Croton lechleri

Smocza krew mleczko Inkanat

Przyspiesza zasklepianie i gojenie się ran, a także chroni przed wniknięciem zakażenia.

  • Najniższa cena produktu w ostatnich 30 dniach:

  • Koszt przesyłki już od 13 zł


    Darmowa dostawa na terenie Polski od 150zł (Poczta, Inpost, GLS).

  • Wybrany wariant jest teraz niedostępny.

    Powiadom mnie, gdy się pojawi:

Smocza krew to miękka żywica naturalna o iście baśniowej nazwie. Może pochodzić z różnych gatunków drzew. Preparat Inkanat zawiera żywicę pozyskiwaną z drzewa Croton lechleri. Jest to drzewo z rodziny wilczomleczowatych, występujące na obszarze Ameryki Południowej i Środkowej.

Skąd pochodzą te powszechne „krwiste” skojarzenia? Wynikają one z wyglądu surowca – gęsta, lepka konsystencja i intensywnie ciemnoczerwony kolor są bardzo sugestywne. Dodatkowo, kiedy żywica jest narażona na działanie powietrza, ulega utlenieniu, tworząc błyszczącą warstwę ochronną („krzepnie”). Ciekawy wygląd surowca to tylko jedna z jego zalet.

Kolejną jest jego działanie prozdrowotne. Niezwykłe właściwości smoczej krwi wykorzystywano od wieków na obszarach porośniętych przez „smocze” rośliny. Rdzenne plemiona zamieszkujące tamte tereny stosowały żywicę miejscowo jako naturalny środek na różne schorzenia skóry, w tym rany, skaleczenia, oparzenia, wysypki, ukąszenia owadów, a nawet złamania. Uważało się, że smocza krew ma właściwości antyseptyczne i promujące gojenie.

Obecnie wiadomo, że żywica zawiera różnorodne związki bioaktywne, w tym alkaloidy (taspina), garbniki, diterpeny i flawonoidy, które przyczyniają się do jej działania terapeutycznego. Uważa się, że ma właściwości modulujące reakcje warunkujące stan zapalny, przeciwutleniające i sprzyjające regeneracji i zachowaniu optymalnego stanu skóry.

Sangre de Drago (hiszp. „smocza krew”) jest również stosowana w niektórych produktach do pielęgnacji jamy ustnej, takich jak płyny do płukania jamy ustnej i pasty do zębów. Uważa się, że pomaga złagodzić dyskomfort w jamie ustnej i wspierać zdrowie dziąseł.


SPOSÓB UŻYCIA


Wystarczy nanieść odrobinę żywicy na ranę i pozwolić jej zaschnąć. Wytworzy ona wtedy powłokę chroniącą skaleczenie. Wykruszy się sama.

Uwaga – brudzi ubrania!


ŹRÓDŁA


1. Smocza krew. https://pl.wikipedia.org/wiki/Smocza_krew
2. Dracaena cinnabari. https://pl.wikipedia.org/wiki/Dracaena_cinnabari
3. Czarciuk smoczy. https://pl.wikipedia.org/wiki/Czarciuk_smoczy
4. Dracena smocza. https://pl.wikipedia.org/wiki/Dracena_smocza
5. Dragon’s Blood Sap: Storage Stability and Antioxidant Activity. https://www.mdpi.com/1420-3049/23/10/2641
6. Sok Smocza Krew (Sangre de Drago, Dragon’s blood) – bogactwo Amazonii. https://biotechnologia.pl/kosmetologia/aktualnosci/sok-smocza-krew-sangre-de-drago-dragon-s-blood-bogactwo-amazonii,13505



Kraj pochodzenia: Peru
Zastosowanie: rany i otarcia
Ostrzeżenia: nie stosować u małych dzieci
Krótki opis produktu: Przyspiesza zasklepianie i gojenie się ran, a także chroni przed wniknięciem zakażenia.
Nazwa łacińska: Croton lechleri

Masz pytanie? Napisz do nas

Polecane dla Ciebie

    Dzięki cookies korzystanie ze strony jest szybsze i łatwiejsze. Przestrzegamy RODO. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

      OK