Olej bhringaraj to indyjski sposób na piękne, gęste i mocne włosy. Wyciąg otrzymuje się z ziela Eclipta alba – rośliny zwanej „władcą włosów”.
Tradycyjnie roślina ta stosowana była w Ajurwedzie w postaci naparów jako środek wzmacniający wątrobę, regulujący poziom cukru we krwi oraz ciśnienie tętnicze, a także poprawiający wzrok. Dziś używa się jej głównie zewnętrznie. Wyciąg olejowy z bhringaraj znany jest od czasów starożytnych. Wytwarzano go nie tylko w Indiach, ale także w Chinach, Tajlandii i Brazylii. Stosowano go tak jak dziś – na porost włosów, wzmocnienie ich i przyciemnienie. Właściwości barwiące olej ten zawdzięcza obecności barwnika, który jest charakterystyczny nie tylko dla Eclipta alba, ale również dla rośliny, z której powstaje naturalna henna.
Właściwości oleju bhringaraj:
Olej bhringaraj stosuje się przede wszystkim do pielęgnacji włosów, ale warto wypróbować go także w pielęgnacji cery, zwłaszcza wrażliwej i trądzikowej. Należy pamiętać, że olej ten zabarwia włosy i skórę na ciemniejszy odcień.
Bhringaraj – macerat w oleju słonecznikowym w proporcji 25 g ziół na 50 ml produktu. Może zawierać drobinki rośliny poddanej macerowaniu. Nie zawiera konserwantów, barwników i innych dodatków. Najwyższa jakość!
Surowiec kosmetyczny.
Przed użyciem wstrząśnij butelką. Wmasuj olej w skórę głowy i włosy na całej długości. Owiń ręcznikiem i pozostaw na 2-3 godziny lub na całą noc. Następnie umyj włosy szamponem. Zabieg stosuj raz w tygodniu.
Olej możesz także wmasować w twarz zamiast kremu na noc.
Olej przechowuj szczelnie zamknięty, w ciemnym miejscu, w temperaturze pokojowej.
Nadwrażliwość na produkt.
Eclipta alba to roślina pnąca z rodziny astrowatych. Występuje głównie w Indiach, Chinach, Tajlandii i w zachodniej części Ameryki Południowej. Dorasta do 3 m wysokości. Jej korzeń jest dobrze rozwinięty, palowy, o szarawej barwie. Liście są podłużne, mają lancetowaty kształt i nieliczne, małe ząbki na krawędziach. Eclipta alba rodzi białe lub niekiedy żółte kwiaty o wielu wąskich płatkach otaczających wypukły, żółty środek. Podobna jest nieco do stokrotki, dlatego nazywana bywa fałszywą stokrotką. Jej owocem jest niełupka.
1. https://examine.com
2. http://bhringraj-oil.net
3. https://polehenny.wordpress.com
Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach i promocjach w naszym sklepie.
Telefon
+48 533 633 306
Email
sklep@magicznyogrod.pl
Nasz zespół obsługi klienta jest do Państwa dyspozycji w dni robocze w godzinach:
od 7:00 do 16:00
Obserwuj nas