ALCAR

  • ; 1
  • ; 1
  • ; 1
 • W magazynie: 95 sztuk
  14,90
  W magazynie: 95 sztuk
  14,90
  W magazynie: 13 sztuk
  45,27
  W magazynie: 2 sztuk
  181,12
 • Koszt przesyłki już od 9,90 zł


  Darmowa dostawa na terenie Polski od 150zł.

  Z uwagi na zwiększoną ilość zamówień termin realizacji może być opóźniony.

 • Wybrany wariant jest teraz niedostępny.

  Powiadom mnie, gdy się pojawi:

ALCAR to acetylo-L-karnityna. Stosuje się ją w celu podniesienia koncentracji i zdolności poznawczych, wzmocnienia pamięci i ochrony mózgu [2]. Pomimo tego, iż jest to pochodna L-karnityny, zupełnie nie jest do niej podobna w działaniu, dlatego nie należy tych związków mylić ze sobą. Warto jednak pamiętać, że w wyniku metabolizmu ALCARu powstaje L-karnityna, dlatego suplementacja ALCARem może przynieść dodatkowe efekty, charakterystyczne dla przyjmowania L-karnityny, czyli zwiększenie wydatku energetycznego podczas treningu i zahamowanie przyrostu masy ciała [9].

ALCAR jest aminokwasem produkowanym w naszym organizmie. Z uwagi na istotne działanie biologiczne, zalicza się go do substancji witaminopodobnych. Związek ten rozpada się na grupę acetylową i karnitynę. Grupa acetylowa służy do budowy istotnych przekaźników mózgowych oraz lipidów otaczających neurony (osłonki mielinowe), stanowi także źródło energii dla komórek i jest wykorzystywana do ich wzrostu. Karnityna z kolei bierze udział w przemianach energetycznych kwasów tłuszczowych [1, 2].

ALCAR powstaje z acylokarnityny w mitochondriach – centrach energetycznych każdej komórki. Acylokarnityna powstaje natomiast z karnityny, która służy do przenoszenia długołańcuchowych kwasów tłuszczowych do mitochondriów, aby tam mogły zostać włączone do przemian prowadzących do powstania energii (czyli ulec beta-oksydacji, a następnie dać substraty do cyklu Krebsa). Ani kwas tłuszczowy, ani sama karnityna nie mogą przejść przez błonę mitochondrium do jego wnętrza. Aby dostać się do środka, obie cząsteczki zostają przekształcone w acylokarnitynę. Po przejściu przez błonę, acylokarnityna konwertowana jest z powrotem do karnityny, która następnie przekształcana jest w acetylokarnitynę, czyli ALCAR, i opuszcza mitochondrium. Na drodze tych reakcji powstają acylo-CoA i CoA – cząsteczki potrzebne do dalszych przemian energetycznych. Sam ALCAR jednak nie bierze udziału w przemianach energetycznych. Staje się jedynie donorem grupy acetylowej [1].

ALCAR + CoA —> acetylo-CoA + karnityna
acetylo-CoA —> acetylocholina, glutaminian, aminokwas GABA, osłonki mielinowe
karnityna —> przemiany energetyczne kwasów tłuszczowych

Acetylo-L-karnityna przyjmowana jako suplement charakteryzuje się wysoką biodostępnością i bez trudu dostaje się do krwi, a z krwi dociera do mózgu, gdzie wykazuje działanie nootropowe i neuroprotekcyjne.


DZIAŁANIE

ALCAR jako suplement:

 • Stymuluje funkcjonowanie mózgu, wzmacniając koncentrację, zdolności uczenia się i pamięć. Badania na zwierzętach wykazały, że ALCAR podnosi tempo metabolizmu energetycznego w mózgu, tym samym zwiększając efektywność jego pracy [3]. Dowiedziono także, że ALCAR pomaga zachować zdolności intelektualne u zwierząt starzejących się [4] oraz redukuje zmęczenie fizyczne i psychiczne u starszych pacjentów, poprawiając ich funkcjonowanie ruchowe i poznawcze [5].
 • Ponadto ALCAR jest donorem grupy acetylowej, która służy do produkcji przekaźników mózgowych – acetylocholiny, glutaminianu i aminokwasu GABA. Acetylocholina jest kluczowym neurotransmitterem odpowiedzialnym za uczenie się i pamięć, dlatego osobom chcącym poprawić swoje zdolności intelektualne szczególnie zależy na podniesieniu jej poziomu. Glutaminian z kolei to najbardziej rozpowszechniony neuroprzekaźnik w naszym układzie nerwowym, odpowiadający za przewodzenie różnych impulsów nerwowych, a aminokwas GABA jest przekaźnikiem o działaniu hamującym, dzięki któremu możliwe jest odprężenie [2].
 • Podnosi nastrój. Okazuje się, że regularna suplementacja ALCARem może spowodować podniesienie poziomu serotoniny i noradrenaliny w mózgu, co skutkuje wyraźną poprawą samopoczucia [3].
 • Chroni mózg przed uszkodzeniami. Właściwości neuroprotekcyjne ALCARu potwierdziły liczne badania na zwierzętach, a także te z udziałem ludzi. Wykazano, że ALCAR poprawia funkcjonowanie mózgu po urazach, chroni przed uszkodzeniami prooksydacyjnymi i działaniem substancji toksycznych (np. alkoholu i innych używek), a także hamuje zmiany neurodegeneracyjne [2, 6, 7, 8].
 • Po oddaniu grupy acetylowej przekształca się w karnitynę, która wpływa na zwiększenie wydatku energetycznego podczas wysiłku fizycznego, co może być przydatne podczas redukcji, i zapobiega odkładaniu się kwasów tłuszczowych w tkance tłuszczowej [9].


