Vitex agnus-castus

Niepokalanek pieprzowy nasiona

Podnosi poziom estrogenów i progesteronu. Pomaga uregulować miesiączkowanie, łagodzi objawy PMS i menopauzy.

  • ; 1
  • ; 1
  • ; 0 1;
 • W magazynie: 0 sztuk
  13,89
  W magazynie: 0 sztuk
  13,89
  W magazynie: 307 sztuk
  15,94
  W magazynie: 19 sztuk
  94,95
  Dodaj
  do ulubionych
 • Najniższa cena produktu w ostatnich 30 dniach:

 • Koszt przesyłki już od 13 zł


  Darmowa dostawa na terenie Polski od 150zł (Poczta, Inpost, GLS).

 • Wybrany wariant jest teraz niedostępny.

  Powiadom mnie, gdy się pojawi:

Niepokalanek pieprzowy (pospolity) – nasiona

Niepokalanek pieprzowy, niepokalanek mnisi lub niepokalanek pospolity (Vitex agnus-castus) słynie ze swojego pozytywnego wpływu na regulację cyklu miesiączkowego. Pomaga złagodzić objawy PMS i PMDD (przedmiesiączkowe zaburzenia dysforyczne) oraz bóle towarzyszące menstruacji. Wykorzystuje się go w wielu problemach związanych z kobiecymi hormonami płciowymi. U mężczyzn niepokalanek może wspomóc terapię łagodnego przerostu prostaty i poprawić przepływ moczu, a także spowodować obniżenie libido. Z tego ostatniego powodu niepokalanek nazywany był również pieprzem mnichów, którzy spożywali go, aby łatwiej im było zachować celibat.


NIEPOKALANEK POSPOLITYDZIAŁANIE

Właściwości prozdrowotne:

 • Łagodzi objawy PMS

Powyższy efekt ma silne podstawy naukowe i potwierdziło go co najmniej kilka rzetelnych badań klinicznych [1, 3]. W badaniu Lauritzen i wsp. wzięło udział 175 kobiet cierpiących na PMS. Przez 3 cykle menstruacyjne kobiety z grupy badanej otrzymywały codziennie kapsułkę z wyciągiem z niepokalanka, a z grupy kontrolnej – witaminę B6. Efekty podsumowane zostały zarówno przez pacjentki jak i przez lekarzy. Okazało się, że niepokalanek znacznie bardziej wpłynął na złagodzenie PMS niż witamina B6 i wyraźnie zredukował takie objawy jak napięcie emocjonalne, mastalgia (nadwrażliwość piersi), zaparcia, wzdęcia, bóle głowy i depresja [2].

Przypuszcza się, że niepokalanek podnosi poziom estrogenu i progesteronu. Ponadto działa podobnie jak dopamina, obniżając poziom prolaktyny, który podnosi się podczas PMS, a dodatkowo wpływa na uwolnienie beta-endorfin z systemu opioidowego w mózgu, których brakuje podczas PMS, a są one odpowiedzialne za dobry nastrój [3].

 • Reguluje cykl miesiączkowy

Niepokalanek został przebadany w takich problemach jak brak menstruacji, rzadka menstruacja (odstępy dłuższe niż 35 dni), częsta menstruacja (odstępy krótsze niż 21 dni) oraz bardzo obfite i długotrwałe krwawienie miesiączkowe. W każdym z tych przypadków niepokalanek okazał się mieć korzystny wpływ na cykl miesiączkowy u większości kobiet (ok. 75%), które brały udział w badaniach [1].

 • Wpływa na gospodarkę hormonów płciowych

Badania na zwierzętach sugerują, że fitoestrogeny niepokalanka mogą przyczynić się do poprawy funkcjonowania żeńskich gruczołów płciowych, których funkcje mogą ulegać osłabieniu w procesie starzenia się. U samic myszy, które spożywały ekstrakt z niepokalanka, zaobserwowano wzrost poziomu hormonu luteinizującego i folikulotropowego, a także zahamowanie procesów prooksydacyjnych odpowiedzialnych za starzenie się. W innym eksperymencie wykazano, że niepokalanek obniża poziom testosteronu i hormonu luteinizującego u samców myszy. Potrzeba więcej badań nad tymi zjawiskami [4, 5].

 • Inne:

Istnieją doniesienia o tym, że długotrwała (3-7 miesięcy) suplementacja niepokalankiem może poprawić płodność u kobiet i pomóc im zajść w ciążę. Przypuszcza się też, że niepokalanek może być pomocny w łagodzeniu objawów menopauzy oraz pomóc w przypadku przerostu prostaty u mężczyzn. Jest jednak zbyt mało badań naukowych dotyczących tych właściwości [6].


SKŁAD


Niepokalanek pieprzowy – nasiona 100%. Surowiec najwyższej jakości!


NIEPOKALANEK POSPOLITYDAWKOWANIE I SPOSÓB UŻYCIA


Standardowa dawka mieści się przedziale 150-250 mg dziennie, dawka maksymalna wynosi 1800 mg dziennie. Przy suplementacji dawki maksymalnej należy ją podzielić na 2 lub 3 porcje. Odmierzoną porcję zalać gorącą wodą i wypić razem z osadem po ostudzeniu.

