Hydrolaty to inaczej wody roślinne lub kwiatowe. Powstają w wyniku destylacji parowej kwiatów, ziół, drewna lub żywic. Polega to na tym, że wybrany surowiec poddaje się działaniu gorącej pary wodnej w specjalnie do tego przeznaczonym urządzeniu – destylatorze. Produktami destylacji są olejki eteryczne (tzw. faza organiczna) i pachnąca woda (tzw. faza wodna) zawierająca związki roślinne, które nie przeszły do olejku.
Hydrolaty to chyba najprzyjemniejsze kosmetyki do twarzy, jakie można sobie wyobrazić. Dobrze jest przelewać je do butelek z atomizerem i rozpylać bezpośrednio na twarz, szyję i włosy. Powstająca mgiełka otula skórę, otaczając ją delikatną opieką, a co więcej, pozostawia subtelny, naturalny zapach. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby hydrolaty nanosić dłońmi lub wacikiem.
Roślinna woda idealnie nadaje się do porannego mycia i budzenia twarzy. Sprawdza się także w roli nawilżającego toniku, który możemy stosować pod każdy krem oraz podkład. Użyta wieczorem ukoi cerę, z której właśnie zmyłyśmy makijaż. Może być również wykorzystana do zmywania makijażu per se.
Hydrolaty to fantastyczne składniki domowych kosmetyków i maseczek do twarzy jako faza wodna. Te o właściwościach łagodzących nadają się ponadto do spryskiwania podrażnień, zranień, oparzeń, zmian alergicznych, stanów zapalnych i świeżych tatuaży.
Właściwości poszczególnych hydrolatów zależą od roślin, z których powstały. Wszystkie z pewnością jednak łączy zdolność do delikatnego oczyszczania, odświeżania i nawilżania skóry oraz kojenia wszelkich podrażnień.
Hydrolaty to inaczej wody roślinne lub kwiatowe. Powstają w wyniku destylacji parowej kwiatów, ziół, drewna lub żywic. Polega to na tym, że wybrany surowiec poddaje…