Powiadom mnie o dostępności rozmiaru mailem.
Olej żywokostowy to potężny sojusznik dla naszych stawów, mięśni i kości. Słynie z tego, że przyspiesza regenerację tkanki stawowej i kostnej, a także pozytywnie wpływa na skórę. Pozyskiwany jest z korzenia żywokostu (Symphytum officinale) – wysoko cenionego surowca, który od wielu lat stosowany jest w medycynie ludowej Europy i Azji.
Żywokost zawdzięcza swoje moce alantoinie i kwasowi rozmarynowemu – są to związki czynne wspierające gojenie się i zrastanie, a także redukujące dyskomfort. Największe stężenie tych związków w kombinacji z innymi aktywnymi substancjami znajduje się w właśnie w korzeniu. Właściwości korzenia żywokostu udokumentowane są badaniami klinicznymi [1, 2, 3].
Roślina ta kwitnie od maja do czerwca. Łatwo ją rozpoznać po dzwonkowatych, purpurowych kwiatkach, grubej, owłosionej łodydze i długich liściach. Jej ciemnobrązowy korzeń był kiedyś podstawowym remedium na bóle reumatyczne i złamania kości. W dawnej medycynie liście i korzenie żywokostu stosowane były również doustnie. Przygotowane z nich napary miały wspierać funkcjonowanie układu pokarmowego. Dziś takie stosowanie tej rośliny jest niezalecane, ze względu na zawartość alkaloidów pirolizydynowych, które mogą uszkadzać wątrobę.
Olej żywokostowy 100% – wyciąg z korzenia żywokostu na oleju słonecznikowym. Surowiec kosmetyczny.
Wyciąg olejowy na bazie oleju słonecznikowego w proporcji 25 g ziół na 50 ml produktu. Olej może zawierać drobinki rośliny poddanej macerowaniu.
Olej wcieraj bezpośrednio w problematyczne miejsca 2 razy dziennie. Efekty odczuwalne są bardzo szybko.
Nadwrażliwość na roślinę.
Żywokost lekarski to roślina wieloletnia z rodziny ogórecznikowatych. Lubi klimat umiarkowany. Spotkać ją można w Europie za wyjątkiem rejonów południowych, w Azji Środkowej i Mniejszej, na Syberii i w Ameryce Północnej. W Polsce jest pospolita. Osiąga do 1 metra wysokości. Posiada gruby, mocno rozgałęziony korzeń o ciemnej skórce i białawym wnętrzu. Jego łodyga i liście pokryte są szorstkimi włoskami. Liście wyrastają z łodygi skrętolegle. Są duże i podłużne, a ich długość może sięgać 25 cm. Od spodu są wyraźnie unerwione. Kwiaty żywokostu tworzą zwisające kwiatostany i przypominają małe, purpurowe dzwoneczki. Mają wydłużony kształt, dlatego do ich nektaru dostają się zwykle owady o długim aparacie gębowym, chociaż trzmiel radzi sobie z tym, wygryzając otwór w kielichu kwiatowym. Owocami żywokostu są 4 rozłupki pojawiające się na dnie kielicha po przekwitnięciu kwiatów.
1. Comfrey: A Clinical Overview. https://www.ncbi.nlm.nih.gov
2. Efficacy of a comfrey root (Symphyti offic. radix) extract ointment in the treatment of patients with painful osteoarthritis of the knee: results of a double-blind, randomised, bicenter, placebo-controlled trial. https://www.ncbi.nlm.nih.gov
3. Efficacy and safety of comfrey root extract ointment in the treatment of acute upper or lower back pain: results of a double-blind, randomised, placebo controlled, multicentre trial. https://www.ncbi.nlm.nih.gov
4. https://pl.wikipedia.org
Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach i promocjach w naszym sklepie.
Telefon
+48 533 633 306
Email
sklep@magicznyogrod.pl
Nasz zespół obsługi klienta jest do Państwa dyspozycji w dni robocze w godzinach:
od 7:00 do 16:00
Obserwuj nas