• Olej lniany zimnotłoczony Olvita 250ml
  rotator-prawo
  rotator-lewo

Olej lniany zimnotłoczony Olvita 250ml

 • 15,90
 • Produkt chwilowo niedostępny.

 • Wybrany wariant jest teraz niedostępny.

  Powiadom mnie, gdy się pojawi:

Olej Lniany tłoczony na zimno, nieoczyszczony, obfity w kwasy Omega-3, przyczynia się do obniżenia poziomu „złego” cholesterolu, przeciwdziała miażdżycy oraz zawałowi serca, wspomaga leczenie choroby Parkinsona i zwyrodnieniowej choroby układu nerwowego, pomaga też w stanach zapalnych jelit, w egzemie, łuszczycy, trądziku różowatym i wielu innych.


DZIAŁANIE/ZASTOSOWANIE

Właściwości prozdrowotne

 • Układ krążenia

Przyczynia się do obniżenia poziomu „złego” cholesterolu, tym samym obniżając ryzyko chorób serca i układu krążenia, redukcję lepkości krwi, agregację płytek krwi, obniżanie ciśnienia (Ziemlański 1998, Bartkowiak, Wożakowska-Kapłon 2002, Bratnikowska 2004).

 • Układ nerwowy

Kwasy tłuszczowe w oleju lnianym, a zwłaszcza zawarty w nim kwas alfa – linolenowy, pomagają w przenoszeniu impulsów nerwowych i wpływają na zmniejszenie uszkodzonych nerwów, powodujących drętwienie, drżenie, jak również inne choroby. Wpływ odżywczych właściwości oleju lnianego na nerwy pomaga w leczeniu choroby Parkinsona, zwyrodnieniowej choroby układu nerwowego i zabezpiecza przed uszkodzeniem nerwów związanych z cukrzycą i stwardnieniem rozsianym.

 • Układ trawienny

Spożywanie oleju lnianego wspomaga leczenie w stanach zapalnych jelit. Dodatkowo olej lniany może uniemożliwić powstawanie kamieni żółciowych, a nawet rozpuścić istniejące kamienie.

 • Leczenie chorób reumatycznych

Badania wykazują, że ludzie, którzy chorują na artretyzm powiązany z zapaleniem stawów, bardzo pozytywnie reagują na Omega-3 zawarte w oleju lnianym. Już po kilku miesiącach stosowania oleju stwierdza się zmniejszoną poranną sztywność oraz ból stawów.

 • Skóra

Niezbędne kwasy tłuszczowe Omega-3 w dużej mierze wpływają na stan zdrowia skóry. Są pomocne w egzemie, łuszczycy, trądziku różowatym oraz w leczeniu oparzeń słonecznych.

 • Włosy i paznokcie

Obfity w kwasy tłuszczowe omega-3 olej lniany przyczynia się do zdrowego wzrostu włosów (niski poziom tych kwasów w organizmie może powodować suche i matowe włosy), a także bardzo korzystnie wpływa na paznokcie wzmacniając je i chroniąc je przed złamaniem i rozdwajaniem się. Ponadto w oleju lnianym występuje enzym 5- alfa reduktaza, który przekształca testosteron do dihydrotestosteron, co spowalnia proces łysienia u mężczyzn.

 • Ciąża i karmienie piersią

W okresie ciąży zapotrzebowanie organizmu kobiet na kwasy tłuszczowe jest zwiększone ze względu na rozwijający się płód. Olej lniany o dużej zawartości NNKT wykazuje wielokierunkowe pozytywne działanie w organizmie człowieka, konieczne do prawidłowego rozwoju młodego organizmu i utrzymania dobrego stanu zdrowia przez cały okres życia (Ziemlański 1991, Bartnikowska 2004). Mleko kobiece również zawiera w swoim składzie omega-3, ale jego ilość zależy jednak od jakości pożywienia przyjmowanego przez kobietę karmiącą.

 • Dla kobiet

Zażywanie oleju lnianego może mieć pozytywny wpływ na cykl miesiączkowy oraz łagodzić objawy w okresie menopauzy. NNKT blokują prostaglandyny które uwalniane podczas miesiączkowania mogą powodować obfite krwawienie.

 • Dla mężczyzn

Kwasy tłuszczowe zawarte w oleju lnianym mogą być pomocne w zapobieganiu i leczeniu farmakologicznym przerostu gruczołu krokowego, tzw. prostaty.

 • Zdrowie dzieci i młodzieży

Dzieci szczególnie potrzebują odpowiednich ilości kwasów OMEGA-3. Jest to istotne z tego względu, że młody organizm potrzebuje odpowiednich ilości DHA (z OMEGA-3) do prawidłowej budowy sieci neuronów w mózgu. Kwasy te pełnią w organizmie niezwykle ważną funkcję, stanowią istotny składnik mózgu, komórek nerwowych, komórek mięśnia sercowego i siatkówki oka. (Karol Minkowski 2008) Przy niedoborze kwasów omega-3, organizm zaczyna wykorzystywać do budowy neuronów trans izomery. Efektem tego jest źle pracująca sieć neuronów, która rozwija się wolno. U dzieci mogą wówczas pojawiać się problemy z pamięcią, koncentracją i zachowaniem (nadpobudliwość).

 • Zdrowie oczu

Badania wykazały, że NNKT OMEGA-3 mogą zmniejszyć ryzyko wystąpienia zwyrodnienia plamki żółtej choroby oczu, która niszczy wizję przez uszkodzenie komórek nerwowych w oku. Wyniki pokazują również, że osoby, które miały wysoki poziom omega-6 były bardziej narażone na ryzyko wystąpienia tej choroby.

 • Zdrowie psychiczne

Mózg ludzki zbudowany jest z ponad 60% tłuszczów, w tym 25% to kwasy Omega-3. Dopamina i serotonina – nazywane hormonami szczęścia, składają się z odmiany Omega-3 (DHA). Brak odpowiednich ilości Omega-3 w organizmie może powodować zaburzenia nastroju, stany depresyjne lub problemy z koncentracją.


SPOSÓB UŻYCIA

2-4 łyżeczki oleju dziennie, spożywać na zimno, do sałatek, na kanapkę lub bezpośrednio.

Należy przechowywać w lodówce.

Informacja o alergenach

Może zawierać gluten, sezam, soję, orzechy: ziemne, laskowe, włoskie, makadamia, migdały.

Zdrowie: Menopauza, Prawidłowy cholesterol, Zdrowe serce, Wsparcie prostaty, Zdrowe oczy, Sprawne krążenie
Zastosowanie: Koncentracja, Zdrowe włosy i paznokcie, Trądzik
Alergeny: gluten, orzechy, soja, sezam

Masz pytanie? Napisz do nas

Ocena Ogólna: (5.00/5)

Opinie klientów

 • Ocena: (5/5)

  Klaudia N., W dniu: 21.04.2019

  Przemycam w sosach do sałatek.

 • Ocena: (5/5)

  Małgorzata ., W dniu: 08.10.2018

  towar zgodny z opisem,szybka realizacja

Dzięki cookies korzystanie ze strony jest szybsze i łatwiejsze. Przestrzegamy RODO. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

  OK