Dzięki cookies korzystanie ze strony jest szybsze i łatwiejsze. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies.

  OK
 • Tulasi ekstrakt
  rotator-prawo
  rotator-lewo
Ocimum tenuiflorum

Tulasi ekstrakt

 • W magazynie: 46 sztuk
  14,90
  W magazynie: 46 sztuk
  14,90
 • Koszt przesyłki już od 9 zł
 • Wybrany wariant jest teraz niedostępny.

  Powiadom mnie, gdy się pojawi:

Tulasi ekstrakt

Ekstrakt z Tulsi jest standaryzowany na zawartość 7% tanin i 2% kwasu ursolowego

Do użytku zewnętrznego i wykorzystania w formulacjach kosmetycznych.

Tulasi jest pachnącym, krzaczastym wiecznym ziołem, które w rozkwicie osiąga wysokość 1,5m. Pnące się wysoko kwiaty są nieduże, mają biały kielich i cieniowane fioletowe płatki. Z liści i ukwieconych wierzchołków wytwarza się olejek. Olejek Tulasi lub Ocinum Sanctum wykazuje obecność pięciu kwasów tłuszczowych (kwas stearynowy, palmitynowy, oleinowy, linolowy i linolenowy). Jest też dobrym źródłem beta karotenu, wapnia, witaminy C i zawiera w sobie substancje lotne.

Tulasi (Święta Bazylia, Ocimum sanctum) jest w hinduizmie świętą rośliną. Tulasi oznacza ‘niezrównany’. W tradycji ajurwedyjskiej Tulasi jest stosowany dla utrzymania prawidłowych funkcji oddechowych, sprzyja zdrowiu i długowieczności.


SKŁADNIKI AKTYWNE

Liście zawierają kwas ursolowy i n-triacontanol. Liście zawierają w sobie także olejki eteryczne, takie jak eugenol, eugenal, karwakrol, metylochawikol, limatrol i kariofylen. Nasiona zawierają olej będący mieszanką kwasów tłuszczowych i sitosterolu. W korzeniach z kolei jest sitosterol oraz trzy triterpeny: A, B i C.


DZIAŁANIE ZDROWOTNE

Badacze z Wydziału Nauk Uniwersytetu Annamalai (Tamil Nadu, Indie) wykazali, iż Tulasi ma właściwości przeciwutleniające i poprawia naturalną odpowiedź organizmu na stres oksydacyjny. Jak podaje raport, ziele to wspiera również prawidłowy poziom utleniania lipidów i białek. Jest również antyoksydantem.1

Naukowcy z Centralnego Instytutu Badań Leków (Lucknow, Indie) odkryli, że składniki zawarte w Tulasi utrzymują w organizmie właściwy poziom hormonu stresu o nazwie kortyzol. Następnie odnotowali, iż pomagają one w utrzymaniu właściwego poziomu cukru we krwi.2

1. Journal of Medicinal Food, Wrzesień 2007, 10(3):495-502.
2. Journal of Natural Products, Wrzesień 2007, 70(9):1410-6.

Masz pytanie? Napisz do nas