• Lilia kwiat
  rotator-prawo
  rotator-lewo
 • Lilia kwiat
  rotator-prawo
  rotator-lewo
 • Lilia kwiat
  rotator-prawo
  rotator-lewo
Lilium brownii

Lilia kwiat

 • W magazynie: 74 sztuk
  8,47
  W magazynie: 74 sztuk
  8,47
 • Koszt przesyłki już od 9,90 zł


  Darmowa dostawa na terenie Polski od 150zł.

 • Wybrany wariant jest teraz niedostępny.

  Powiadom mnie, gdy się pojawi:

Kwiaty lilii to fantastyczny surowiec do naparów, mieszanek herbacianych i wódek infuzowanych. Przygotowany z nich napar pachnie i smakuje bajecznie. Jest delikatnie słodki, kwiatowo-miodowy i barwi się na pomarańczowo. Kwiaty lilii w naparze nasiąkają wodą i rozwijają się, ukazując swoje piękno. Można je wtedy zjeść albo wykorzystać do dekoracji potraw.


DZIAŁANIE

Napar z kwiatów lilii koi zmysły, pomaga odprężyć się i uprzyjemnia chwile. Ponadto pomaga złagodzić podrażnienia gardła i kaszel. Pozytywnie wpływa na skórę – można więc przemyć nim twarz jak tonikiem.


SPOSÓB UŻYCIA

Kilka kwiatów lilii zalej wrzątkiem, przykryj i odstaw na 10 minut. Naparu nie trzeba odcedzać.

Kwiaty lilii dobrze komponują się z herbatą zieloną, zwłaszcza senchą i banchą, oraz białą. Można je włożyć do wódki czystej na 4-7 dni, aby nadać jej ciekawy smak, aromat i kolor. Dodane do białego wina nadadzą mu walorów estetycznych.


SKŁAD

Kwiaty lilii bulwkowatej 100%. Najwyższa jakość!


CHARAKTERYSTYKA ROŚLINY

Lilie (Lilium) to rośliny cebulkowe z rodziny liliowatych. Są lubiane i uprawiane na całym świecie, głównie w celach dekoracyjnych. Rodzaj lilii liczy 115 gatunków, a człowiek wyhodował ponadto aż 8 tysięcy odmian i kultywarów. Lilie wyrastają z cebulek o różnych kształtach i kolorach, w zależności od gatunku. Tworzą grubą, nierozgałęzioną łodygę, na której gęsto rosną liście o kształcie lancetowatym. Na szczycie łodygi wyrastają duże, imponujące kwiaty o lejkowatym kształcie i sześciu płatkach. Może być ich kilka na jednej roślinie, tworzą wtedy grona lub baldachy. Owocami lilii są torebki z nasionami.


BIBLIOGRAFIA


1. https://pl.wikipedia.org

***

Część rośliny: kwiat
Kraj pochodzenia: Chiny
Smak: przyjemny, delikatny
Zastosowanie: Pielęgnacja twarzy

Masz pytanie? Napisz do nas

Ocena Ogólna: (5.00/5)

Opinie klientów

 • Ocena: (5/5)

  Egon E., W dniu: 22.06.2019

  ok

Dzięki cookies korzystanie ze strony jest szybsze i łatwiejsze. Przestrzegamy RODO. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

  OK