• Mydło ze ślimaka 200g
    rotator-prawo
    rotator-lewo

Mydło ze ślimaka 200g

  • 22,90
  • Produkt chwilowo niedostępny.

  • Wybrany wariant jest teraz niedostępny.

    Powiadom mnie, gdy się pojawi:

Mydło ze ślimaka marki Amazonas zawiera cenny śluz ze ślimaka, który znany jest ze swoich wyjątkowych właściwości odmładzających i regeneracyjnych. Kosmetyki ze śluzem ślimaka stosowane są w celu wygładzenia zmarszczek i zredukowania blizn. W azjatyckich salonach piękności spotkamy się nawet z zabiegami polegającymi na umieszczaniu żywych ślimaków na twarzy.

W kosmetyce używa się śluzu z różnych ślimaków, głównie z gatunku Helix aspersa. Każdy taki śluz zawiera to, co jest niezwykle wartościowe dla ludzkiej skóry. Są to głównie proteiny, takie jak alantoina, elastyna i kolagen, które wiążą duże ilości wody, tworząc wydzielinę o konsystencji lepkiego żelu. Żel ten służy ślimakom do poruszania się, przyklejania się do pionowej powierzchni, zaznaczania przebytej trasy oraz do celów reprodukcyjnych. Jego wpływ na ludzką skórę odkryto przypadkiem w latach 80. w rodzinnej, chilijskiej firmie hodującej ślimaki i sprzedającej je Francji do celów kulinarnych. Hodowcy zauważyli, że obcowanie ze ślimakami sprawia, że rany i skaleczenia na dłoniach szybciej im się goją. 15 lat później hodowla ślimaków zamieniła się w firmę produkującą kremy na bazie śluzu ze ślimaka.


WŁAŚCIWOŚCI


Mydło ze śluzem ze ślimaka pozostawia skórę czystą, nawilżoną i sprężystą. Delikatnie pielęgnuje podrażnienia i skaleczenia.


PRZECIWWSKAZANIA


Wystąpienie nadwrażliwości.

***

Kraj pochodzenia: Peru
Zastosowanie: Pielęgnacja ciała, Pielęgnacja twarzy
Ostrzeżenia: Do użytku zewnętrznego, Unikać kontaktu z oczami

Masz pytanie? Napisz do nas

Dzięki cookies korzystanie ze strony jest szybsze i łatwiejsze. Przestrzegamy RODO. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

  OK