Gruszka z kanką

  • 9,90
  • Koszt przesyłki już od 9,90 zł


    Darmowa dostawa na terenie Polski od 150zł.

  • Wybrany wariant jest teraz niedostępny.

    Powiadom mnie, gdy się pojawi:

Gruszka z kanka nr 9

Zastosowanie

Gruszki z kanką przeznaczone są do wykonywania lewatywy doodbytniczej zarówno u dzieci, jak i dorosłych, w celu łagodzenia zaparć, kolek brzusznych, przed zabiegami chirurgicznymi w okolicach jamy brzusznej.

Sposób użycia

Przed każdym użyciem gruszki z kanką do wykonania lewatywy, jak i po jej zakończeniu, należy starannie ją umyć w ciepłej wodzie z mydłem, oddzielając kankę od gruszki. Wymyte części wygotować w wodzie przez 10 minut. Następnie zamontować kankę, wkładając jej krótszy koniec do otworu gruszki, aż do oparcia się kołnierza kanki o krawędź gruszki. Napełnić gruszkę rumiankiem, roztworem soli fizjologicznej lub innym roztworem zaleconym przez lekarza. Zastosowana ciecz powinna mieć temperaturę od 32°C do 34°. Kankę posmarować cienką warstwą wazeliny kosmetycznej i powoli wprowadzić do odbytu bez wywierania ucisku, po czym nacisnąć gruszkę w taki sposób, aby opróżnić jej zawartość do jelita. Po wykonaniu tej czynności ścisnąć pośladki i wyjąć kankę z odbytu. Dla zapobieżenia wycieku wprowadzonego płynu należy jeszcze przez kilka minut trzymać ściśnięte pośladki.

Przechowywanie

Gruszki należy przechowywać w czystym i suchym miejscu.

Uwagi!

Każde wykonanie lewatywy winno być skonsultowane z lekarzem!
Gruszki z kanką są wyrobami indywidualnego użytku!
Lewatywy nie należy wykonywać samodzielnie!
Zabrania się wykonywania lewatywy przez dzieci!
Lewatywy mogą być wykonywane w warunkach domowych bądź szpitalnych.

Masz pytanie? Napisz do nas

Dzięki cookies korzystanie ze strony jest szybsze i łatwiejsze. Przestrzegamy RODO. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

  OK