Niepokalanek działa bardzo powoli, dlatego należy suplementować go regularnie i długotrwale. Złagodzenie objawów PMS obserwuje się zwykle po upływie 3 cykli menstruacyjnych.


PRZECIWWSKAZANIA


Niepokalanek nie powinien być stosowany w ciąży, w trakcie karmienia piersią, ani podczas wywoływania ciąży metodą in vitro.

Nie należy stosować niepokalanka razem z farmakologicznymi środkami antykoncepcyjnymi, ponieważ może on obniżać ich skuteczność.

Jeśli stosujesz leki wpływające na gospodarkę hormonów płciowych, skonsultuj stosowanie niepokalanka z lekarzem lub fitoterapeutą.


CHARAKTERYSTYKA ROŚLINY


Niepokalanek jest krzewem rodzimym dla krajów śródziemnomorskich i Azji Centralnej. Uprawiany jest często w celach ozdobnych. Obrasta długimi, podłużnymi liśćmi i rodzi niebiesko-fioletowe kwiaty, a także purpurowe owoce jagodowe. Zarówno owoce jak i nasiona niepokalanka wykorzystywane są w lecznictwie.


BADANIA LABORATORYJNE


Przykładamy wielką uwagę do jakości oferowanych przez nas produktów. Testujemy każdą partię ziół w naszym laboratorium.

Do produktu Niepokalanek pieprzowy nasiona całe/mielone dział jakości naszego Maglabu może dostarczyć:

 • Certyfikat analizy
 • Specyfikację jakościową

W takim przypadku prosimy o kontakt e-mail.


BIBLIOGRAFIA


1. Assessment report on Vitex agnus-castus L. http://www.ema.europa.eu
2. Treatment of premenstrual tension syndrome with Vitex agnus castus controlled, double-blind study versus pyridoxine. http://www.sciencedirect.com
3. https://examine.com
4. Effects of Vitex agnus-castus fruit on sex hormones and antioxidant indices in a d-galactose-induced aging female mouse model. https://www.ncbi.nlm.nih.gov
5. The effects of Vitex agnus castus extract and its interaction with dopaminergic system on LH and testosterone in male mice. https://www.ncbi.nlm.nih.gov
6. http://www.webmd.comCzęść rośliny: nasiona, orzechy
Sposób zbioru: Z upraw konwencjonalnych
Tradycyjna medycyna: Europejska
Kraj pochodzenia: Albania
Zdrowie: PMS, Wsparcie prostaty, Regulacja miesiączki
Ostrzeżenia: nie stosować w ciąży, nie stosować podczas laktacji

Masz pytanie? Napisz do nas

Ocena Ogólna: (5.00/5)

Opinie klientów

 • Ocena: (5/5)

  Mirosław K., W dniu: 10.08.2023

  Rewelacyjne ziółko dla równowagi hormonalnej. Polecam

 • Ocena: (5/5)

  Mirosław K., W dniu: 29.03.2023

  Dobrej jakości produkt . Polecam

 • Ocena: (5/5)

  Justyna S., W dniu: 07.04.2022

  Bardzo aromatyczne, suche ziarna. Polecam!!!

 • Ocena: (5/5)

  Iwona G., W dniu: 02.01.2021

  Nasionka bardzo twarde, trudno się rozdrabnia, ale zmielone w młynku maja swoją moc, warto kupić całe. Dobry produkt, polecam.

 • Ocena: (5/5)

  Danuta M., W dniu: 27.11.2020

  Bardzo dobry produkt

 • Ocena: (5/5)

  Ryszard K., W dniu: 26.07.2020

  nasiona suche,czysty

 • Ocena: (5/5)

  Marta Z., W dniu: 16.04.2020

  Bardzo dobre zioła. Przesyłka dobrze zapakowana

 • Ocena: (5/5)

  Teresa N., W dniu: 15.03.2020

  Polecam

 • Ocena: (5/5)

  Magda M, W dniu: 08.05.2019

  Faktycznie pomaga. Krwawienia międzymiesiączkowe już nie występują. Jestem bardzo zadowolona z działania tego zioła. Szybka wysyłka. POLECAM!

 • Ocena: (5/5)

  ewa m., W dniu: 17.08.2016

  Bardzo skuteczny w moim przypadku na krwawienie między miesiaczkami. Nie chcę lykac hormonów, więc dla mnie super rozwiązanie. Sklep również polecam. Bardzo sprawnie i szybko zrealizowane zamówienie. Po raz kolejny :)

 • Ocena: (5/5)

  Spruner von Mertz B., W dniu: 16.07.2016

  Szybka wysylka .Produkt jak w opisie.

 • Ocena: (5/5)

  Renata N., W dniu: 21.03.2016

  POLECAM

Polecane dla Ciebie

  Dzięki cookies korzystanie ze strony jest szybsze i łatwiejsze. Przestrzegamy RODO. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

    OK