Nowości w ofercie żywic!

  • Galbanum – żywica pozyskiwana z roślin z rodziny selerowatych, po nacięciu korzenia należy odczekać dwa tygodnie i zebrać powstałą substancję. Jest koloru od zielono-żółtego po jasnobrązowy. W starożytnym Egipcie używana była do produkcji kadzideł oraz balsamowania zwłok. Nazywana “Matką żywic”.

  • Labdanum – żywica o ambrowo-skórzanym zapachu pochodząca z krzewu róży Cistus ladanifer. Pozyskiwana w specyficzny sposób poprzez pocieranie gałązek tkaniną lub gotowanie liści oraz gałęzi. Pomysł zbioru labdanum pojawił się po jego odkryciu na sierści kóz wypasanych w pobliżu krzaków róży.

  • Copal Kongo – pochodzi z tropikalnych drzew liściastych lub iglastych. Wykorzystywany był do produkcji biżuterii i ozdób. Z wyglądu podobny do bursztynu. Może być datowany nawet na milion lat. Sama nazwa “copal” w języku Azteków oznacza kadzidło.

  • Mastyks – żywica z drzewa Pistacji kleistej, koloru jasnego, przejrzysta. Posiada balsamiczny, delikatny zapach przypominający gorzkie migdały. Nazywany “Łzami Chios”. Dawniej służył jako guma do żucia oraz odświeżacz oddechu.

  • Żywica gwajakowa – koloru brunatnego z czerwonym odcieniem. Zbierana jest bezpośrednio z drzewa lub poprzez gotowanie drewna.

  • Żywica sosny żółtej – żywica o działaniu antyseptycznym i antybakteryjnym. Używana do wyrobu maści leczniczej na otarcia oraz drobne rany.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Dzięki cookies korzystanie ze strony jest szybsze i łatwiejsze. Przestrzegamy RODO. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

  OK