ZASTOSOWANIE

 • w celu poprawy zdolności poznawczych i pamięci
 • w celu poprawy funkcjonowania fizycznego i psychicznego u osób starszych
 • w celu ochrony mózgu
 • dla poprawy nastroju
 • wspomaganie odchudzania, redukcja


SKŁAD


Chlorowodorek N-acetylo L-karnityny 100%. Bez dodatków.

Suplement diety.
Produkt odpowiedni dla wegan.


SPOSÓB UŻYCIA


Od 1 do 3 miarek dziennie, najlepiej w godzinach porannych i okołopołudniowych. ALCAR przyjęty później może spowodować problemy z zasypianiem. Proszek należy wymieszać z wodą i spożyć na 15 minut przed posiłkiem, najlepiej na pusty żołądek.

1 płaska miarka (1 ml) zawiera 700 mg ALCARu.

Zalecana dzienna porcja wynosi 2100 mg ALCARu. Nie przekraczaj zalecanej dziennej porcji.

Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut zróżnicowanej diety oraz nie zastąpią zdrowego trybu życia.


PRZECIWWSKAZANIA


Nie stosuj w niedoczynności tarczycy! ALCAR oraz L-karnityna blokują przenikanie hormonów tarczycy do komórek i mogą pogorszyć objawy [10].

Nie stosuj w ciąży i w okresie karmienia piersią. Możesz podawać dzieciom w ilości o połowę mniejszej niż dla dorosłych.


Działania niepożądane:

Zdarza się, że ALCAR podrażnia żołądek i powoduje nudności, suchość w ustach i ból głowy. Może wywołać nieprzyjemny zapach potu, moczu i oddechu.


Interakcje:

Nie stosuj ALCARu w trakcie przyjmowania acenokumarolu i warfaryny [11].


SPOSÓB PRZECHOWYWANIA

Przechowuj w zamkniętym opakowaniu, w temperaturze pokojowej, w miejscu niedostępnym dla małych dzieci. Chroń przed światłem i wilgocią.


BADANIA LABORATORYJNE


Przykładamy wielką uwagę do jakości oferowanych przez nas produktów. Testujemy każdą partię w naszym laboratorium.
Do produktu ALCAR dział jakości naszego Maglabu może dostarczyć:

 • Certyfikat analizy

W takim przypadku prosimy o kontakt e-mail.


BIBLIOGRAFIA


1. Karnityna: funkcja, metabolizm i znaczenie w niewydolności wątroby u pacjentów w przewlekłym zatruciu alkoholem. https://phmd.pl
2. L-Carnitine and acetyl-L-carnitine roles and neuroprotection in developing brain. https://www.ncbi.nlm.nih.gov
3. Chronic acetyl-L-carnitine alters brain energy metabolism and increases noradrenaline and serotonin content in healthy mice. https://www.ncbi.nlm.nih.gov
4. Acetyl-L-carnitine improves aged brain function. https://www.ncbi.nlm.nih.gov
5. Acetyl L-carnitine (ALC) treatment in elderly patients with fatigue. https://www.ncbi.nlm.nih.gov
6. Acetyl-L-carnitine treatment following spinal cord injury improves mitochondrial function correlated with remarkable tissue sparing and functional recovery. https://www.ncbi.nlm.nih.gov
7. Neuroprotective effects of pre-treatment with l-carnitine and acetyl-L-carnitine on ischemic injury in vivo and in vitro.
8. ALCAR Exerts Neuroprotective and Pro-Neurogenic Effects by Inhibition of Glial Activation and Oxidative Stress via Activation of the Wnt/β-Catenin Signaling in Parkinsonian Rats. https://www.ncbi.nlm.nih.gov
9. Skeletal muscle carnitine loading increases energy expenditure, modulates fuel metabolism gene networks and prevents body fat accumulation in humans. https://www.ncbi.nlm.nih.gov
10. Effects of carnitine on thyroid hormone action. https://www.ncbi.nlm.nih.gov
11. https://www.webmd.com

***

Zastosowanie: Odchudzanie, Koncentracja, Pamięć, Myślenie, Odprężenie i nastrój, Przed treningiem
Ostrzeżenia: Nie stosować w ciąży, Nie stosować podczas laktacji

Masz pytanie? Napisz do nas

Ocena Ogólna: (4.75/5)

Opinie klientów

 • Ocena: (5/5)

  Patryk W., W dniu: 01.02.2021

  Odchudza

 • Ocena: (5/5)

  łukasz s., W dniu: 14.11.2020

  Ok

 • Ocena: (5/5)

  Monika P., W dniu: 13.11.2020

  Polecam

 • Ocena: (5/5)

  Edyta K., W dniu: 28.09.2020

  lepsza koncentracja

 • Ocena: (5/5)

  Paulina M., W dniu: 02.09.2020

  dobry produkt. bardzo pomaga w pracy i nauce.

 • Ocena: (5/5)

  Dorota S., W dniu: 21.05.2020

  Super regeneracja na układ nerwowy. Polecam!!!

 • Ocena: (5/5)

  Michał J., W dniu: 06.04.2020

  Orzeźwia umysł i subtelnie pobudza. Dobrze komponuje się w miksach

 • Ocena: (5/5)

  Kamil K., W dniu: 14.03.2020

  Po pierwsze tanio, a po drugie naprawdę dobra jakość.

 • Ocena: (5/5)

  Kacper K., W dniu: 21.01.2020

  Lekko pobudza i poprawia wytrzymałość podczas biegania.

 • Ocena: (5/5)

  Aneta J., W dniu: 04.01.2020

  Polecam bardzo gorąco, produkt pomaga w koncentracji, jest bardzo efektywny.

 • Ocena: (5/5)

  Sylwia, W dniu: 30.12.2019

  Dobry produkt

 • Ocena: (5/5)

  Monika W., W dniu: 12.10.2019

  Bardzo dobry produkt i sklep.

 • Ocena: (5/5)

  Dorota H., W dniu: 21.05.2019

  Poprawiła się moja przemiana materii i polecam ten produkt, bardzo dobrej jakości :)

 • Ocena: (5/5)

  Patryk Dobromir O., W dniu: 09.05.2019

  Pozytywnie zaskoczyło mnie wyraźnie odczuwalne działanie stymulujące i antydepresyjne już po jednej miarce. Spodziewałem się efektów dopiero po długotrwałym stosowaniu.

 • Ocena: (5/5)

  Sebastian G., W dniu: 11.04.2019

  Zakupiłem ALCAR w ilości 100 gramów. Dokładnie miesiąc temu otrzymałem przesyłkę. Od tego dnia stosuję około 0.5g do 1g(1 g wyjątkowo rzadko + jeszcze miałem kilka dni gdzie pominąłem kompletnie suplementacje). Według opakowania jedna dołączona miarka to 0.25g, więc dwie to 0.5g i w takiej ilośc go używałem - dwie miarki prawie codziennie. Używając miesiąc 0.5g zauważyłem, że ALCAR wyjątkowo szybko zaczął znikać z opakowania. Zważyłem go na dwóch różnych wagach i opakowanie ma 45 gramów :O czyli po miesiącu, używając dziennie 0.5 g powinnienem stracić około 15g - maks 20 gramów a według wag straciłem ponad 50? Teraz nie jestem pewien czy załączona miarka jest fałszywa i nie oddziela 0.25 g tylko może własnie 0.5 g(ale nawet w takiej ilości wciąż się nie zgadza bo wtedy powinnienem zużyć 30-35 gramów maks)? Czy może zostało mi wysłane znacznie mniej w opakowaniu? Nie wiem, ale przydała by się jakaś poprawa na opakowaniu na temat miarki bo 0.25g to to chyba nie jest :/ Tak czy siak, poprawa zdecydowanie jest, lepsza koncentracja, trochę więcej energii :) Produkt zdecydowanie polecam, tylko teraz nie wiem czy mam używać 2 miarki (0.5g) czy te 2 miarki to o wiele więcej niż jest napisane na opakowaniu :/

 • Ocena: (5/5)

  Grzegorz P., W dniu: 27.09.2018

  Biorę z ALA dwa razy dziennie, w pracy i przy nauce gry na klawiszach. Zdecydowanie poprawiona koncentracja.

 • Ocena: (5/5)

  Krzysztof F., W dniu: 10.08.2018

  Idealnie dziala nawet az za ale mile to w dzialaniu.

 • Ocena: (5/5)

  Michał Z., W dniu: 05.01.2017

  Doskonała jakość i świetna cena! Poranna porcja 800 mg ALCAR-u z ekstraktem z karczocha i z forskoliną 20% (1600 mg:30 mg) daje pozytywnego intelektualnego i fizycznego „kopa” na cały dzień :)

 • Ocena: (5/5)

  Dariusz K., W dniu: 09.12.2016

  Brak zakwasów już po pierwszym spożyciu, równierz dodaje dużo energi co pozwala na efektywniejsze treningi kardio, polecam

 • Ocena: (5/5)

  Mateusz O., W dniu: 30.06.2016

  Zdecydowanie lepiej się po tym biega, łatwiej przemóc "kryzys", który często następuje u mnie w okolicach 20 minuty. Nie wiem, czy to efekt placebo czy rzeczywiste działanie, ale mi na pewno pomaga w ćwiczeniach kardio.

Dzięki cookies korzystanie ze strony jest szybsze i łatwiejsze. Przestrzegamy RODO. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

  OK