• Bakuchi / babchi / Bu Gu Zhi
  rotator-prawo
  rotator-lewo
 • Bakuchi / babchi / Bu Gu Zhi
  rotator-prawo
  rotator-lewo
 • Bakuchi / babchi / Bu Gu Zhi
  rotator-prawo
  rotator-lewo
 • Bakuchi / babchi / Bu Gu Zhi
  rotator-prawo
  rotator-lewo
Psoralea corylifolia

Bakuchi / babchi / Bu Gu Zhi

Pobudza komórki skóry do produkcji melaniny, przywracając jej prawidłowy koloryt.

  • ; 1
  • ; 1
 • W magazynie: 112 sztuk
  13,90
  W magazynie: 112 sztuk
  13,90
  W magazynie: 17 sztuk
  48,00
  Dodaj
  do ulubionych
 • Koszt przesyłki już od 10,90 zł


  Darmowa dostawa na terenie Polski od 150zł (Poczta, Inpost, GLS).

 • Wybrany wariant jest teraz niedostępny.

  Powiadom mnie, gdy się pojawi:

Bakuchi – nasiona

Bakuchi (Psoralea corylifolia) to roślina szeroko wykorzystywana w indyjskiej Ajurwedzie oraz w Tradycyjnej Chińskiej Medycynie (TCM). Jej nasiona zawierają olejek eteryczny, w którym znajduje się furanokumaryna – psoralen. Wcierany w skórę pobudza ją, wywołując zaczerwienienie. W wyniku rozszerzenia naczyń włosowatych skóra staje się lepiej odżywiona, a pobudzone komórki naskórka – melanoblasty – zaczynają produkować pigment. Nasiona stosowane zewnętrznie na skórę uznawane są w Indiach za skuteczny środek na bielactwo i łuszczycę.

Nasiona babchi to surowiec najwyższej jakości. Sprowadzane są bezpośrednio z Indii od sprawdzonego producenta.


BAKUCHIDZIAŁANIE I ZASTOSOWANIE

Właściwości prozdrowotne:

 • hamuje proliferację keratynocytów,
 • pobudza repigmentację skóry.

Nasiona bu gu zhi (wym. bu gu zi) od pokoleń wykorzystywane są w Indiach jako środek przywracający skórze jej naturalny wygląd. Specjalnie przyrządzony olej lub macerat z nasion babći pomaga zmniejszyć białe plamy na skórze, które powstają w rezultacie zaniku wytwarzania melaniny – barwnika znajdującego się w komórkach skóry.

Chociaż większość ludzi uważa tę przypadłość jedynie za defekt kosmetyczny, osoby borykające się z tym problemem często odczuwają niską samoocenę i obciążenie psychiczne. Co więcej, skóra pozbawiona ochronnego działania melaniny wykazuje zwiększoną wrażliwość na działanie promieni ultrafioletowych i narażona jest na wyższe ryzyko oparzenia słonecznego.

Nasionom babći przypisuje się również działanie rewitalizujące skórę, włosy i paznokcie.


W ujęciu ajurwedyjskim:

 • łagodzi kapha i vata
 • zwiększa pitta


SKŁAD


Nasiona bakuchi (Psoralea corylifolia) 100%. Najwyższa jakość!


BU GU ZHISPOSÓB UŻYCIA


Wyłącznie do użytku zewnętrznego!


Olej bakuchi:

Zmielone nasiona połącz z wysokiej jakości olejem nierafinowanym w stosunku objętościowym 1:5. Odstaw na 7 dni w ciemne miejsce o temperaturze pokojowej. Gotowy macerat wcieraj w skórę 2 razy dziennie. Przechowuj w lodówce.


Okład:

Zmielone nasiona można wykorzystać także w inny sposób: wystarczy wymieszać je z wodą do uzyskania gęstej pasty i w takiej postaci nakładać je na zmiany skórne 2 razy dziennie. Pastę przechowuj w lodówce i staraj się przygotowywać tylko takie jej ilości, które zużyjesz w ciągu 2-3 dni.


