Dzięki cookies korzystanie ze strony jest szybsze i łatwiejsze. Przestrzegamy RODO. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

  OK

Tykwa, matero, calabaza

Pojęciem matero określa się każe naczynie do picia yerba mate. Materos mogą być wykonane z różnych materiałów. Tradycyjne materos do yerby wykonane są z wydrążonych owoców tykwy – rośliny pnącej z rodziny dyniowatych, która pochodzi z Afryki. W Polsce takie naczynia nazywane są najczęściej tykwami, a w Ameryce Południowej – kalabasami (hiszp. calabaza). Owoce tykwy dojrzewają około sześciu miesięcy, następnie są zrywane i pozostawiane do wyschnięcia na kolejne 3-6 miesięcy. Po wyschnięciu nadają się do rzeźbienia, a wykonuje się z nich nie tylko naczynia do yerby, ale też inne naczynia, sztućce, lampy i przedmioty codziennego użytku. Należy pamiętać o tym, aby tykwę przed pierwszym użyciem odpowiednio przygotować, a potem pielęgnować, żeby nie zapleśniała. Pozostałe materos mogą być wykonane z pachnącego drewna palo santo lub z łatwej w utrzymaniu ceramiki. Istnieją także guampy – efektowne naczynka powstające z bydlęcych rogów. W naszej ofercie znajduje się również wyjątkowe matero wykonane z plastiku, przeznaczone dla prawdziwych fanów yerby, którzy chcieliby ją zabrać w każde miejsce.

Pojęciem matero określa się każe naczynie do picia yerba mate. Materos mogą być wykonane z różnych materiałów. Tradycyjne materos do yerby wykonane są z wydrążonych owoców tykwy – rośliny…

[Zobacz więcej]

Filtrowanie

Waga
od do szt
Cena netto
od do
Cena
od do
Rozmiar
Twój wybór: Usuń wszystko