Olej karanja nierafinowany
Olej karanji wyciskany jest z nasion drzewa Pongamia glabra, stąd bywa też nazywany olejem pongam. Drzewo to pochodzi z Indii, dlatego pozyskiwany z niego olej zajmuje swoje miejsce w medycynie ajurwedyjskiej. Wykorzystywany jest do pielęgnacji wszelkich zmian zapalnych i dermatologicznych, a także jako naturalna odżywka do włosów. Jest lubiany ze względu na przyjemny zapach.
W Indiach olej karanji posiada różne ciekawe zastosowania. Hindusi wykorzystują go do produkcji lamp, świec i mydeł oraz do garbowania skór. Ze względu na skuteczność w odstraszaniu owadów, dodają go do pestycydów, a także pielęgnują nim skóry zwierząt domowych.
OLEJ KARANJA – WŁAŚCIWOŚCI
- Olej karanji znakomicie dba o skórę, dlatego może być stosowany do pielęgnacji zmian dermatologicznych, takich jak zmiany łuszczycowe, egzema, trądzik, wysypka, opryszczka.
- Dogłębnie nawilża suchą skórę i chroni przed jej pękaniem.
- Odstrasza owady i może być używany jako naturalny repelent.
- Wykazuje działanie przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe i przeciwgrzybicze.
- Hamuje procesy starzenia się skóry dzięki wysokiej zawartości antyoksydantów.
- Doskonale wpływa na włosy: wzmacnia je, nawilża i wygładza.
OLEJ KARANJA – ZASTOSOWANIE
Pielęgnacja skóry i włosów, ochrona przed komarami i innymi owadami.
SKŁAD
Olej karanja 100% nierafinowany. Najwyższa jakość!
SPOSÓB UŻYCIA
Niewielką ilość oleju wmasuj w skórę lub włosy. Możesz go również wykorzystać do sporządzania własnych kosmetyków oraz dodawać do kremów, szamponów i odżywek.
Przechowuj w temperaturze pokojowej.
PRZECIWWSKAZANIA
Nadwrażliwość na produkt.
CHARAKTERYSTYKA ROŚLINY
Pongamia glabra (syn. Millettia pinnata) to drzewo z rodziny Fabaceae. Występuje na obszarach o klimacie tropikalnym i umiarkowanym w Indiach, Chinach, Japonii, Malezji, Australii i na wyspach Pacyfiku. Osiąga od 15 do 25 m wysokości i tworzy szeroką, rozłożystą koronę. Pokrywa je gładka, jasnoszara kora, która miejscami może być spękana.
Liście Pongamii są dość duże, jasnozielone, w kształcie owalne lub jajowate z zaostrzonymi końcami. Wyraźnie widać na nich unerwienie. Jasnoróżowe kwiaty motylkowe tworzą kwiatostany w kształcie grona. W ich miejscu pojawiają się jasnobrązowe strączki z pojedynczymi, fasolkowatymi nasionami.
BIBLIOGRAFIA
1. http://biotechnologia.pl
2. https://www.naturalsourcing.com
3. http://www.fromnaturewithlove.com
4. https://en.wikipedia.org