INTERAKCJE I DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE


Furanokumaryny wykazują działanie fotouczulające – powodują zwiększenie wrażliwości na światło słoneczne i inne źródła promieniowania UV. Należy unikać bezpośredniej i długotrwałej ekspozycji na słońcu, ponieważ może to spowodować poważne oparzenia.

Wrażliwość na słońce może się utrzymywać przez kilka dni po zaprzestaniu stosowania.

Nie stosować na otwarte rany.

Nie stosować w ciąży.


CHARAKTERYSTYKA ROŚLINY


Psoralea corylifolia to jednoroczna roślinka z rodziny bobowatych. Jej występowanie rozciąga się od Iranu aż po Chiny, obejmuje także Bliski Wschód i kraje Południowej Afryki. Spotykana jest zwykle na równinach i w dolinach. Lubi miejsca dobrze nasłonecznione i rośnie na glebach piaszczystych i gliniastych. Osiąga 60-120 cm wysokości. Posiada cienką, rozgałęzioną łodygę. Porośnięta jest szerokimi, szaro-zielonymi liśćmi o sercowatym lub jajowatym kształcie i wyraźnym unerwieniu. Ich brzegi są powcinane, a blaszka pokryta jest z obu stron drobnymi włoskami. Kwiaty są purpurowe i mają kształt typowy dla kwiatów motylkowych. Tworzą kuliste lub owalne kwiatostany na szczytach łodyg. Po przekwitnięciu przekształcają się w brunatne strąki składające się z okrągłych, spłaszczonych torebek z nasionami o długości 5 mm. Nasiona są czarno-brązowe, mają nerkowaty kształt, a ich długość wynosi 2-4 mm.

Nazwy zwyczajowe: babchi, babći, somaraji, bakuchi, kushtanashini.


BIBLIOGRAFIA


1. Chopra, B., Dhingra, A. K., and Dhar, K. L. (2013). Psoralea corylifolia L. (Buguchi) – Folklore to modern evidence: Review. Fitoterapia 90, 44-56.
2. Khatune, N. A., Islam, M. E., Haque, M. E., Khondkar, P., and Rahman, M. M. (2004). Antibacterial compounds from the seeds of Psoralea corylifolia. Fitoterapia 75, 228-230.
3. Khushboo, P., Jadhav, V., Kadam, V., and Sathe, N. (2010). Psoralea corylifolia Linn.-“Kushtanashini.” Pharmacognosy Reviews 4, 69-76.
4. Kowalczyk, B., (2008). Bielactwo nabyte. Panacea Nr 1 (22), s. 20-21. http://www.panacea.pl

***

Część rośliny: nasiona, orzechy
Sposób zbioru: Z upraw konwencjonalnych
Tradycyjna medycyna: Ayurveda
Kraj pochodzenia: Indie
Zdrowie: Zdrowie skóry
Ostrzeżenia: nie stosować w ciąży, do użytku zewnętrznego, olejek fotouczulający

Masz pytanie? Napisz do nas

Ocena Ogólna: (5.00/5)

Opinie klientów

 • Ocena: (5/5)

  Beata K., W dniu: 19.11.2020

  Zrobiony wyciąg olejowy dopiero w fazie testów, ale już widać działanie łagodzące na zmiany skórne. Polecam jajo alternatywę dla maści sterydowych.

 • Ocena: (5/5)

  Krzysztof F., W dniu: 13.10.2018

  Bardzo dobre do tego NRDI iMAO A i B ale male ilosci w miksie z egcg obowiazkowo dobre. Smak lagodny cos jak Cynamon.

 • Ocena: (5/5)

  Elżbieta C., W dniu: 13.01.2016

  Za wcześnie na opinię dopiero zaczęłam go stosować.

Polecane dla Ciebie

  Dzięki cookies korzystanie ze strony jest szybsze i łatwiejsze. Przestrzegamy RODO. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

    OK