Drapacz lekarski (Cnicus benedictus) to roślina znakomicie wpływająca na pracę układu pokarmowego dzięki zawartym w niej substancjom goryczkowym. Dawniej drapacz lekarski stosowany był nie tylko w celu poprawy trawienia, lecz także w celu przywrócenia kobiecej równowagi hormonalnej, szczególnie w połączeniu z dong quai i pochrzynem włochatym. Zalecano go matkom karmiącym na zwiększenie laktacji oraz kobietom z nieregularną miesiączką.
Dosłowne przełożenie nazwy łacińskiej drapacza to oset błogosławiony. Nadano mu taką nazwę ze względu na jego liczne właściwości, które ceniono już od czasów starożytnych. Pisali o nim grecki lekarz Dioskurides i filozof Teofrastos, zalecając go w przypadku malarii, dżumy i odry.
Właściwości prozdrowotne:
Główną substancją aktywną obecną w zielu drapacza jest knicyna, zaliczana do laktonów seskwiterpenowych. Laktony seskwiterpenowe obecne w drapaczu to substancje gorzkie, które pozytywnie oddziałuje na układ pokarmowy.
Ziele drapacza lekarskiego 100%. Surowiec najwyższej jakości!
Drapacz lekarski – herbata (ziele cięte):
1-2 łyżeczki ziela zalej szklanką wrzącej wody, przykryj i odstaw na 10 minut. Pij 2-3 razy dziennie po szklance naparu, najlepiej w trakcie lub po posiłku.
2 łyżki ziela zalej 2 szklankami wody, doprowadź do wrzenia i gotuj 5-10 minut pod przykryciem. Przecedź. Wypij w 2-3 porcjach w ciągu dnia, najlepiej w trakcie lub po posiłku.
Drapacz w proszku:
Pół łyżeczki proszku zalej niewielką ilością gorącej wody. Wymieszaj. Po ostudzeniu wypij razem z osadem. Stosuj 2-3 razy dziennie do posiłków.
Ciąża, karmienie piersią, nadwrażliwość na drapacz oraz rośliny z rodziny astrowatych, nadkwaśność żołądka.
Stosowanie wysokich dawek drapacza może wywołać biegunkę i wymioty oraz podrażnić nerki.
Drapacz lekarski, bądź też knikus benedyktyński, należy do rodziny astrowatych i jest rośliną jednoroczną. Występuje naturalnie w rejonie Morza Śródziemnego, a w Polsce jest uprawiany. Osiąga do 40 cm wysokości. Jego łodyga rozgałęzia się i jest gęsto pokryta lepkimi włoskami. Dolne liście drapacza są pierzastodzielne, a górne pierzastolancetowate. Ich brzegi pokryte są kolcami. Kwiaty drapacza są żółte i rurkowate, zebrane w koszyczki na szczytach pędów. Owocami drapacza są niełupki z puchem.
Przykładamy wielką uwagę do jakości oferowanych przez nas produktów. Testujemy każdą partię ziół w naszym laboratorium.
Do produktu Drapacz lekarski ziele dział jakości naszego Maglabu może dostarczyć:
W takim przypadku prosimy o kontakt e-mail.
1. https://www.pfm.pl
2. http://www.kierunekfarmacja.pl
3. http://www.panacea.pl
4. http://rozanski.li
5. http://www.anniesremedy.com
6. https://pl.wikipedia.org
7. http://www.treelite.com
8. https://www.herbal-supplement-resource.com
Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach i promocjach w naszym sklepie.
Telefon
+48 533 633 306
Email
sklep@magicznyogrod.pl
Nasz zespół obsługi klienta jest do Państwa dyspozycji w dni robocze w godzinach:
od 7:00 do 16:00
Obserwuj nas