Powiadom mnie o dostępności rozmiaru mailem.
Perukowiec stosowany był w ludowej medycynie na całym świecie. Polska nazwa wywodzi się od jego wyglądu, który przypomina perukę, natomiast znany jest również pod nazwą „smoky tree” – co odnosi się do podobieństwa kwiatostanów do kłębiastych chmur lub dymu. W użyciu był rozpowszechniony przede wszystkim na południu Europy, na Kaukazie oraz Południowej Azji. Tradycyjnie znachorzy jako surowca leczniczego używali liści. Przede wszystkim stosowany on był zewnętrznie. Przypisywano mu właściwości antyseptyczne, przeciwzapalne, przeciwbakteryjne. Liście miały pomagać szczególnie przy krwotokach i leczeniu ran, więc była to roślina niezbędna podczas niebezpiecznych wypraw, gdzie ciało było narażone na zranienia.
W Tradycyjnej Medycynie Chińskiej perukowca uznawano za roślinę, która usuwa z ciała nadmierną wilgoć i ciepło, dlatego też używano go do zbijania gorączki. Miał on również wzmagać krążenie żółci, przez co chronił wątrobę przed szkodliwymi substancjami i wzmacniał odporność. Na Kaukazie stosowano go również na zaburzenia trawienne i jako środek ochronny przed wieloma infekcjami. Na Bałkanach drewno perukowca stosowano do barwienia i poprawiania smaku rakii – domowego, mocnego trunku.
Właściwości prozdrowotne:
Perukowiec wspomaga i przyśpiesza proces przywracania skóry do normalnego stanu. Dzieje się tak dzięki temu, że perukowiec zawiera taniny, flawonoidy i terpeny w olejkach eterycznych. Wykazuje działanie ściągające, przeciwpotne i antyseptyczne. Trzeba też zaznaczyć, że perukowiec przyczynia się do poprawy ochrony skóry przed atakującymi ją bakteriami, grzybami, czy wirusami. Flawonole, które perukowiec zawiera, wspomagają walkę ze stanami zapalnymi.
To znaczy, że chroni komórki przez wolnymi rodnikami, które odpowiadają za proces kancerogenezy oraz uszkodzenie DNA, i chroni przed stresem oksydacyjnym. Kwas galusowy zawarty w perukowcu ma szerokie działanie związane z neutralizacją toksyn i wspomagające walkę z negatywnymi procesami toczącymi się wewnątrz organizmu.
Perukowiec podolski – liście 100%. Surowiec najwyższej jakości!
Tylko do użytku zewnętrznego!
Perukowiec – liść cięty:
Odwar: 2 łyżki suszonych liści zmoczyć spirytusem lekko rozcieńczonym z wodą. Odstawić na 5 minut. Zalać 2 szklankami wody i gotować 30 minut. Przecedzić. Po ostygnięciu dodać trochę soku z cytryny i stosować do przemywania miejsc zmienionych. Można wykonywać również okłady.
Perukowiec – liść mielony:
Odwar: 1 łyżkę mielonych liści zmoczyć spirytusem lekko rozcieńczonym z wodą. Odstawić na 5 minut. Zalać 2 szklankami wody i gotować 30 minut. Przecedzić. Po ostygnięciu dodać trochę soku z cytryny i stosować do przemywania miejsc zmienionych lub do okładów.
Wino z perukowca:
Około 100 g suszonych liści zmoczyć spirytusem lekko rozcieńczonym z wodą. Odstawić na 5 minut. Następnie zalać czerwonym, winem wytrawnym, zagotować i odstawić na miesiąc. Nadaje się do przemywania i okładów (nie stosować więcej niż 50 ml).
Nie stosować w przypadku wystąpienia nadwrażliwości.
Perukowiec należy do rodziny nanerczowatych. Oryginalnie występował w Południowo–Wschodniej Europie oraz Południowo-Zachodniej Azji. Jest to krzew dorastający do 5 metrów wysokości. Jego drewno ma żółty kolor i stosowany był jako materiał barwiarski. Jego liście są jajowate i zależności od rodzaju mają kolor od czerwonego po fioletowy lub żółty. Kwiaty o kolorze zielonożółtym tworzą wiechy i są bardzo małe. Jest on często sadzony jako roślina ozdobna.
Przykładamy wielką uwagę do jakości oferowanych przez nas produktów. Testujemy każdą partię ziół w naszym laboratorium.
Do produktu Perukowiec liść cięty/mielony dział jakości naszego Maglabu może dostarczyć:
W takim przypadku prosimy o kontakt e-mail.
1. http://www.sciencedirect.com
2. https://www.researchgate.net
3. http://rozanski.li
4. http://rytmynatury.pl
5. http://zdrowiebeztajemnic.pl
6. Materia Medica for Various Cancers, pod.red. William C.S. Cho, Springer Netherlands, 2012, s. 135.
Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach i promocjach w naszym sklepie.
Telefon
+48 533 633 306
Email
sklep@magicznyogrod.pl
Nasz zespół obsługi klienta jest do Państwa dyspozycji w dni robocze w godzinach:
od 7:00 do 16:00
Obserwuj nas