Magnez - pierwiastek życia


Już niedługo w naszej ofercie pojawi się zupełna nowość: 3 MAGÓW unikalny i innowacyjny suplement diety zawierający trzy najbardziej cenione formy magnezu: gilcynian, taurynian i jabłczan magnezu w jednej kapsułce.

Dzięki synergii 3 MAGÓW to produkt niezawodny, skuteczny i łagodny w działaniu.

Wykorzystaliśmy formy schelatowane i organiczne, ponieważ są lepiej przyswajalne, nie działają przeczyszczająco a ich uwalnianie jest skuteczniejsze.


Chelaty magnezu – na czym polega ich przewaga?

Związanie magnezu z aminokwasami – np. glicyną oraz tauryną w postaci chelatów (od greckiego słowa chele = ‘kleszcze’ lub ‘szczypce’ kraba ) wpływa korzystnie na jego biodostępność i dystrybucję do tkanek. Przemycone „w szczypcach glicyny” oraz „zakleszczone w taurynie” kationy magnezu łatwiej przedostają się przez błony komórkowe i wędrują do wnętrza komórek.

W stanie schelatowanym jon magnezu jest bardziej trwały i neutralny dla jelit: nie wywołuje luźnych stolców i biegunki (co niestety często zdarza się w suplementacji tego pierwiastka). Schelatowany magnez nie zwiększa ciśnienia osmotycznego w jelitach w takim stopniu jak wolne kationy magnezu, które z wodą tworzą duże i trudniej przenikające przez błony komórkowe cząsteczki (hydraty). Forma związku ma kluczowy wpływ na jego wchłanianie i efektywność.


Ile magnezu potrzebujesz każdego dnia?

Magnez (Mg2+) pełni w organizmie człowieka wiele istotnych funkcji regulacyjnych i jest to jeden z niezbędnych makro pierwiastków, który powinien być dostarczany wraz z pożywieniem. Potrzebuje go każda twoja komórka. Szacuje się, że dobowe zapotrzebowanie na magnez wynosi około 300–400 mg przy czym zwiększa się w czasie wysiłku fizycznego, w okresie ciąży i karmienia, a także pod wpływem silnego stresu.

Niski poziom magnezu może być związany z występowaniem migrenowych bólów głowy, obniżonego nastroju, rozdrażnienia i poczucia przewlekłego zmęczenia.


Niedobory – jakie skutki powodują?

Objawy niedoboru magnezu: uczucie zmęczenia, drażliwość, osłabienie koncentracji uwagi, obniżony nastrój, pogorszenie jakości snu, migrenowe bóle głowy, bóle mięśniowe, tiki nerwowe (drżenie powieki), skurcze łydek, drętwienie i mrowienie kończyn dolnych;

Charakterystycznym objawem niedoboru tego pierwiastka są tiki nerwowe (np. drganie powieki), skurcze łydek, drętwienie i mrowienie kończyn dolnych. Jednak niedobory magnezu mogą również wywoływać mniej specyficzne objawy – takie jak osłabienie, uczucie zmęczenia, rozdrażnienie czy zmniejszenie zdolności koncentracji uwagi. Wpływ magnezu na układ nerwowy, przewodnictwo nerwowo-mięśniowe, a także układ sercowo-naczyniowy jest bardzo szeroki.

Suplementacja magnezu jest szczególnie wskazana w okresach przewlekłego stresu i zmęczenia, spadku energii, nadmiernej drażliwości i trudnościach w koncentracji uwagi. Po magnez warto sięgnąć w stanach napięcia, a także aby poprawić jakość snu. Magnez sprzyja utrzymaniu równowagi energetycznej całego organizmu. Polecany dla osób aktywnych fizycznie i umysłowo.

Dzięki cookies korzystanie ze strony jest szybsze i łatwiejsze. Przestrzegamy RODO. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

  OK