• Kudzu 100 kapsułek x 500 mg
  rotator-prawo
  rotator-lewo
Pueraria lobata

Kudzu 100 kapsułek x 500 mg

Ułatwia odstawienie alkoholu. Dostarcza fitoestrogenów, które pozytywnie wpływają na funkcjonowanie kobiet podczas PMS oraz menopauzy.

Kudzu – tabletki

Kudzu (Pueraria lobata) zawiera substancje, które pomagają uwolnić się od uzależnień. Wyciągi z kudzu wykorzystuje się przede wszystkim w terapii uzależnienia od alkoholu, ale dowiedziono, że pomagają odstawić też nikotynę, amfetaminę i kokainę. Substancje obecne w kudzu to izoflawony, które wykazują ponadto działanie podobne do estrogenów. Z tego względu kudzu polecane jest kobietom w okresie menopauzy i po menopauzie oraz tym, u których występuje niedobór estrogenów.

W Tradycyjnej Medycynie Chińskiej korzeń kudzu nazywa się ge gen i stosowany jest w migrenach i zaburzeniach neurologicznych, w celu oczyszczenia i ochrony wątroby oraz nerek, a także w celu złagodzenia niekorzystnych skutków spożywania alkoholu. Chińczycy i Japończycy cenią kudzu za wysoką zawartość izoflawonów, która jest znacznie wyższa niż w soi, a także za właściwości rozgrzewające. Korzeń kudzu w formie proszku, tabletek, kapsułek, nalewek i ekstraktów sprzedawany jest w Azji jako środek sprzyjający zmniejszeniu masy ciała, powiększający biust, poprawiający wygląd skóry i odmładzający.

Kudzu to pnącze, które rośnie bardzo szybko i może zyskać aż 30 cm długości w ciągu zaledwie jednej doby. Surowcem medycznym jest korzeń rośliny, który dorasta nawet do 2 m długości, wykorzystywane są także kwiaty. Korzeń i pędy kudzu są jadalne i stanowią element kuchni chińskiej, japońskiej i wietnamskiej. Pędy z liśćmi mogą być smażone lub gotowane, a bogaty w skrobię korzeń można upiec lub ugotować, a także przetworzyć na proszek i wykorzystać do przygotowania deserów, zup, czy nawet herbaty.

Pod koniec XIX wieku pnącze sprowadzono do Stanów Zjednoczonych i zaczęto sadzić, aby zapobiec erozji gleby oraz hodować je jako roślinę jadalną, włóknistą i ozdobną. W ciągu 10 lat pnącze kudzu błyskawicznie rozprzestrzeniło się w południowo-wschodniej części USA, pokrywając ogromne powierzchnie, które szacowane są obecnie na 3 miliony hektarów. Próbowano walczyć z kudzu, lecz zarówno koszenie jak i stosowanie chemicznych środków nie powstrzymało tej rośliny przed intensywnym wzrostem. Nazwano ją „rośliną, która zjadła południe”.DZIAŁANIE

Właściwości prozdrowotne:

 • Uzależnienia

Kudzu cenione jest przede wszystkim za zawartość substancji, które oddziałują na mózg w taki sposób, który pomaga w leczeniu uzależnień, zwłaszcza od alkoholu, a także od nikotyny, amfetaminy i kokainy. Substancje te zaliczane są do izoflawonów. 80% z nich stanowi pueraryna, a pozostałe to daidzeina, daidzyna, genisteina oraz ich pochodne. Istotne jest to, że nie wykazują one działania toksycznego, tak jak leki stosowane w leczeniu uzależnień.

Badania naukowe nad wyciągami z kudzu prowadzone w ostatnich latach wykazały, że zawarte w nich izoflawony hamują rozkład serotoniny i dopaminy – neurotransmitterów, których poziom wzrasta po wypiciu alkoholu lub po zażyciu narkotyku i powoduje odczuwanie przyjemności oraz zmniejszenie stresu, uruchamiając koło uzależnienia. Tabletki z kudzu przyczyniają się więc do zwiększenia poziomu serotoniny i dopaminy w mózgu, a tym samym do poprawy i stabilizacji nastroju, umożliwiając osobie uzależnionej łatwiejszą rezygnację z używki.

Co więcej, izoflawony kudzu wpływają na metabolizm alkoholu w wątrobie poprzez hamowanie aktywności enzymów rozkładających etanol do aldehydu octowego, a dalej do kwasu octowego. Aldehyd octowy jest bardziej toksyczny od etanolu i wywołuje nieprzyjemne objawy zatrucia, takie jak ból głowy, nudności, wymioty i zaczerwienienie twarzy. Spowolnienie metabolizmu alkoholu przez izoflawonoidy obecne w kudzu skutkuje ograniczeniem objawów zatrucia, a także łagodzi tzw. kaca.

