Pąki brzozy (Gemmae Betulae) wspierają prawidłowe funkcjonowanie układu moczowego i immunologicznego, wspomagają oczyszczanie organizmu i dbają o kondycję stawów, skóry, włosów i błon śluzowych.
Pączki brzozowe pojawiają się na drzewie wczesną wiosną i można je stosować w postaci świeżej, a nawet spożywać na surowo. W pozostałą część roku warto skorzystać z pączków suszonych. Nie tylko pąki brzozy wykazują cenne właściwości. W medycynie naturalnej istnieje gałąź, zwana gemmoterapią, która wykorzystuje pąki kwiatowe, liściowe i pąki młodych pędów pochodzące z różnych drzew i krzewów. W pąkach, podobnie jak w kiełkach, obecna jest potężna energia życiowa, która pozwala roślinom rosnąć, a ich skład biochemiczny znacznie różni się od składu dojrzałych części roślin. Pąki zawierają bogaty zapas substancji bioaktywnych, witamin i minerałów, a dodatkowo tkankę merystematyczną, której komórki namnażają się poprzez podział, powodując wzrost rośliny. Są one odpowiednikami ludzkich komórek macierzystych. Stosowanie pąków jest więc doskonałym sposobem na poprawę i utrzymanie dobrego zdrowia, zwłaszcza w aspekcie odporności i witalności.
Pączki brzozy 100%. Surowiec najwyższej jakości!
Brzoza pączki – herbata:
2 łyżki pączków brzozy zalej 2 szklankami wrzącej wody, przykryj i odstaw na 30 minut. Dodaj miód wedle uznania. Pij po pół szklanki naparu 4 razy dziennie. Napar możesz także zastosować do pielęgnacji skóry lub do okładów.
Nie powinno się stosować preparatów z brzozy podczas terapii przeciwwirusowych – preparaty te powodują wydalanie z organizmu wszelkich substancji obcych, a więc także niektórych leków.
W przypadku wystąpienia reakcji alergicznej brzozę należy odstawić.
Kobiety w ciąży i karmiące powinny skonsultować doustne stosowanie pączków brzozy z lekarzem.
Brzoza brodawkowata (Betula verrucosa, Betula pendula) występuje pospolicie w Polsce i w Europie, a także na Kaukazie, Syberii i w Azji Mniejszej. Jej naturalnym środowiskiem jest las, ale często sadzi się ją w miejskich parkach i przy drogach z uwagi na piękny wygląd.
Brzoza ma okazałą koronę i zwisające gałązki. Osiąga do 30 m wysokości. Jej najbardziej charakterystyczną cechą jest biała, łuszcząca się kora. Liście brzozy mają trójkątny kształt i zaokrągloną podstawę, ich brzegi są ząbkowane. Na jesieni przybierają żywy, żółty kolor. Kwiaty brzozy nazywane są kotkami lub baziami, dzielą się na męskie i żeńskie. Owocami brzozy są uskrzydlone orzeszki.
Przykładamy wielką wagę do jakości oferowanych przez nas produktów, dlatego testujemy każdą partię ziół w naszym laboratorium MagLab.
Poniżej znajduje się certyfikat analizy dla Brzoza – pączki, sporządzony przez dział jakości naszego MagLabu:
1. http://www.rozanski.ch
2. http://www.herbiness.com
3. http://klaudynahebda.pl
4. https://pl.wikipedia.org
Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach i promocjach w naszym sklepie.
Telefon
+48 533 633 306
Email
sklep@magicznyogrod.pl
Nasz zespół obsługi klienta jest do Państwa dyspozycji w dni robocze w godzinach:
od 7:00 do 16:00
Obserwuj nas