• Olej bakuchi / babchi / Bu Gu Zhi Nanga 50ml
    rotator-prawo
    rotator-lewo
Psoralea corylifolia

Olej bakuchi / babchi / Bu Gu Zhi Nanga 50ml

Intensywnie pobudza gojenie się nieprawidłowości skórnych. Stymuluje produkcję melaniny, wyrównując koloryt skóry i włosów.

  • Najniższa cena produktu w ostatnich 30 dniach:

  • Produkt chwilowo niedostępny.

  • Wybrany wariant jest teraz niedostępny.

    Powiadom mnie, gdy się pojawi:

Olej bakuchi poprawia koloryt skóry, włosów i paznokci dzięki temu, że pobudza produkcję melaniny. Pozytywnie wpływa na kondycję i wygląd skóry, a co najważniejsze, sprzyja gojeniu się niekorzystnych zmian dermatologicznych.

Olej bakuchi tłoczony jest z nasion rośliny Psoralea corylifolia. Występuje ona głównie w Indiach i w Chinach i posiada wiele lokalnych nazw, np.: babći, babchi, bakući, bakuchi, kakuch, babechi, bu ku zhi, czy kushtanashini. Każda część tej rośliny: korzenie, pędy, liście, nasiona i kwiaty, stosowana jest od zamierzchłych czasów w tradycyjnej medycynie ajurwedyjskiej i chińskiej.

Nasiona Psoralea corylifolia charakteryzują się rzadko spotykanymi wśród roślin właściwościami. Kushtanashini oznacza dosłownie „pogromca trądu” i to właśnie tę chorobę leczono dawniej za pomocą nasion oraz pozyskiwanego z nich oleju. Stosowano je również w przypadku wszelkich chorób skóry, takich jak łuszczyca, bielactwo, czy egzema, a także wcierano w wysypki i inne nieestetycznie zmiany skórne oraz w siwe włosy. Wykorzystywano je przy infekcjach i grzybicach skórnych, a nawet nakładano na rany po ukąszeniach jadowitych węży lub skorpionów. Olej i nasiona zażywane były również doustnie jako środek wspomagający trawienie, dodający energii, napotny, moczopędny, a także, co ciekawe, jako afrodyzjak.


DZIAŁANIE

Właściwości prozdrowotne [1]:

Olej z nasion babchi zawiera mnóstwo aktywnych związków, dzięki którym:

  • wspiera prawidłową produkcję melaniny i pobudza pigmentację skóry dotkniętej bielactwem,
  • poprawia koloryt skóry, włosów i paznokci, pomaga przywrócić kolor siwym włosom,
  • pozytywnie wpływa na kondycję skóry i pomaga zredukować różne zmiany dermatologiczne,
  • łagodzi zmiany zapalne pojawiające się na skórze,
  • redukuje wypryski i wysypki skórne,
  • sprzyja gojeniu się wrzodów,
  • działa antyseptycznie.


ZASTOSOWANIE


Olej bakućim stosuje się zewnętrznie w celu złagodzenia zmian dermatologicznych lub do codziennej pielęgnacji skóry, włosów i paznokci.


SKŁAD


Olej z nasion Psoralea corylifolia 100%. Surowiec najwyższej jakości.

Niektóre z najistotniejszych związków bioaktywnych zawartych w nasionach bakuchi to psoralen i inne furanokumaryny, bakuchiol – pigment, korylifonol i jego pochodne, flawonoidy, izoflawony, limonen, terpineol, linalol, bakuchicyna, bavachina, korylina, sterole, kwasy tłuszczowe, kumestany i inne.


SPOSÓB UŻYCIA


Nanieść niewielką ilość oleju na skórę i wmasowywać go kulistymi ruchami przez kilka minut. Stosować 2 razy dziennie.

Aby uzyskać najlepsze efekty, olej należy stosować regularnie przez minimum kilka-kilkanaście miesięcy.


PRZECIWWSKAZANIA


Nie stosować na otwarte rany.

Ostrzeżenia:

Psoralea corylifolia uwrażliwia skórę na promienie ultrafioletowe, co może spowodować oparzenia słoneczne, dlatego podczas stosowania oleju nie należy wystawiać skóry na słońce i inne źródła promieniowania UV. Wrażliwość na słońce może się utrzymywać przez kilka dni po zaprzestaniu stosowania.


CHARAKTERYSTYKA ROŚLINY


Psoralea corylifolia to jednoroczna roślinka z rodziny bobowatych. Jej występowanie rozciąga się od Iranu aż po Chiny, obejmuje także Bliski Wschód i kraje Południowej Afryki. Spotykana jest zwykle na równinach i w dolinach. Lubi miejsca dobrze nasłonecznione i rośnie na glebach piaszczystych i gliniastych.

Psoralea corylifolia osiąga 60-120 cm wysokości. Posiada cienką, rozgałęzioną łodygę. Porośnięta jest szerokimi, szaro-zielonymi liśćmi o sercowatym lub jajowatym kształcie i wyraźnym unerwieniu. Ich brzegi są powcinane, a blaszka pokryta jest z obu stron drobnymi włoskami. Kwiaty są purpurowe i mają kształt typowy dla kwiatów motylkowych. Tworzą kuliste lub owalne kwiatostany na szczytach łodyg. Po przekwitnięciu przekształcają się w brunatne strąki składające się z okrągłych, spłaszczonych torebek z nasionami o długości 5 mm. Nasiona są czarno-brązowe, mają nerkowaty kształt, a ich długość wynosi 2-4 mm.


BIBLIOGRAFIA


1. Psoralea corylifolia Linn.—“Kushtanashini”. https://www.ncbi.nlm.nih.gov
2. https://examine.com
3. >http://ayurvedicoils.com
4. http://www.planetayurveda.com
5. https://www.mdidea.com
6. http://pfaf.org



Kraj pochodzenia: Indie
Zastosowanie: masaż, pielęgnacja włosów, pielęgnacja ciała, zdrowe włosy i paznokcie, do ciemnych włosów
Ostrzeżenia: do użytku zewnętrznego, olejek fotouczulający
Krótki opis produktu: Intensywnie pobudza gojenie się nieprawidłowości skórnych. Stymuluje produkcję melaniny, wyrównując koloryt skóry i włosów.
Nazwa łacińska: Psoralea corylifolia

Masz pytanie? Napisz do nas

Ocena Ogólna: (5.00/5)

Opinie klientów

  • Ocena: (5/5)

    Pola C., W dniu: 31.08.2020

    olej ma dość specyficzny aromat, jednak da się do tego przyzwyczaić. wymaga regularnych powtórzeń w stosowaniu by można mówić o spektakularnym działaniu p/siwieniu włosów. dopiero po 5 tygodniach stosowania można zaobserwować pierwsze oznaki działania oleju.

Polecane dla Ciebie

    Dzięki cookies korzystanie ze strony jest szybsze i łatwiejsze. Przestrzegamy RODO. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

      OK