Kontakt: (67) 349 15 00
603 094 777
sklep@magicznyogrod.pl
Pon-Pt: 7-17

Twoje konto 0 prod. 0,00Do kasy

Wiązówka błotna ziele

Filipendula ulmaria

x

Otrzymaj powiadomienie, kiedy produkt będzie dostępny

Wybierz wariant

Wiązówka błotna ( Filipendula ulmaria) – Używana jest do aromatyzowania niektórych gatunków piwa i wódki. Napar używany jest do leczenia przeziębień, chorób górnych dróg oddechowych, pomocniczo przy grypie i chorobach reumatycznych, zwykle w mieszance z innymi ziołami; czarnym bzem, korą wierzby, liśćmi brzozy.


DZIAŁANIE

Właściwości prozdrowotne

  • Właściwości przeciwgorączkowe (dzięki zawartości salicyny)
  • Napotne
  • Moczopędne
  • Przeciwreumatyczne

ZASTOSOWANIE

  • Gorączka
  • Przeziębienie
  • Reumatyzm
  • Gościec stawowy
  • Bóle stawów i kości

SPOSÓB UŻYCIA

W przypadku przeziębiania, anginy, grypy, reumatyzmu i schorzeń nerek i pęcherza moczowego stosujemy napar z kwiatów wiązówki błotnej, jedną łyżeczkę rozdrobnionego suszu zalewamy jedną szklanką wrzącej wody i zaparzamy pod przykryciem przez około 15-20 minut. Po upływie tego czasu mieszankę przecedzamy i pijemy po pół szklanki 2-3 razy na dzień.


SKŁAD

Ziele i kwiat wiązówki ( Flos ulmariae) zawierają olejki eteryczne, flawonoidy, garbniki, kwasy organiczne, sole mineralne i glikozydy fenolowe (spireina, salicyna).


PRZECIWWSKAZANIA

Nie stosować u osób nadwrażliwych na salicylany, inne niesteroidowe leki przeciwzapalne oraz u osób chorych na astmę.

Możliwe skutki uboczne: Reakcje alergiczne w postaci wysypki, objawów astmy lub zaburzeń ze strony układu pokarmowego. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek objawów niepożądanych należy poinformować lekarza.

Ostrzeżenia

Ze względu na zawartość salicylanów nie zaleca się stosowania u dzieci do 12 roku życia. Ze względu na brak danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania kwiatów wiązówki podczas ciąży i karmienia piersią nie zaleca się przyjmowania produktu w tym czasie. Nie należy stosować po terminie ważności. Należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, w zamkniętych opakowaniach, zgodnie z wymaganiami producenta, chronić od światła, wilgoci i wpływu obcych zapachów.


CHARAKTERYSTYKA ROŚLINY

Gatunek byliny należący do rodziny różowatych ( Rosaceae). Jest gatunkiem eurosyberyjskim, występuje w Azji od Syberii przez Mongolię po Chiny oraz w północnej i środkowej Europie. W Polsce jest rośliną pospolitą, miejscami występuje bardzo licznie. Status gatunku we florze Polski: gatunek rodzimy. Z liści otrzymywano dawniej żółtozielony barwnik do tkanin.

Producent: Nanga
Część rośliny: ziele
Sposób zbioru: Ze stanowisk naturalnych
Tradycyjna medycyna: Europejska
Kraj pochodzenia: Polska

Opinie

Nikt jeszcze nie ocenił produktu. Bądź pierwszy.

Dodaj opinię


Zapytaj o produkt

Polecane dla Ciebie

Zapisz się do newslettera i zyskaj dostęp do ciekawych informacji o produktach naturalnych i najciekawszych promocjach.

OK

Dzięki cookies korzystanie ze strony jest szybsze i łatwiejsze. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies.