zaledwie jednej doby. Surowcem medycznym jest korzeń rośliny, który dorasta nawet do 2m długości, wykorzystywane są także kwiaty. Korzeń i pędy kudzu są jadalne i stanowią element kuchni chińskiej, japońskiej i wietnamskiej. Pędy z liśćmi mogą być smażone lub gotowane, a bogaty w skrobię korzeń można upiec lub ugotować, a także przetworzyć na proszek i wykorzystać do przygotowania deserów, zup, czy nawet herbaty.

Pod koniec XIX wieku pnącze sprowadzono do Stanów Zjednoczonych i zaczęto sadzić, aby zapobiec erozji gleby oraz hodować je jako roślinę jadalną, włóknistą i ozdobną. W ciągu 10 lat pnącze kudzu błyskawicznie rozprzestrzeniło się w południowo-wschodniej części USA, pokrywając ogromne powierzchnie, które szacowane są obecnie na 3 miliony hektarów. Próbowano walczyć z kudzu, lecz zarówno koszenie jak i stosowanie chemicznych środków nie powstrzymało tej rośliny przed intensywnym wzrostem. Nazwano ją „rośliną, która zjadła południe”.DZIAŁANIE

Właściwości prozdrowotne

 • Uzależnienia

Kudzu cenione jest przede wszystkim za zawartość substancji, które oddziałują na mózg w taki sposób, który pomaga w leczeniu uzależnień, zwłaszcza od alkoholu, a także od nikotyny, amfetaminy i kokainy. Substancje te zaliczane są do izoflawonów. 80% z nich stanowi pueraryna, a pozostałe to daidzeina, daidzyna, genisteina oraz ich pochodne. Istotne jest to, że nie wykazują one działania toksycznego, tak jak leki stosowane w leczeniu uzależnień.

Badania naukowe nad wyciągami z kudzu prowadzone w ostatnich latach wykazały, że zawarte w nich izoflawony hamują rozkład serotoniny i dopaminy – neurotransmitterów, których poziom wzrasta po wypiciu alkoholu lub po zażyciu narkotyku i powoduje odczuwanie przyjemności oraz zmniejszenie stresu, uruchamiając koło uzależnienia. Tabletki z kudzu przyczyniają się więc do zwiększenia poziomu serotoniny i dopaminy w mózgu, a tym samym do poprawy i stabilizacji nastroju, umożliwiając osobie uzależnionej łatwiejszą rezygnację z używki.

Co więcej, izoflawony kudzu wpływają na metabolizm alkoholu w wątrobie poprzez hamowanie aktywności enzymów rozkładających etanol do aldehydu octowego, a dalej do kwasu octowego. Aldehyd octowy jest bardziej toksyczny od etanolu i wywołuje nieprzyjemne objawy zatrucia, takie jak ból głowy, nudności, wymioty i zaczerwienienie twarzy. Spowolnienie metabolizmu alkoholu przez izoflawonoidy obecne w kudzu skutkuje ograniczeniem objawów zatrucia, a także łagodzi tzw. kaca.

 • Układ krążenia

Daidzeina i pueraryna zawarte w kudzu korzystnie oddziałują na krążenie i pracę układu sercowo-naczyniowego poprzez zapobieganie sklejania się płytek krwi i zmniejszanie lepkości krwi. Pomagają również w utrzymaniu prawidłowego ciśnienia tętniczego.

 • Hormony

Izoflawony kudzu zaliczane są do fitohormonów i wykazują działanie podobne do estrogenu. Dzięki temu wyciągi z kudzu łagodzą nieprzyjemne objawy menopauzy i okresu postmenopauzalnego, takie jak uderzenia gorąca, dolegliwości skórne, czy zawroty głowy. Dodatkowo podnoszą nastrój i zwiększają popęd płciowy, a także pozytywnie wpływają na gęstość kości.

 • Glikemia

Pueraryny obecne w kudzu pozytywnie wpływają na kontrolę glikemii. W badaniach na zwierzętach zaobserwowano, że związki te sprzyjają obniżeniu poziomu glukozy we krwi, poprawiają tolerancję tkanek na glukozę, a także zwiększają jej poziom w mięśniach szkieletowych.

 • Pamięć

Wyciągi z kudzu wykazały działanie ochronne na komórki nerwowe w badaniach z udziałem kobiet w okresie menopauzy oraz w badaniach na zwierzętach. Pueraryny zawarte w kudzu okazały się hamować utratę pamięci związaną z wiekiem i menopauzą.


