Kanianka – nasiona
Nasiona kanianki chińskiej – zwane Tu Si Zi – wspierają męską płodność i funkcje seksualne. Dbają o zdrowie wątroby i nerek oraz stymulują tworzenie się tkanki kostnej. Pochodzą z Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, gdzie obecne są jako cenny surowiec zielarski, który podnosi energię yin oraz wzmacnia nerki, wątrobę i śledzionę.
W starożytnych Chinach nasiona kanianki stosowano w leczeniu impotencji, bezpłodności, zaburzeń widzenia, zbyt częstego oddawania moczu, bólu pleców w odcinku lędźwiowym i bólu kolan. Zalecano je także kobietom w ciąży, których płód był „niespokojny” oraz tym, które mają skłonności do poronień.
Kanianka chińska (Cuscuta chinensis) to interesująca roślina pasożytnicza. Swoimi cienkimi, żółtymi łodygami gęsto oplata żywiciela, a za pomocą ssawek pobiera od niego wodę i substancje odżywcze. W rejonach tropikalnych roślina ta jest wieloletnia i potrafi zaatakować całe drzewo. Nie posiada korzeni, gdyż zanikają one, jak tylko wykiełkuje z nasion. Z tego powodu uważana była przez Chińczyków za roślinę o niezwykłych mocach.
TU SI ZI – DZIAŁANIE
Właściwości prozdrowotne:
Nasiona kanianki wybierane są głównie ze względu na pozytywny wpływ na męski układ rozrodczy. Badania wykazały, że substancje zawarte w nasionach podnoszą męską płodność, pomagają uregulować gospodarkę hormonów płciowych, wzmacniają narządy układu rozrodczego i wspierają męskie funkcje seksualne. A to wszystko naturalnie wiąże się ze wzrostem libido [1, 2].
Inne, ważne właściwości nasion kanianki to:
- pozytywny wpływ na funkcjonowanie wątroby i nerek [3, 4],
- wspieranie prawidłowej odpowiedzi przeciwzapalnej [5],
- wzmacnianie struktury kości [6].
TU SI ZI – ZASTOSOWANIE
- dla poprawy męskiej płodności i libido
- dla zdrowia wątroby i nerek
- dla mocnych kości
SKŁAD
Kanianka chińska – Tu Si Zi – nasiona 100%. Surowiec najwyższej jakości!
TU SI ZI / KANIANKA – DAWKOWANIE I SPOSÓB UŻYCIA
Tu Si Zi – herbata:
Sporządzić odwar z 6-15 g nasion na 3 szklanki wody. Gotować 20 minut na małym ogniu. Otrzymany odwar wypić w dwóch porcjach w ciągu dnia.
Doustnie:
Nasiona można także spożywać razem z posiłkami w ilości 1-2 łyżeczki dziennie, rozłożonej na 2 porcje.
PRZECIWWSKAZANIA
Nasiona kanianki niezalecane są kobietom w ciąży i karmiącym. W przypadku wystąpienia nadwrażliwości należy je odstawić.
CHARAKTERYSTYKA ROŚLINY
Kanianka chińska (Cuscuta chinensis) należy do rodziny powojowatych. Występuje w Europie, Azji i Południowej Afryce. Rośnie na wybrzeżach i w górach. Jest pasożytniczym pnączem, które oplata inne rośliny i pobiera od nich substancje odżywcze. Jej łodygi są cienkie i żółte. Posiadają liczne spiralne wyrostki, którymi przyczepiają się do roślin.
Gęsta plątanina pędów kanianki pokrywa żywiciela, przypominając wyglądem spaghetti. Kanianka nie posiada liści, a właściwie są one zredukowane do małych łusek. Kwiaty kanianki są drobne, żółte i kuliste. Wyrastają w pęczkach. Nasiona kanianki dojrzewają w sierpniu i wypadają z torebek nasiennych. Kiełkują tworząc korzeń, który potem zanika. Kanianka może też rozmnażać się wegetatywnie.
BADANIA LABORATORYJNE
Jakość oferowanych produktów jest dla nas bardzo ważna. Testujemy każdą partię ziół w naszym laboratorium.
Do produktu Tu-Si-Zi dział jakości naszego Maglabu może dostarczyć:
- Certyfikat analizy
- Specyfikację jakościową
W takim przypadku prosimy o kontakt e-mail
BIBLIOGRAFIA
1. Effects of flavonoids from Semen Cuscutae on the reproductive system in male rats. https://www.ncbi.nlm.nih.gov
2. Ex vivo relaxation effect of Cuscuta chinensis extract on rabbit corpus cavernosum. https://www.ncbi.nlm.nih.gov
3. Hepatoprotective and antioxidant effects of Cuscuta chinensis against acetaminophen-induced hepatotoxicity in rats. https://www.ncbi.nlm.nih.gov
4. Effect of Cuscuta chinensis on renal function in ischemia/reperfusion-induced acute renal failure rats. https://www.ncbi.nlm.nih.gov
5. Antinociceptive and anti-inflammatory activities of Cuscuta chinensis seeds in mice. https://www.ncbi.nlm.nih.gov
6. Cuscuta chinensis extract promotes osteoblast differentiation and mineralization in human osteoblast-like MG-63 cells. https://www.ncbi.nlm.nih.gov
7. http://www.chineseherbshealing.com
8. https://www.mdidea.com
9. https://pl.wikipedia.org