• Herbata zielona China Jade Dragon Mao Feng 50g
  rotator-prawo
  rotator-lewo

Herbata zielona China Jade Dragon Mao Feng 50g

  • ; 1
 • W magazynie: 0 sztuk
  19,57
  W magazynie: 0 sztuk
  19,57
  Dodaj
  do ulubionych
 • Najniższa cena produktu w ostatnich 30 dniach:

 • Produkt chwilowo niedostępny.

 • Wybrany wariant jest teraz niedostępny.

  Powiadom mnie, gdy się pojawi:

Jade Dragon Mao Feng

To zielona herbata z Chin, znana również jako Huang Shan Mao Feng, czyli herbata z Żółtych Gór, które pokrywają sporą część prowincji Anhui. Obecnie herbatę tę produkuje się także w prowincji Hubei, a dokładnie na jej górzystym, zachodnim końcu, w powiacie Enshi. To właśnie stąd pochodzi Jade Dragon dostępny w naszym sklepie.

Górzysty, lecz jednocześnie tropikalny i wilgotny klimat powiatu Enshi z krótką, chłodną zimą i gorącym latem sprawia, że krzewy herbaciane mają się tam doskonale. Ich liście obfitują w szeroką gamę związków smakowo-zapachowych, dzięki którym herbata Jade Dragon słynie ze swojego wyrazistego charakteru.

Jest kilka herbat opatrzonych nazwą Mao Feng. Są to herbaty, których liście nie zostały poddane formowaniu, np. skręcaniu, łamaniu czy zwijaniu. Struktura liści jest więc nienaruszona, co sprawia, że wolniej oddają one swoje związki chemiczne do naparu. W rezultacie, eksperymentując z czasem parzenia, możemy uzyskać napar o różnych obliczach. Mao feng w dosłownym tłumaczeniu oznacza „koniuszek włosa”. Skojarzenie to doskonale pasuje do najmłodszych, jeszcze nie w pełni rozwiniętych listków, z których składa się ta herbata.


PARZENIE


Ilość:

1 czubata lub 2 łyżeczki na kubek lub dużą filiżankę (250-300 ml)
1 łyżeczka na małą filiżankę (120 ml)


Temperatura parzenia:

70-85°C (około 6-9 minut stygnięcia przegotowanej wody w otwartym czajniku)


Długość parzenia:

Pierwsze parzenie: 1 minuta
Drugie: 1,5 minuty
Trzecie: 3 minuty


SMAK, AROMAT I BARWA NAPARU


Krótkie parzenie wydobywa z herbaty Jade Dragon miękki i otulający smak, łączący subtelną słodycz z akcentem roślinno-warzywnym. W aromacie wyczuć można nutkę prażonych orzechów, ale zdecydowanie dominuje w nim typowy, świeży, liściasty zapach.

Odrobinę dłuższe parzenie sprawia, że napar jest bogatszy w goryczkę, która jednak nie przytłacza pozostałych smaków.

Barwa naparu to klasyczna, słomkowa zieleń.

Warto eksperymentować z parzeniem tej herbaty, gdyż jest ona interesująca zarówno zaparzona wodą o wyższej, jak i o niższej temperaturze. Istotną rolę gra też oczywiście czas parzenia. W każdym wypadku uzyskany z niej napar koi podniebienie, ale nigdy nie jest nudny i zawsze dostarcza intrygujących wrażeń.


SKŁAD


Herbata zielona Jade Dragon Mao Feng 100%. Najwyższa jakość!Masz pytanie? Napisz do nas

Polecane dla Ciebie

  Dzięki cookies korzystanie ze strony jest szybsze i łatwiejsze. Przestrzegamy RODO. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

    OK