• Pterostilben
  rotator-prawo
  rotator-lewo
 • Pterostilben
  rotator-prawo
  rotator-lewo

Pterostilben

 • W magazynie: 14 sztuk
  50,00 25,00
  W magazynie: 14 sztuk
  50,00 25,00
 • Koszt przesyłki już od 9,90 zł


  Darmowa dostawa na terenie Polski od 150zł.

 • Wybrany wariant jest teraz niedostępny.

  Powiadom mnie, gdy się pojawi:

Pterostilben chroni przed stresem oksydacyjnym, działa neuro- i kardio-protekcyjnie, wpływa korzystnie na pamięć i koncentrację, ma także właściwości przeciwnowotworowe. Pterostilben (trans-3,5-dimetoksy-4-hydroksystilben) posiada bardzo wiele cennych właściwości i jest to prawdopodobnie jeden z najbardziej niedocenionych związków. Pod względem budowy chemicznej jest on często porównywany do resweratrolu, jednak jest on od niego o wiele bardziej aktywny biologicznie i dzięki temu ma o wiele szersze spektrum działania. Pterostilben w małych ilościach występuje naturalnie w jagodach i borówkach. Zjadanie dużych ilości tych owoców zmniejsza ryzyko wystąpienia nowotworów, chorób zwyrodnieniowych i chorób serca.


DZIAŁANIE

Właściwości prozdrowotne

 • Ochrona przed stresem oksydacyjnym

Pterostilben jest silnym antyoksydantem, jednak jego aktywność nie sprowadza się do „wymiatania” wolnych rodników tlenowych, lecz stymuluje on nasz wewnętrzny system ochrony antyoksydacyjnej. Wzmaga wydzielanie bardzo ważnych enzymów antyoksydacyjnych – katalazy, glutationu, peroksydazy glutationowej, reduktazy glutationowej i dysmutazy ponadtlenkowej, powodując, że organizm sam potrafi się obronić przed stresem oksydacyjnym.
Wspomaga także regenerację tych części ciała, które najbardziej narażone są na stres oksydacyjny – m.in. hipokamp i wątroba.

 • Korzystny wpływ na układ nerwowy

Pterostilben wspomaga rekonwalescencję po przebytych udarach i urazach mózgu, działa przeciwzapalnie, spowalnia postęp chorób neurodegeneracyjnych takich jak Alzheimer, działa neuroprotekcyjnie (ochronnie na układ nerwowy), a także poprawia funkcjonowanie poznawcze – wpływa korzystnie na pamięć, koncentrację uwagi i procesy związane z uczeniem się.

 • Przeciwnowotworowe działanie pterostilbenu

Badania sugerują istotny wpływ przeciwnowotworowy – tj. zmniejszenie szybkości proliferacji, indukowanie apoptozy, zmiany w cyklu komórkowym oraz hamowanie przerzutów – zwłaszcza w odniesieniu do raka piersi, raka przełyku, żołądka, wątroby, okrężnicy, trzustki i raka prostaty.

 • Serce i układ krążenia

Pterostilben działa ochronnie na układ krążenia, zmniejsza ryzyko zawału serca, działa przeciwmiażdżycowo, obniżając poziom „złego” cholesterolu LDL i zwiększając poziom „dobrego” cholesterolu HDL.


ZASTOSOWANIE

Do użytku zewnętrznego


BADANIA LABORATORYJNE


Do produktu Pterostilben dział jakości naszego Maglabu może dostarczyć:

 • Certyfikat analizy

W takim przypadku prosimy o kontakt e-mail


***

Kraj pochodzenia: Chiny
Zdrowie: Przeciwutleniacze, antyoksydanty
Ostrzeżenia: Do użytku zewnętrznego

Masz pytanie? Napisz do nas

Ocena Ogólna: (5.00/5)

Opinie klientów

 • Ocena: (5/5)

  Krzysztof S., W dniu: 01.10.2018

  krótki termin ważności, niska cena

Dzięki cookies korzystanie ze strony jest szybsze i łatwiejsze. Przestrzegamy RODO. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

  OK