• Olej z kozieradki Olvita
    rotator-prawo
    rotator-lewo
  • Olej z kozieradki Olvita
    rotator-prawo
    rotator-lewo
  • Olej z kozieradki Olvita
    rotator-prawo
    rotator-lewo

Olej z kozieradki Olvita

Pobudza laktację u mam karmiących. Poprawia płodność i libido u kobiet i mężczyzn. Wspomaga gojenie się ran, odżywia skórę i włosy.

    • ; 1
    • ; 1
  • W magazynie: 6 sztuk
    47,78
    W magazynie: 6 sztuk
    47,78
    W magazynie: 7 sztuk
    81,90
    Dodaj
    do ulubionych
  • Najniższa cena produktu w ostatnich 30 dniach:

  • Koszt przesyłki już od 13 zł


    Darmowa dostawa na terenie Polski od 150zł (Poczta, Inpost, GLS).

  • Wybrany wariant jest teraz niedostępny.

    Powiadom mnie, gdy się pojawi:

Olej z kozieradki to produkt o wyczuwalnym, ziołowym aromacie przypominającym lubczyk lub curry. Kozieradka wchodzi w skład garam masala – znanej na całym świecie indyjskiej mieszanki przypraw. Dlatego też świetnie sprawdzi się w daniach jako orientalny dodatek, dostarczając jednocześnie cennych dla zdrowia nienasyconych kwasów tłuszczowych, flawonoidów i witamin. Wyróżnia go działanie na biust – stosowany zewnętrznie ujędrnia i uelastycznia skórę piersi, poprawiając ich wygląd. Dzięki temu optycznie je też powiększa. Znajdzie także zastosowanie w kosmetyce jako skuteczny preparat łagodzący zmiany trądzikowe.

Olej z kozieradki powstaje przez tłoczenie na zimno nasion kozieradki lekarskiej (Trigonella foenum-graecum), dzięki czemu zachowuje swoje dobroczynne właściwości. Taki olej bogaty jest w nienasycone kwasy tłuszczowe, olejki eteryczne, witaminę E, D i kwas nikotynowy. Warto zainteresować się nim również ze względu na zawartość alkaloidów (m.in. trygoneliny), flawonoidów oraz saponin sterydowych.


DZIAŁANIE


Działanie wewnętrzne:

  • Pobudza trzustkę do produkcji żółci i soku trzustkowego, dzięki czemu usprawnia trawienie.
  • Wysoka zawartość śluzu polisacharydowego (ponad 40 %) sprawia, że olej z kozieradki przynosi ulgę w przypadku wrzodów żołądka i dwunastnicy , gdyż powleka błony śluzowe układu pokarmowego i działa na nie osłaniająco.
  • Zawarte w oleju z kozieradki saponiny steroidowe motywują organizm do produkcji testosteronu, działają moczopędnie oraz wspomagają układ immunologiczny.
  • Olej z kozieradki wspomaga nasz mózg – chroni neurony przed uszkodzeniami i działaniem wolnych rodników, podwyższa poziom acetylocholiny oraz pobudza komórki nerwowe do regeneracji. To wszystko dzięki zawartości trygoneliny.
  • Wpływa pozytywnie na utrzymanie prawidłowego poziomu glukozy i lipidów we krwi.
  • Podnosi libido.

Działanie zewnętrzne:

  • Olej z kozieradki jest bogaty we flawonoidy, które działają silnie antyoksydacyjnie – uszczelniają błony komórkowe, utrzymują prawidłową strukturę białek i chronią kod DNA zawarty w komórkach, dzięki czemu produkt ten pomaga w zachowaniu zdrowej, jędrnej i napiętej skóry przez długie lata.
  • Olej z kozieradki wygładza i nawilża skórę, dlatego sprawdzi się u osób z cerą suchą, odwodnioną i dojrzałą.
  • Redukuje pękanie naczynek, łagodzi podrażnienia i likwiduje wypryski – sprawdzi się więc również przy cerze problematycznej, trądzikowej, naczynkowej.
  • Ogranicza wypadanie włosów, wzmacnia je i regeneruje. Stosowany jako wcierka zmniejsza przetłuszczanie skóry głowy i jej świąd. Przynosi korzyści osobom zmagającym się z łupieżem.


OLEJ Z KOZIERADKIZASTOSOWANIE:


Świetnie nadaje się jako olejek do masażu. Kilka kropli oleju z kozieradki można dodać do oleju migdałowego lub ulubionego balsamu. Znacznie wzbogaci on produkt bazowy, a jednocześnie nie pozostawi po sobie tak intensywnego zapachu. Zaleca się wykonywanie takiego masażu przez ok. 5-15 min, co drugi dzień.

Jako element pielęgnacji cery suchej i odwodnionej: dodaje się go do serum, innego oleju dostosowanego do rodzaju skóry lub samodzielnie jako ostatni kosmetyk – po zastosowaniu tonera, serum, kremu do twarzy.

Produkt ten warto wykorzystać również w kuchni – wpasuje się doskonale w skład dań kuchni bliskowschodniej i indyjskiej. Z wykorzystaniem wyżej omawianego oleju można wykonać prosty sos do sałatki – posiekany ząbek czosnku należy wrzucić do słoika, razem z 2 łyżkami stołowymi musztardy Dijon, zalać 4 łyżkami octu lub soku z cytryny, 85 ml oliwy extra virgin i 3 łyżeczkami oleju z kozieradki. Następnie doprawić solą i pieprzem i mocno wstrząsnąć. Tak przygotowanym dressingiem możemy polać nasze ulubione warzywa.

W celach prozdrowotnych zaleca się doustne stosowanie 2-3 kropli dodanych do 1 łyżeczki oleju bazowego – np. sezamowego. Takie stężenie będzie także bezpieczne dla osób poniżej 18. roku życia. Należy pamiętać, że olej ten nie nadaje się do podgrzewania, gdyż traci swoje drogocenne właściwości, a nawet może stać się szkodliwy dla zdrowia.


SKŁAD


Olej z kozieradki. Najwyższa jakość!


ŹRÓDŁA


1. Kozieradka pospolita | Fenugreek. https://neuroexpert.org/wiki/kozieradka-pospolita-fenugreek/
2. Olej z kozieradki w służbie zdrowia i urody. https://www.olej.edu.pl/olej-z-kozieradki/
3. Olej z kozieradki pospolitej w kosmetyce. https://biotechnologia.pl/kosmetologia/olej-z-kozieradki-pospolitej-w-kosmetyce,19126
4. Is fenugreek good for you? https://www.medicalnewstoday.com/articles/324334
5. Fenugreek. http://www.indianspices.com/spice-catalog/fenugreek.html



Masz pytanie? Napisz do nas

Polecane dla Ciebie

    Dzięki cookies korzystanie ze strony jest szybsze i łatwiejsze. Przestrzegamy RODO. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

      OK