 • Układ krążenia

Daidzeina i pueraryna zawarte w kapsułkach kudzu korzystnie oddziałują na krążenie i pracę układu sercowo-naczyniowego poprzez zapobieganie sklejania się płytek krwi i zmniejszanie lepkości krwi. Pomagają również w utrzymaniu prawidłowego ciśnienia tętniczego.

 • Hormony

Izoflawony kudzu zaliczane są do fitohormonów i wykazują działanie podobne do estrogenu. Dzięki temu wyciągi z kudzu łagodzą nieprzyjemne objawy menopauzy i okresu postmenopauzalnego, takie jak uderzenia gorąca, dolegliwości skórne, czy zawroty głowy. Dodatkowo podnoszą nastrój i zwiększają popęd płciowy, a także pozytywnie wpływają na gęstość kości.

 • Glikemia

Pueraryny obecne w tabletkach kudzu pozytywnie wpływają na kontrolę glikemii. W badaniach na zwierzętach zaobserwowano, że związki te sprzyjają obniżeniu poziomu glukozy we krwi, poprawiają tolerancję tkanek na glukozę, a także zwiększają jej poziom w mięśniach szkieletowych.

 • Pamięć

Wyciągi z kudzu wykazały działanie ochronne na komórki nerwowe w badaniach z udziałem kobiet w okresie menopauzy oraz w badaniach na zwierzętach. Pueraryny zawarte w kudzu okazały się hamować utratę pamięci związaną z wiekiem i menopauzą.


[Źródła: 1, 2, 3]


ZASTOSOWANIE

 • pomocniczo przy odstawieniu alkoholu, nikotyny oraz substancji psychoaktywnych
 • w celu złagodzenia objawów zatrucia alkoholowego i kaca
 • w okresie menopauzy lub w przypadku niedoboru estrogenu
 • wspomaganie funkcjonowania serca i układu krążenia
 • wspomaganie metabolizmu węglowodanów


SKŁAD


1 kapsułka zawiera 500 mg ekstraktu z kudzu, standaryzowanego na 40% izoflawonów*. Bez dodatków! Kapsułka celulozowa.

Opakowanie zawiera 100 kapsułek.

Suplement diety.


KUDZUDAWKOWANIE


1 kapsułka 3 razy dziennie przed posiłkiem.

Nie przekraczaj zalecanej dziennej porcji. Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

Numer zgłoszenia GIS: GIS-ŻP-SD-4230-04334/KC/15


SYNERGIA


Korzeń szałwii czerwonej (Salvia miltiorrhiza) stosuje się razem z kudzu w tradycyjnej medycynie chińskiej dla poprawy funkcjonowania układu sercowo-naczyniowego.


PRZECIWWSKAZANIA


Ciąża, okres karmienia piersią, nadwrażliwość na produkt.


PRZECHOWYWANIE

Chroń przed światłem. Przechowuj w temperaturze pokojowej, w suchym miejscu, niedostępnym dla małych dzieci.


CHARAKTERYSTYKA ROŚLINY


Pueraria lobata to po polsku opornik łatkowaty. Aktualnie roślina ta traktowana jest jako odmiana gatunku Pueraria montana, wcześniej opisywana była jako osobny gatunek. Kudzu należy do rodziny bobowatych i jest niezwykle inwazyjnym pnączem, którego dzienny przyrost może wynieść nawet 30 cm. Naturalnym obszarem jego występowania są Chiny, Indie, Azja południowo-wschodnia, Japonia i wyspy Oceanii. Obecnie rośnie także w Ameryce Północnej i Środkowej, w Azji centralnej i na Kaukazie, gdzie został sprowadzony jako roślina jadalna, pastewna i ozdobna. Pnącze rozprzestrzeniło się jednak bardzo szybko wypierając rodzime gatunki i obecnie traktowane jest tam jako uporczywy chwast.

Kudzu posiada duży, jadalny korzeń bogaty w skrobię, który dorasta do 2 m długości i może ważyć nawet 30 kg. Łodyga osiąga 10-12 m długości i rośnie bardzo szybko. Liście składają się z trzech mniejszych listków, które kształtem przypominają kacze płetwy. Kwiaty kudzu mają kształt typowy dla roślin motylkowych. Są purpurowe z żółtą plamką po środku. Tworzą grona długie na 30 cm, a po przekwitnieniu przekształcają się w strąki z nasionami przypominające kłosy.


BADANIA LABORATORYJNE


Przykładamy wielką uwagę do jakości oferowanych przez nas produktów. Testujemy każdą partię w naszym laboratorium.
Do kapsułek Kudzu 500 dział jakości naszego Maglabu może dostarczyć:

 • Certyfikat analizy

W takim przypadku prosimy o kontakt e-mail.


