Kontakt: (67) 349 15 00
603 094 777
sklep@magicznyogrod.pl
Pon-Pt: 7-17

Twoje konto 0 prod. 0,00Do kasy

Pedicularis 30ml

Promocja
  • 34,90 zł 29,90 zł
  • szt.
x

Wariant produktu nie dostępny

Pedicularis densiflora zwana również “Indian Warrior” to roślina półpasożytnicza z rodziny Scrophulariaceae, rosnąca na obszarze Kalifornii oraz Oregon w zachodniej części Ameryki Północnej, w szczególności kalifornijskich lasach dębowych na niskich wysokościach. Produkuje pączki podobne do roślin z rodziny Cannabaceae (chmiel oraz konopie).

Pedicularis wykorzystywany był w przez rdzennych Indian w celach leczniczych. Cenili jego właściwości relaksacyjne i uspokajające oraz stosowali go w leczeniu bezsenności oraz bólach nerwowych. Pedicularis używany był również w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej.

DO UŻYTKU ZEWNĘTRZNEGO


SKŁAD

Alkohol etylowy, woda destylowana, gliceryna, naturalna mieszanka aromatyczna

Badania nad tą rośliną ujawniły jej różnorodny skład, który tworzą głównie: irydoidy glikozydowe, fenylopropanoidy glikozydowe (PhGs), lignany glikozydowe, flawonoidy oraz alkaloidy.


DZIAŁANIE

W badaniach in vitro oraz in vivo okazało się, że pewne związki monomerowe posiadają właściwości przeciwnowotworowe, hepatoprotekcyjne, antyoksydacyjne, pomocne w bólach mięśni szkieletowych, wykazują aktywność przeciwbakteryjną oraz działanie nootropowe.
Z uwagi na swoje właściwości wyciszające a zarazem klarowne działanie może być pomocna przy medytacji.


SKUTKI UBOCZNE

Roślina jest dobrze tolerowana i wykazuje minimalne skutki uboczne tj. poczucie zagubienia i dezorientacja. Nie przekraczać ilości 2 miarek.


SYNERGIA

Rośliny zwiotczające mięśnie szkieletowe: pluskwica groniasta, tarczyca bajkalska.
Rośliny o działaniu przeciwzapalnym: arnika, kurkuma.
Dodatkowo: Lactuca, Humulus, Valeriana.


CIEKAWOSTKA

Pedicularis swoją nazwę “Indian Warrior” zawdzięcza legendzie, że kwitnie tam gdzie zginęłą osoba rdzennego pochodzenia oraz dzięki swojej wysokiej energii jaką posiada oraz mocy wywoływania marzeń i wizji.


LITERATURA CYTOWANA

1. Mao-Xing Li, Xi-Rui He, Rui Tao, Xinyuan Cao; “Phytochemistry and Pharmacology of the Genus Pedicularis Used in Traditional Chinese Medicine”; The American Journal of Chinese Medicine 42(5):1071-98 · September 2014
2. http://salixandsalvia.livejournal.com
3. http://7song.com

Producent: Nanga

Opinie

  • Ocena: (5/5)

    Rafał, W dniu: 05.05.2017

    Bardzo ciekawy produkt. Cieszę się, że jest w ofercie. W widoczny sposób wzmacnia koncentrację i poprawia nastrój. Subtelnie ale odczuwalnie. Można porównać trochę do działania Noopeptu ale Pedicularis dodatkowo poprawia nastrój. Smak nalewki wyborny.

Dodaj opinię


Zapytaj o produkt

Polecane dla Ciebie

Zapisz się do newslettera i zyskaj dostęp do ciekawych informacji o produktach naturalnych i najciekawszych promocjach.

OK

Dzięki cookies korzystanie ze strony jest szybsze i łatwiejsze. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies.