• Kwas hialuronowy małocząsteczkowy ULMW
  rotator-prawo
  rotator-lewo
 • Kwas hialuronowy małocząsteczkowy ULMW
  rotator-prawo
  rotator-lewo
 • Kwas hialuronowy małocząsteczkowy ULMW
  rotator-prawo
  rotator-lewo
 • Kwas hialuronowy małocząsteczkowy ULMW
  rotator-prawo
  rotator-lewo

Kwas hialuronowy małocząsteczkowy ULMW

 • W magazynie: 96 sztuk
  8,70
  W magazynie: 96 sztuk
  8,70
  W magazynie: 24 sztuk
  32,50
 • Koszt przesyłki już od 9,90 zł


  Darmowa dostawa na terenie Polski od 150zł.

 • Wybrany wariant jest teraz niedostępny.

  Powiadom mnie, gdy się pojawi:

Kwas hialuronowy to substancja naturalnie występująca w organizmie człowieka. W dużych ilościach znajduje się w skórze, tkance łącznej stawów i oczach. Odpowiedzialny jest za wiązanie wody i nadawanie tkankom odpowiedniej sprężystości. Wraz z wiekiem poziom kwasu hialuronowego spada, dodatkowo jego ilość maleje pod wpływem wielu czynników m.in. dymu papierosowego, promieniowania UV oraz działania wolnych rodników. Na skutek tego dochodzi do procesów starzenia się skóry oraz problemów ze stawami (kwas hialuronowy odpowiada za zapewnienie odpowiedniej amortyzacji tkanki chrzęstnej). Niezwykle istotne jest uzupełnianie poziomu kwasu hialuronowego, szczególnie u osób po 45 roku życia.

Kwas hialuronowy jest przykładem związku należącego do grupy tzw. polimerów. Są to związki zbudowane z wielu takich samych cząsteczek połączonych ze sobą. Długość polimeru ma często duży wpływ na jego właściwości i zastosowania. Należy na to zwrócić uwagę, ponieważ w naszej ofercie znajduje się również kwas hialuronowy wielkocząsteczkowy, który wykazuje nieco inne właściwości.

Wyróżniamy 3 rodzaje kwasów hialuronowych w zależności od wielkości cząsteczki (kDa to jednostka masy cząsteczkowej):

 • małocząsteczkowy, 3-20 kDa
 • średniocząsteczkowy, 20-300 kDa
 • wielkocząsteczkowy, >300 kDa

Kwas małocząsteczkowy znajdujący się w naszej ofercie ma masę 3-5 kDa.

W wyniku przeprowadzonego badania wykazano, że wielkość cząsteczek kwasu hialuronowego ma wpływ na przenikanie wody w głąb skóry. Na podstawie otrzymanych danych można stwierdzić, że kwas wielkocząsteczkowy zatrzymuje się na samej powierzchni skóry (w warstwie rogowej), kwas małocząsteczkowy wnika zdecydowanie głębiej. Z tego wynika istotna różnica pomiędzy tymi dwoma związkami. Kwas małocząsteczkowy lepiej nawilża głębokie warstwy skóry, w porównaniu do wielkocząsteczkowego odpowiednika.

W badaniu porównano wpływ wielkości kwasu hialuronowego na szybkość gojenia się ran. Zastosowano trzy różne kwasy hialuronowe: mało, średnio i wielkocząsteczkowy. W każdym przypadku proces gojenia uległ znacznemu przyspieszeniu w odniesieniu do grupy kontrolnej. Największe efekty zauważono dla kwasu średniocząsteczkowego, jego skuteczność była kilkukrotnie wyższa niż w pozostałych przypadkach. Co ciekawe dla kwasu mało i wielkocząsteczkowego uzyskano bardzo zbliżone wyniki.

Warto zwrócić również uwagę na zachowanie kwasu hialuronowego w kontakcie z wodą. W zależności od wielkości cząsteczek, może on być zdolny do żelowania. Oznacza to, że w kontakcie z wodą może tworzyć „galaretkę”. Kwas małocząsteczkowy nie tworzy żelu, w przeciwieństwie do kwasu wielkocząsteczkowego. Należy o tym pamiętać przy okazji sporządzania własnych kosmetyków.


ZASTOSOWANIE

 • W kosmetologii używany jako naturalna alternatywa dla botoksu. Kwas hialuronowy jest zdolny do wygładzenia zmarszczek, poprawienia napięcia oraz ogólnego wyglądu skóry. Jest stosowany w dobrych jakościowo kosmetykach, przeznaczonych do pielęgnacji skóry.
 • Przy niewielkiej masie cząsteczkowej ma on możliwość penetracji przez warstwę rogową, aż do skóry właściwej. Wpływa na metabolizm skórny, wzmaga mikrokrążenie i poprawia możliwości chłonne skóry.
 • Pomaga utrzymać odpowiednie nawilżenie skóry. Polecany dla skóry wrażliwej i skłonnej do alergii. W formie żelu stosowany wspomagająco w przypadku owrzodzeń jamy ustnej.
 • Stosowany do produkcji płynów do soczewek i kropli do oczu. Wykorzystywany ze względu na zdolność do wiązania wody, łagodzi dolegliwości związane z suchymi i przemęczonymi oczami.
 • Wspomaga regenerację skóry w przypadku poparzeń, blizn, uszkodzeń mechanicznych itd.


SKŁAD


Kwas hialuronowy o masie cząsteczkowej 3-5 kDa, jakość kosmetyczna.


SPOSÓB UŻYCIA


Może być stosowany zewnętrznie, jako składnik kosmetyków nanoszonych na skórę. W przypadku tworzenia własnych kosmetyków zaleca się sporządzanie mieszanin zawierających ok. 1% kwasu hialuronowego.


ŚRODKI OSTROŻNOŚCI


Uważa się, że kwas hialuronowy jest bezpieczny zarówno w przypadku zastosowań zewnętrznych. W bardzo rzadkich przypadkach, może powodować reakcje alergiczną. Z tego względu zaleca się jego stosowanie u osób o skórze wrażliwej i skłonnej do alergii.

Brak jednoznacznych badań określających bezpieczeństwo używania kwasu hialuronowego w okresie ciąży i karmienia piersią. W takich sytuacjach zaleca się ostrożność lub rezygnację ze stosowania.


BIBLIOGRAFIA


1. www.sci-hub.cc [dostęp: 2017-11-13]
2. https://www.webmd.com [dostęp: 2017-11-13]
3. www.sci-hub.cc [dostęp: 2017-11-13]
4. http://journals.plos.org [dostęp: 2017-11-13]

***

Kraj pochodzenia: Chiny
Zastosowanie: Masaż, Do kremów, balsamów, Pielęgnacja ciała, Pielęgnacja twarzy, Dla cery suchej i wrażliwej, Rany i otarcia
Ostrzeżenia: Nie stosować w ciąży, Nie stosować podczas laktacji

Masz pytanie? Napisz do nas

Ocena Ogólna: (5.00/5)

Opinie klientów

 • Ocena: (5/5)

  Małgorzata P., W dniu: 22.10.2020

  Polecam!

 • Ocena: (5/5)

  Eliza P., W dniu: 21.07.2020

  na poczatku bylam zaskoczona, ze powstaly biale grudki które sie powoli pieknie rozpuscily w wodzie. Zastosowalam 1g na 100ml wody demineralizowanej rózanej :) Efekt ? Wow ! Psikam na cala skóre i jest jedwabiscie gladka :))

 • Ocena: (5/5)

  Monika Z., W dniu: 15.07.2020

  Bardzo dobry!

 • Ocena: (5/5)

  Anna P., W dniu: 04.04.2020

  Nie wyobrażam sobie codziennej pielęgnacji bez jego udziału. Polecam!

 • Ocena: (5/5)

  Agnieszka D., W dniu: 18.02.2019

  Tego produktu używam jako dodatek do kremu.Bardzo ładnie nawilża i wygładza skórę.Uważam,że jakoś tego produktu w stosunku do ceny jest rewelacyjna.Gorąco polecam:)

 • Ocena: (5/5)

  Grzegorz P., W dniu: 09.02.2019

  Ma działanie powierzchniowe, na tyle ile wsiąknie w skórę. Jest ona nawilżona przez długi czas.

 • Ocena: (5/5)

  Krzysztof S., W dniu: 01.10.2018

  Dobrze zapakowany , szczelnie, prawidłowa waga

 • Ocena: (5/5)

  KAMILA C., W dniu: 25.08.2016

  Polecam!

Dzięki cookies korzystanie ze strony jest szybsze i łatwiejsze. Przestrzegamy RODO. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

  OK