BIBLIOGRAFIA


1. http://www.sigmaaldrich.com
2. https://examine.com
3. http://www.pfaf.org
4. https://pl.wikipedia.org
5. http://www.chineseherbshealing.com
6. http://www.kudzu.pl
7. The effects of botanical dietary supplements on cardiovascular, cognitive and metabolic function in males and females. Scott Carlson, Ning Peng, Jeevan K. Prasain, and J. Michael Wyss. Gend Med. 2008 ; 5(Suppl A): S76–S90.
8. http://www.kudzu.plZdrowie: Menopauza, Mocne kości, Profilaktyka uzależnień, Prawidłowy cukier, Zdrowe serce, Sprawne krążenie
Zastosowanie: pamięć, odprężenie i nastrój
Ostrzeżenia: nie stosować w ciąży, nie stosować podczas laktacji

Masz pytanie? Napisz do nas

Ocena Ogólna: (5.00/5)

Opinie klientów

 • Ocena: (5/5)

  Joanna M., W dniu: 17.11.2022

  Pomaga się wyciszyć, uspokoić, działa przeciwstresowo. Polecam!

 • Ocena: (5/5)

  Ryszard K., W dniu: 07.09.2022

  spełnia oczekiwania klienta

 • Ocena: (5/5)

  Patryk, W dniu: 21.06.2022

  Spoko

 • Ocena: (5/5)

  Katarzyna, W dniu: 29.01.2021

  Świetny produkt, zgody z opisem polecam

 • Ocena: (5/5)

  Piotr M., W dniu: 19.01.2021

  Pozytywnie wpływa na nastrój, dodaje energii i poprawia pamięć

 • Ocena: (5/5)

  Anna B., W dniu: 03.12.2020

  Produkt bardzo dobrej jakości! Polecam! A do tego w roślinnych kapsułkach!

 • Ocena: (5/5)

  Ryszard K., W dniu: 03.10.2020

  kudzu środek dobrze działający

 • Ocena: (5/5)

  Wioletta D., W dniu: 18.06.2020

  Super zioło na menopauzę

 • Ocena: (5/5)

  Ryszard K., W dniu: 02.06.2020

  tabletki mają skuteczne działanie

 • Ocena: (5/5)

  Adrian M., W dniu: 18.05.2020

  Po 3 latach znów się rozpaliłem przez jakieś 2-3 miesiące, próbowałem rzucić bez Kudzu i dawało radę na 24h... postanowiłem niezwłocznie złożyć zamówienie i z nadzieję, że moja opinia sprzed 3 lat nie była jednak placebo podejść ponownie - i się udało. Wykorzystałem 1 opakowanie razem z Brahmi, Ashwagandhą i Rhodiolą. Nie palić to najmniejszy problem, największy to to, że nieustannie myślimy o fajkach i się stresuje później. Czuć różnicę gdy się rano zapomni wziąć Kudzu od tego jak się uspokajamy około 30-60min po wzięciu. To moja 2 opinia i potwierdzam - DZIAŁA.

 • Ocena: (5/5)

  Adrian K., W dniu: 10.04.2020

  Bardzo pomaga w zwalczaniu kaca zażywane przed , w trakcie i po piciu , mi osobiście dodaje energii i poprawia humor

 • Ocena: (5/5)

  Iwona T., W dniu: 05.04.2020

  super firma

 • Ocena: (5/5)

  Maks B., W dniu: 01.04.2020

  Działa jak w opisie napisane, faktycznie pomaga w odstawieniu używek

 • Ocena: (5/5)

  Wiesław Z., W dniu: 28.02.2020

  super

 • Ocena: (5/5)

  Jarek K., W dniu: 16.02.2020

  Polecam gorąco!

 • Ocena: (5/5)

  Robson, W dniu: 30.01.2020

  Niedawno miałem tak że jak wypiłem 1piwo albo 1 drinka ciągnęło mnie tak że dopiero skończyłem popijać aż byłem nie przytomny , od kiedy stosuje kudzu biorę 15 kapsułek dziennie i nawet jak od czasu do czasu zdarzy się wypić to łatwo jest mi skończyć na 2 piwach lub 200ml wódki i już dalej nie ciągnie żeby pić więcej , nawet gdy najdzie ochota a nie chce pić to biorę kudzu sporą dawkę koło 10 kapsułek i chęć po sięgnięcie trunku spada , przy stosowaniu kudzu nawet gdy wszyscy się goszczą potrafię być przy stole całkowitym abstynentem , od palenia papierosów kudzu nie odciąga , ale od picia alkoholu sprawdza się w 100% , polecam wszystkim ☺

 • Ocena: (5/5)

  Elwira Maria, W dniu: 09.11.2019

  Przez 2 tygodnie brałam maksymalną dawkę, tj. 4 kapsułki dziennie. Potem męska decyzja, koniec z papierosami. Nie bolało za bardzo, owszem, było szarpanie przez pierwsze dni, ale dało się przeżyć. Mężowi też się udało, choć był bardzo sceptyczny. Kudzu nie powoduje wstrętu do papierosów, ono wzmaga silną wolę, można powiedzieć, że wygania z mózgu demona, który naciska na zapalenie papierosa.

 • Ocena: (5/5)

  Adrian J., W dniu: 13.10.2019

  Po dwóch tygodniach czuć działanie, jednak proszę pamiętać, że kudzu może was tylko wspomóc reszta siedzi w głowie. Polecam

 • Ocena: (5/5)

  Dorota H., W dniu: 12.09.2019

  Mi nie udalo sie rzucic palenia dzieki kudzu ale poprawił mi sie nastrój dobre na depresje raczej

 • Ocena: (5/5)

  Sebastian S., W dniu: 31.08.2019

  Kudzu pomogło mi odstawić picie i palenie, chociaż pamiętajmy, że podstawą są chęci. Niemniej, działanie zioła czuć od razu. Mogę porównać je do stanu lekkiego podchmielenia, oczywiście przy zostaniu przy zdrowych zmysłach. :) Polecam!

 • Ocena: (5/5)

  Maks B., W dniu: 12.07.2019

  Pomaga w odstawieniu alkoholu, nikotyny i konopii. Nie czuć aż takiego "ciśnienia", poprawia trochę samopoczucie. Jakość i obsługa na najwyższym poziomie!

 • Ocena: (5/5)

  Krzysztof F., W dniu: 14.04.2019

  Kudzu od was jest rewelacyjne zwlaszcza w miksach z ziolami i nootropami.

 • Ocena: (5/5)

  Krzysztof F., W dniu: 05.04.2019

  Podnosi samopoczucie.

 • Ocena: (5/5)

  Iwona G., W dniu: 03.03.2019

  Jestem bardzo zadowolony i zaskoczony działaniem tej rośliny.

 • Ocena: (5/5)

  Krzysztof G., W dniu: 27.02.2019

  ok.

 • Ocena: (5/5)

  Mariusz K., W dniu: 18.10.2018

  szybka dostawa polecam

 • Ocena: (5/5)

  JACEK G., W dniu: 18.10.2018

  ok

 • Ocena: (5/5)

  Danka, W dniu: 08.03.2018

  hej, Adrian, ciekawa opinia i ciekawe połączenie :) ja testuję obecnie kudzu z ashwagandhą, żeby sprawdzić jak to wpłynie na nastrój!! dam znać za miesiąc, a na razie po 3 dniu zauważyłam, że kudzu to zacny stymulant!! :D nie potrzebuję kofeiny, a jak wypiję kawę tego samego dnia to wieczorem nie mogę zasnąć :O

 • Ocena: (5/5)

  Adrian M., W dniu: 23.06.2017

  Po długim researchu w Internecie wyczytałem, że najlepsze ziołowe środki w składzie mają Kudzu (np. Nicorix) a różnica taka, że kosztują 3x więcej od jego czystego odpowiednika (który działa sam w sobie lepiej od nich). No to zdecydowałem zamówić, ale potrzebowałem czegoś jeszcze i na anglojęzycznym forum polecano żeńszeń lub shankhapushpi.... niemyśląc długo zakupiłęm Kudzu + Shankhapushpi + Żeńszeń i pomogło rzucić papierosy (nie palę od 10/2016r) a przy okazji zostałem absynentem od alkoholu (nieumyślnie :). Żeńszeń coś tam pomagał, ale niezbyt, a przynajmniej do tego korzenia zawsze byłem nastawiony sceptycznie. Kudzu faktycznie zrobiło robotę bo po każdej kapsułce czułem działanie (NIE RADZĘ palenia podczas zażywania Kudzu, niby w pierwszych 3-5 dniach schodzi niepaleniem aż do zera, ale bardzo dziwnie się czułem po każdym zapaleniu nawet połowy papierosa, jakbym miał zemdleć, zwymiotować czy nawet ręce mi drżały - nie mogłem się też wcale skupić... 1go dnia niepalenia takich objawów nie było, a nie jestem osobą która sobie takie objawy może wmówić :). Polecam!

Polecane dla Ciebie

  Dzięki cookies korzystanie ze strony jest szybsze i łatwiejsze. Przestrzegamy RODO. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

    OK