Dzięki cookies korzystanie ze strony jest szybsze i łatwiejsze. Przestrzegamy RODO. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

  OK

ALCAR

 • W magazynie: 9 sztuk
  14,90
  W magazynie: 9 sztuk
  14,90
  W magazynie: 0 sztuk
  39,90
  W magazynie: 0 sztuk
  135,00
 • Koszt przesyłki już od 9,90 zł


  Darmowa dostawa na terenie Polski od 150zł.

 • Wybrany wariant jest teraz niedostępny.

  Powiadom mnie, gdy się pojawi:

ALCAR to acetylo-L-karnityna. Stosuje się ją w celu podniesienia koncentracji i zdolności poznawczych, wzmocnienia pamięci i ochrony mózgu [2]. Pomimo tego, iż jest to pochodna L-karnityny, zupełnie nie jest do niej podobna w działaniu, dlatego nie należy tych związków mylić ze sobą. Warto jednak pamiętać, że w wyniku metabolizmu ALCARu powstaje L-karnityna, dlatego suplementacja ALCARem może przynieść dodatkowe efekty, charakterystyczne dla przyjmowania L-karnityny, czyli zwiększenie wydatku energetycznego podczas treningu i zahamowanie przyrostu masy ciała [9].

ALCAR jest aminokwasem produkowanym w naszym organizmie. Z uwagi na istotne działanie biologiczne, zalicza się go do substancji witaminopodobnych. Związek ten rozpada się na grupę acetylową i karnitynę. Grupa acetylowa służy do budowy istotnych przekaźników mózgowych oraz lipidów otaczających neurony (osłonki mielinowe), stanowi także źródło energii dla komórek i jest wykorzystywana do ich wzrostu. Karnityna z kolei bierze udział w przemianach energetycznych kwasów tłuszczowych [1, 2].

ALCAR powstaje z acylokarnityny w mitochondriach – centrach energetycznych każdej komórki. Acylokarnityna powstaje natomiast z karnityny, która służy do przenoszenia długołańcuchowych kwasów tłuszczowych do mitochondriów, aby tam mogły zostać włączone do przemian prowadzących do powstania energii (czyli ulec beta-oksydacji, a następnie dać substraty do cyklu Krebsa). Ani kwas tłuszczowy, ani sama karnityna nie mogą przejść przez błonę mitochondrium do jego wnętrza. Aby dostać się do środka, obie cząsteczki zostają przekształcone w acylokarnitynę. Po przejściu przez błonę, acylokarnityna konwertowana jest z powrotem do karnityny, która następnie przekształcana jest w acetylokarnitynę, czyli ALCAR, i opuszcza mitochondrium. Na drodze tych reakcji powstają acylo-CoA i CoA – cząsteczki potrzebne do dalszych przemian energetycznych. Sam ALCAR jednak nie bierze udziału w przemianach energetycznych. Staje się jedynie donorem grupy acetylowej [1].

ALCAR + CoA —> acetylo-CoA + karnityna
acetylo-CoA —> acetylocholina, glutaminian, aminokwas GABA, osłonki mielinowe
karnityna —> przemiany energetyczne kwasów tłuszczowych

Acetylo-L-karnityna przyjmowana jako suplement charakteryzuje się wysoką biodostępnością i bez trudu dostaje się do krwi, a z krwi dociera do mózgu, gdzie wykazuje działanie nootropowe i neuroprotekcyjne.

ALCAR jako suplement:

 • Stymuluje funkcjonowanie mózgu, wzmacniając koncentrację, zdolności uczenia się i pamięć. Badania na zwierzętach wykazały, że ALCAR podnosi tempo metabolizmu energetycznego w mózgu, tym samym zwiększając efektywność jego pracy [3]. Dowiedziono także, że ALCAR pomaga zachować zdolności intelektualne u zwierząt starzejących się [4] oraz redukuje zmęczenie fizyczne i psychiczne u starszych pacjentów, poprawiając ich funkcjonowanie ruchowe i poznawcze [5].
 • Ponadto ALCAR jest donorem grupy acetylowej, która służy do produkcji przekaźników mózgowych – acetylocholiny, glutaminianu i aminokwasu GABA. Acetylocholina jest kluczowym neurotransmitterem odpowiedzialnym za uczenie się i pamięć, dlatego osobom chcącym poprawić swoje zdolności intelektualne szczególnie zależy na podniesieniu jej poziomu. Glutaminian z kolei to najbardziej rozpowszechniony neuroprzekaźnik w naszym układzie nerwowym, odpowiadający za przewodzenie różnych impulsów nerwowych, a aminokwas GABA jest przekaźnikiem o działaniu hamującym, dzięki któremu możliwe jest odprężenie [2].
 • Podnosi nastrój. Okazuje się, że regularna suplementacja ALCARem może spowodować podniesienie poziomu serotoniny i noradrenaliny w mózgu, co skutkuje wyraźną poprawą samopoczucia [3].
 • Chroni mózg przed uszkodzeniami. Właściwości neuroprotekcyjne ALCARu potwierdziły liczne badania na zwierzętach, a także te z udziałem ludzi. Wykazano, że ALCAR poprawia funkcjonowanie mózgu po urazach, chroni przed uszkodzeniami prooksydacyjnymi i działaniem substancji toksycznych (np. alkoholu i innych używek), a także hamuje zmiany neurodegeneracyjne [2, 6, 7, 8].
 • Po oddaniu grupy acetylowej przekształca się w karnitynę, która wpływa na zwiększenie wydatku energetycznego podczas wysiłku fizycznego, co może być przydatne podczas redukcji, i zapobiega odkładaniu się kwasów tłuszczowych w tkance tłuszczowej [9]

ZASTOSOWANIE

 • W celu poprawy zdolności poznawczych i pamięci
 • W celu poprawy funkcjonowania fizycznego i psychicznego u osób starszych
 • W celu ochrony mózgu
 • Dla poprawy nastroju
 • Wspomaganie odchudzania, redukcja

SPOSÓB UŻYCIA

Zaleca się przyjmować od 1 do 3 g ALCARu dziennie, najlepiej w godzinach porannych i okołopołudniowych. Przyjęty później może spowodować problemy z zasypianiem. Proszek należy wymieszać z wodą i spożyć na 15 minut przed posiłkiem, najlepiej na pusty żołądek.


SKŁAD

Acetylo-L-karnityna 100%. Bez dodatków.


PRZECIWWSKAZANIA

Nie stosować w niedoczynności tarczycy! ALCAR oraz L-karnityna blokują przenikanie hormonów tarczycy do komórek i mogą pogorszyć objawy [10].
Nie stosować w ciąży i w okresie karmienia piersią. Można podawać dzieciom w ilości o połowę mniejszej niż podano dla dorosłych.

Działania niepożądane

Zdarza się, że ALCAR podrażnia żołądek i powoduje nudności, suchość w ustach i ból głowy. Może wywołać nieprzyjemny zapach potu, moczu i oddechu.

Interakcje

Nie stosować ALCARu w trakcie przyjmowania acenokumarolu i warfaryny [11].


BADANIA LABORATORYJNE


Do produktu ALCAR dział jakości naszego Maglabu może dostarczyć:

 • Certyfikat analizy

W takim przypadku prosimy o kontakt e-mail


BIBLIOGRAFIA


1. Karnityna: funkcja, metabolizm i znaczenie w niewydolności wątroby u pacjentów w przewlekłym zatruciu alkoholem. https://phmd.pl
2. L-Carnitine and acetyl-L-carnitine roles and neuroprotection in developing brain. https://www.ncbi.nlm.nih.gov
3. Chronic acetyl-L-carnitine alters brain energy metabolism and increases noradrenaline and serotonin content in healthy mice. https://www.ncbi.nlm.nih.gov
4. Acetyl-L-carnitine improves aged brain function. https://www.ncbi.nlm.nih.gov
5. Acetyl L-carnitine (ALC) treatment in elderly patients with fatigue. https://www.ncbi.nlm.nih.gov
6. Acetyl-L-carnitine treatment following spinal cord injury improves mitochondrial function correlated with remarkable tissue sparing and functional recovery. https://www.ncbi.nlm.nih.gov
7. Neuroprotective effects of pre-treatment with l-carnitine and acetyl-L-carnitine on ischemic injury in vivo and in vitro.
8. ALCAR Exerts Neuroprotective and Pro-Neurogenic Effects by Inhibition of Glial Activation and Oxidative Stress via Activation of the Wnt/β-Catenin Signaling in Parkinsonian Rats. https://www.ncbi.nlm.nih.gov
9. Skeletal muscle carnitine loading increases energy expenditure, modulates fuel metabolism gene networks and prevents body fat accumulation in humans. https://www.ncbi.nlm.nih.gov
10. Effects of carnitine on thyroid hormone action. https://www.ncbi.nlm.nih.gov
11. https://www.webmd.com

***

Zastosowanie: Odchudzanie, Koncentracja, Pamięć, Myślenie, Odprężenie i nastrój, Przed treningiem
Ostrzeżenia: Nie stosować w ciąży, Nie stosować podczas laktacji

Masz pytanie? Napisz do nas

Ocena Ogólna: (5.00/5)

Opinie klientów

 • Ocena: (5/5)

  Sebastian G., W dniu: 11.04.2019

  Zakupiłem ALCAR w ilości 100 gramów. Dokładnie miesiąc temu otrzymałem przesyłkę. Od tego dnia stosuję około 0.5g do 1g(1 g wyjątkowo rzadko + jeszcze miałem kilka dni gdzie pominąłem kompletnie suplementacje). Według opakowania jedna dołączona miarka to 0.25g, więc dwie to 0.5g i w takiej ilośc go używałem - dwie miarki prawie codziennie. Używając miesiąc 0.5g zauważyłem, że ALCAR wyjątkowo szybko zaczął znikać z opakowania. Zważyłem go na dwóch różnych wagach i opakowanie ma 45 gramów :O czyli po miesiącu, używając dziennie 0.5 g powinnienem stracić około 15g - maks 20 gramów a według wag straciłem ponad 50? Teraz nie jestem pewien czy załączona miarka jest fałszywa i nie oddziela 0.25 g tylko może własnie 0.5 g(ale nawet w takiej ilości wciąż się nie zgadza bo wtedy powinnienem zużyć 30-35 gramów maks)? Czy może zostało mi wysłane znacznie mniej w opakowaniu? Nie wiem, ale przydała by się jakaś poprawa na opakowaniu na temat miarki bo 0.25g to to chyba nie jest :/ Tak czy siak, poprawa zdecydowanie jest, lepsza koncentracja, trochę więcej energii :) Produkt zdecydowanie polecam, tylko teraz nie wiem czy mam używać 2 miarki (0.5g) czy te 2 miarki to o wiele więcej niż jest napisane na opakowaniu :/

 • Ocena: (5/5)

  Grzegorz P., W dniu: 27.09.2018

  Biorę z ALA dwa razy dziennie, w pracy i przy nauce gry na klawiszach. Zdecydowanie poprawiona koncentracja.

 • Ocena: (5/5)

  Anna ., W dniu: 10.08.2018

  Idealnie dziala nawet az za ale mile to w dzialaniu.

 • Ocena: (5/5)

  Michał Z., W dniu: 05.01.2017

  Doskonała jakość i świetna cena! Poranna porcja 800 mg ALCAR-u z ekstraktem z karczocha i z forskoliną 20% (1600 mg:30 mg) daje pozytywnego intelektualnego i fizycznego „kopa” na cały dzień :)

 • Ocena: (5/5)

  Dariusz K., W dniu: 09.12.2016

  Brak zakwasów już po pierwszym spożyciu, równierz dodaje dużo energi co pozwala na efektywniejsze treningi kardio, polecam

 • Ocena: (5/5)

  Mateusz O., W dniu: 30.06.2016

  Zdecydowanie lepiej się po tym biega, łatwiej przemóc "kryzys", który często następuje u mnie w okolicach 20 minuty. Nie wiem, czy to efekt placebo czy rzeczywiste działanie, ale mi na pewno pomaga w ćwiczeniach kardio.