Korzeń tarczycy bajkalskiej
Tarczyca bajkalska (Scutellaria baicalensis) pomaga utrzymać w dobrym zdrowiu cały układ sercowo-naczyniowy. Pozytywnie wpływa na pracę serca, krążenie krwi i strukturę naczyń krwionośnych. Dba także o wątrobę, stawy i skórę oraz pomaga zredukować objawy alergii. Wykazuje ponadto kojący wpływ na umysł i ciało, sprzyja relaksacji i ułatwia zasypianie.
Tarczyca bajkalska pochodzi z Azji Wschodniej i jest rośliną o wszechstronnym zastosowaniu w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej. Jej korzeń wykorzystywano dawniej w leczeniu astmy, biegunki, przeziębienia, gorączki, infekcji układu moczowego, dny moczanowej, żółtaczki i bólów brzucha. Wspomagano się nim ponadto w przypadku bezsenności i drażliwości, wysokiego poziomu cholesterolu i alergii. Jest to jedno z najważniejszych chińskich ziół, którego historia stosowania sięga ponad 2000 lat. Tarczyca znana była również rdzennej ludności zamieszkującej Syberię i Mongolię. W ostatnich latach roślina ta zdobyła sławę w Europie i w USA jako „cudowny suplement” na wiele dolegliwości. Nie bez powodu, gdyż współczesne badania naukowe potwierdzają jej liczne właściwości prozdrowotne.

DZIAŁANIE
Właściwości prozdrowotne [1,2]
- wywiera korzystny, wielokierunkowy wpływ na funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego:
- dba o prawidłową strukturę naczyń krwionośnych i usprawnia przepływ krwi
- zapobiega sklejaniu się płytek krwi i powstawaniu zakrzepów
- pomaga w utrzymaniu prawidłowego ciśnienia tętniczego krwi
- wspiera regularną pracę serca
- działa sedatywnie
- relaksuje ciało i umysł
- redukuje napięcie nerwowe
- ułatwia zasypianie
- pozytywnie wpływa na strukturę i ruchomość stawów
- wzmaga wydzielanie żółci i chroni tkanki wątroby przed uszkodzeniami
- dba o kondycję i wygląd skóry

ZASTOSOWANIE
- Dla zdrowego układu sercowo-naczyniowego
- Stres, napięcie nerwowe, trudności w zasypianiu
- Dla poprawy funkcjonowania stawów
- Osłabiona, przeciążona wątroba
- Osłabiona odporność
- Zewnętrznie dla skóry

SKŁAD
Korzeń tarczycy bajkalskiej 100%. Surowiec najwyższej jakości!

TARCZYCA BAJKALSKA – DAWKOWANIE I SPOSÓB UŻYCIA
Herbata z tarczycy (korzeń cięty):
1 łyżkę korzeni zalać szklanką wody, doprowadzić do wrzenia i gotować 5 minut na małym ogniu. Następnie odstawić na 30 minut i przecedzić. Przed zalaniem wodą można skropić korzenie spirytusem, aby wyciągnąć z nich więcej związków czynnych. Odwar spożywać 1-2 razy dziennie.
Inne sposoby użycia:
Alkohol 40-45%. Macerować 2 tygodnie. Zażywać 2-3 razy dziennie po 5 ml (1 łyżeczka), przed zażyciem rozcieńczyć w wodzie.
1 część korzeni zwilżyć spirytusem, następnie zalać 3 częściami gorącego (ale nigdy wrzącego) oleju winogronowego – ok. 80 st. C. Odstawić na 14 dni, przefiltrować. Stosować do pielęgnacji skóry w przypadku trądziku, wyprysków, zmian dermatologicznych, oparzeń słonecznych, przebarwień. Można też zażywać w ilości 10 ml 2 razy dziennie.
Tarczyca bajkalska w proszku:
Pół łyżeczki mielonego korzenia zalać niewielką ilością gorącej wody. Po ostudzeniu wypić razem z osadem. Stosować 2-3 razy dziennie.

PRZECIWWSKAZANIA
Ciąża i okres karmienia piersią, nadwrażliwość na roślinę.

CHARAKTERYSTYKA ROŚLINY
Tarczyca bajkalska należy do rodziny jasnotowatych. Rodzimym obszarem jej występowania jest Azja Wschodnia. Spotkać ją można w stanie dzikim lub w uprawie we wschodniej Syberii, w Mongolii, Chinach północnych oraz w Japonii i Korei. Rośnie na trawiastych wyżynach lub nad brzegami mórz. Lubi miejsca dobrze nasłonecznione.
Roślina ta osiąga wysokość 25-60 cm. Wytwarza korzeń palowy z licznymi odgałęzieniami. Jej łodyga pokryta jest wąskimi, naprzeciwległymi liśćmi o lancetowatym kształcie. Na szczytach pędów pojawiają się pionowe kwiatostany złożone z pięknych kwiatów wargowych o długich kielichach. Kwiaty są barwy purpurowej, a na środku ich dolnej wargi widać przejaśnienie. Nasiona tarczycy bajkalskiej są grafitowo-czarne i przypominają wyglądem małe kamyki.
JAKOŚĆ PRODUKTÓW
Przykładamy wielką uwagę do jakości oferowanych przez nas produktów. Testujemy każdą partię ziół w naszym laboratorium.
Do produktu Tarczyca bajkalska korzeń Chiny dział jakości naszego Maglabu może dostarczyć:
- Certyfikat analizy
- Specyfikację jakościową
W takim przypadku prosimy o kontakt e-mail
BIBLIOGRAFIA
1. Opracowanie literaturowe chińskiej rośliny leczniczej – tarczycy bajkalskiej (Scutellaria baicalensis Georgi) wprowadzonej do upraw na teren Polski. http://longevitas.pl
2. https://examine.com
3. http://rozanski.li
4. https://www.webmd.com
5. https://en.wikipedia.org
6. http://pfaf.org
***