ZASTOSOWANIE

 • Pomocniczo przy odstawieniu alkoholu, nikotyny oraz substancji psychoaktywnych
 • W celu złagodzenia objawów zatrucia alkoholowego i kaca
 • W okresie menopauzy lub w przypadku niedoboru estrogenu
 • Wspomaganie funkcjonowania serca i układu krążenia
 • Wspomaganie metabolizmu węglowodanów

SKŁAD

1 kapsułka zawiera 500mg ekstraktu z kudzu standaryzowanego na 40% izoflawonów.
Opakowanie zawiera 100 kapsułek.

Suplement diety.
Nie przekraczać zalecanej dziennej porcji.
Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut zróżnicowanej diety.
Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci.


SPOSÓB UŻYCIA

1 kapsułka 2-3 razy dziennie.


SYNERGIA

Korzeń szałwii czerwonej ( Salvia miltiorrhiza) stosuje się razem z kudzu w tradycyjnej medycynie chińskiej dla poprawy funkcjonowania układu sercowo-naczyniowego.


PRZECIWWSKAZANIA

Kudzu w tabletkach jest przeciwwskazane w okresie ciąży i karmienia piersią. Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na produkt.


CHARAKTERYSTYKA ROŚLINY

Pueraria lobata to po polsku opornik łatkowaty. Aktualnie roślina ta traktowana jest jako odmiana gatunku Pueraria montana, wcześniej opisywana była jako osobny gatunek. Kudzu należy do rodziny bobowatych i jest niezwykle inwazyjnym pnączem, którego dzienny przyrost może wynieść nawet 30cm. Naturalnym obszarem jego występowania są Chiny, Indie, Azja południowo-wschodnia, Japonia i wyspy Oceanii. Obecnie rośnie także w Ameryce Północnej i Środkowej, w Azji centralnej i na Kaukazie, gdzie został sprowadzony jako roślina jadalna, pastewna i ozdobna. Pnącze rozprzestrzeniło się jednak bardzo szybko wypierając rodzime gatunki i obecnie traktowane jest tam jako uporczywy chwast.

Kudzu posiada duży, jadalny korzeń bogaty w skrobię, który dorasta do 2 m długości i może ważyć nawet 30kg. Łodyga osiąga 10-12m długości i rośnie bardzo szybko. Liście składają się z trzech mniejszych listków, które kształtem przypominają kacze płetwy. Kwiaty kudzu mają kształt typowy dla roślin motylkowych. Są purpurowe z żółtą plamką po środku. Tworzą grona długie na 30cm, a po przekwitnieniu przekształcają się w strąki z nasionami przypominające kłosy.


Produkt przebadany laboratoryjnie


BIBLIOGRAFIA

1. http://www.kudzu.pl
2. http://www.alternatywnamedycyna.pl
3. The effects of botanical dietary supplements on cardiovascular, cognitive and metabolic function in males and females. Scott Carlson, Ning Peng, Jeevan K. Prasain, and J. Michael Wyss. Gend Med. 2008 ; 5(Suppl A): S76–S90.
4. http://www.kudzu.pl
5. http://www.sigmaaldrich.com
6. https://examine.com
7. http://www.pfaf.org
8. https://pl.wikipedia.org
9. http://www.chineseherbshealing.com

Producent: Nanga

Opinie

 • Ocena: (5/5)

  Adrian, W dniu: 23.06.2017

  Po długim researchu w Internecie wyczytałem, że najlepsze ziołowe środki w składzie mają Kudzu (np. Nicorix) a różnica taka, że kosztują 3x więcej od jego czystego odpowiednika (który działa sam w sobie lepiej od nich). No to zdecydowałem zamówić, ale potrzebowałem czegoś jeszcze i na anglojęzycznym forum polecano żeńszeń lub shankhapushpi.... niemyśląc długo zakupiłęm Kudzu + Shankhapushpi + Żeńszeń i pomogło rzucić papierosy (nie palę od 10/2016r) a przy okazji zostałem absynentem od alkoholu (nieumyślnie :). Żeńszeń coś tam pomagał, ale niezbyt, a przynajmniej do tego korzenia zawsze byłem nastawiony sceptycznie. Kudzu faktycznie zrobiło robotę bo po każdej kapsułce czułem działanie (NIE RADZĘ palenia podczas zażywania Kudzu, niby w pierwszych 3-5 dniach schodzi niepaleniem aż do zera, ale bardzo dziwnie się czułem po każdym zapaleniu nawet połowy papierosa, jakbym miał zemdleć, zwymiotować czy nawet ręce mi drżały - nie mogłem się też wcale skupić... 1go dnia niepalenia takich objawów nie było, a nie jestem osobą która sobie takie objawy może wmówić :). Polecam!

Dodaj opinię


Zapytaj o produkt

Polecane dla Ciebie

Zapisz się do newslettera i zyskaj dostęp do ciekawych informacji o produktach naturalnych i najciekawszych promocjach.

OK

Dzięki cookies korzystanie ze strony jest szybsze i łatwiejsze. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies.