Glinka różowa uchodzi za najdelikatniejszą glinkę. Powstaje poprzez połączenie glinki czerwonej i białej w stosunku 1:2. Jest szczególnie polecana do cery wrażliwej, naczynkowej i suchej, ale nadaje się do każdego typu. Doskonale pielęgnuje podrażnienia skóry i zmiany alergiczne. Może być stosowana u dzieci i niemowląt.
Glinka biała obfituje w składniki mineralne, jest lekka i przyjazna dla skóry. To ona odpowiada za delikatność glinki różowej. Łagodnie oczyszcza, nie wysuszając skóry i przywraca jej odpowiednie pH.
Glinka czerwona odżywia skórę i nadaje jej zdrowy, świeży wygląd. Działa lekko ściągająco, zwęża pory i naczynka. Pomaga uregulować wydzielanie sebum.

DZIAŁANIE
Właściwości prozdrowotne
- koi podrażnienia i stany zapalne skóry
- delikatnie oczyszcza bez wysuszania
- odżywia skórę na całej głębokości
- sprzyja gojeniu się zmian dermatologicznych i blizn
- nadaje skórze miękkość, wygładza ją i rozświetla

ZASTOSOWANIE
Glinka różowa znakomicie sprawdza się w pielęgnacji skóry wrażliwej, naczynkowej, suchej, trądzikowej, z zaskórnikami, alergicznej, atopowej i podatnej na podrażnienia.

SKŁAD
Glinka różowa 100%. Surowiec najwyższej jakości!

SPOSÓB UŻYCIA
Uwaga – glinki nie należy rozrabiać w metalowym naczyniu!
Maseczka do twarzy
1-2 łyżeczki glinki połącz w naczyniu z taką ilością wody, aby powstała jednolita, niespływająca mieszanina. Nałóż ją na twarz i pozostaw na 15 minut. Na koniec spłucz obficie wodą. Po zabiegu nałóż na skórę krem nawilżający lub roślinny olej zimnotłoczony. Stosuj raz w tygodniu.
Jeśli lubisz eksperymentować, użyj zamiast wody napar ziołowy (np. nagietkowy, rumiankowy) lub wodę różaną. Do mikstury też możesz dodać nieco oleju zimnotłoczonego, miodu, mleka i soku z cytryny.
Jako dodatek do kosmetyków
Glinkę różową można dodawać do płynów pod prysznic, szamponów i kremów oraz zastosować do wyrobu domowego mydła. Zalecane stężenie wynosi 5-10%.