h2. Lanolina kosmetyczna premium
Lanolina (z łac. _lano_ – wełna) jest produktem pochodzenia zwierzęcego. *Pozyskiwana jest z wełny owczej*, ponieważ wytwarzają ją gruczoły znajdujące się w skórze owiec. *Rolą lanoliny jest ochrona wełny i skóry owiec przed zmieniającymi się warunkami otoczenia*, czyli głównie przed słońcem, deszczem, wiatrem i wysoką lub niską temperaturą.
*Lanolina przypomina składem ludzkie sebum, dlatego jest przyjazna dla naszej skóry i na nią również działa ochronnie*. Różni się od sebum jedynie tym, że nie zawiera triglicerydów, dlatego jej konsystencja jest bardziej woskowata niż tłusta. Poza tym lanolina nawilża, zmiękcza i wygładza skórę. Łatwo się wchłania i pozwala skórze oddychać. Z tych powodów stosowana jest jako *jeden z podstawowych składników do wyrobu maści, pomadek czy kremów*.
*Zaletą lanoliny jest też to, że może być wykorzystana w kosmetykach jako emulgator i stabilizator* – nie rozpuszcza się w wodzie, ale pochłania ją, tworząc *emulsję typu W/O*, czyli woda w oleju. Jest zdolna do wchłonięcia prawie dwukrotnej ilości wody w stosunku do swojej masy. *Dodatkowo stabilizuje emulsję, zapobiegając rozwarstwianiu się jej faz*. Emulsja z lanoliną jest więc trwała, dlatego stanowi dobrą bazę kosmetyczną do kremów, balsamów i mleczek.
*Warto wspomnieć jeszcze, że pozyskiwanie lanoliny nie wiąże się z żadnym cierpieniem zwierząt*. Lanolinę uzyskuje się podczas czyszczenia wełny po strzyżeniu owiec, a więc całkowicie nieinwazyjnie.
!
* *Lanolina słynie ze swoich fenomenalnych właściwości pielęgnacyjnych*. Zmiękcza naskórek i pokrywa go warstwą ochronną, która zapobiega jego przesuszaniu, pękaniu i złuszczaniu (lepiej niż wazelina czy gliceryna).
* *Jednocześnie przenika do skóry właściwej, dogłębnie ją nawilżając*. Pomaga także utrzymać właściwe nawilżenie skóry, ponieważ dzięki swoim właściwościom emulgującym i ochronnym *zapobiega utracie wody przez skórę*. Ma to ogromne znaczenie w przypadku skóry suchej.
* *Ponadto działa na skórę kojąco i łagodzi podrażnienia*. Sprzyja gojeniu się ran, otarć, owrzodzeń i zmian alergicznych. Wspiera zdrowie skóry skłonnej do *łuszczycy i atopii*. Pomaga także złagodzić podrażnienia sutków u mam karmiących.
* *Stanowi odżywkę także dla włosów i paznokci, które natłuszcza i wzmacnia*. Na włosach również tworzy warstwę ochronną, dzięki czemu zapobiega ich wysuszaniu, a także wygładza je i zmiękcza.
* Lanolina to mazista, bursztynowo-złota substancja o słabym, swoistym zapachu. Zaliczana jest do wosków. Topi się w temperaturze 36 stopni. Nie rozpuszcza się w wodzie, rozpuszcza się w tłuszczach.
[1, 2, 3]
!
* Lanolina polecana jest do pielęgnacji *skóry suchej i bardzo suchej* oraz *nadwrażliwej i problematycznej*.
* Nadaje się do pielęgnacji *zmian skórnych.*
* Może być stosowana nawet na delikatną *skórę niemowląt*.
* Stanowi świetną bazę do wyrobu *maści, kremów, pomadek, balsamów i mleczek*.
!
*Czysta lanolina 100%*. Jakość premium!
Surowiec kosmetyczny.
!
*Lanolina nadaje się do stosowania solo lub jako dodatek do kosmetyków*. Zalecane stężenie w pomadkach i maściach wynosi 4-10%. W mydłach: 1-20%.
Po otwarciu lanolinę najlepiej przechowywać w lodówce przez okres do 24 miesięcy.
!
Lanolina wysokiej jakości nie powinna powodować alergii. Mimo tego zaleca się, aby osoby z alergią na wełnę owczą zachowały ostrożność.
!
Przykładamy wielką wagę do jakości oferowanych przez nas produktów, dlatego testujemy każdą partię ziół w naszym laboratorium MagLab.
Na Wasze życzenie do produktu *Lanolina* dział jakości naszego MagLabu może dostarczyć:
* *Certyfikat analizy*
Jeśli chcesz otrzymać takie dokumenty, napisz do nas na "kontakt@maglab.pl(Kontakt)":mailto:kontakt@maglab.pl.
!
1. Lanolin Cream. https://www.webmd.com/drugs/2/drug-8944/lanolin-topical/details
2. What You Need to Know About Lanolin Oil. https://www.healthline.com/health/lanolin-oils
3. Lanolina i jej lecznicze właściwości. https://biotechnologia.pl/kosmetologia/lanolina-i-jej-lecznicze-wlasciwosci,18722
4. Lanolin. https://uk.lush.com/ingredients/lanolin
5. Lanolin. https://en.wikipedia.org/wiki/Lanolin
6. Lanolina. https://pl.wikipedia.org/wiki/Lanolina