Dzięki cookies korzystanie ze strony jest szybsze i łatwiejsze. Przestrzegamy RODO. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

  OK
 • Artemisia annua ziele
  rotator-prawo
  rotator-lewo
 • Artemisia annua ziele
  rotator-prawo
  rotator-lewo
 • Artemisia annua ziele
  rotator-prawo
  rotator-lewo
 • Artemisia annua ziele
  rotator-prawo
  rotator-lewo
Artemisia annua

Artemisia annua ziele

 • W magazynie: 182 sztuk
  11,89
  W magazynie: 182 sztuk
  11,89
  W magazynie: 29 sztuk
  36,90
  W magazynie: 113 sztuk
  12,90
  W magazynie: 8 sztuk
  44,94
 • Koszt przesyłki już od 9,90 zł

 • Wybrany wariant jest teraz niedostępny.

  Powiadom mnie, gdy się pojawi:

Bylica roczna ( Artemisia annua; qinghao) od ponad 2000 lat wykorzystywana jest w Tradycyjnej Chińskiej Medycynie jako środek pomagający na wiele różnych schorzeń, a przede wszystkim do leczenia „nawracającej gorączki” – bowiem tak dawniej nazywano malarię. Pierwsze wzmianki na temat bylicy rocznej zostały zawarte w dokumencie znalezionym w chińskim grobowcu datowanym na 168 rok przed naszą erą. Natomiast pierwsze zapiski na temat stosowania ziela bylicy rocznej przeciwko „gorącej i zimnej gorączce” (malarii) pochodzą z 341 roku naszej ery.

Bylica roczna stała się obiektem szerszego zainteresowania naukowców w latach 60. XX wieku, gdy usilnie poszukiwano skutecznego leku przeciwko malarii. Wówczas zespół chińskich badaczy pod kierownictwem Tu Youyou wziął pod lupę tradycyjne ziołolecznictwo. Przebadano setki ziół stosowanych w tradycyjnej medycynie, aż w końcu odkryto przeciwmalaryczne właściwości Artemisia annua. Nowe metody ekstrakcji zaowocowały wyizolowaniem związków aktywnych znajdujących się w bylicy rocznej – artemizyny i jej pochodnych, z których zaczęto syntetyzować leki. Badania Tu Youyou oraz jej zespołu zostały uhonorowane Nagrodą Nobla w dziedzinie medycyny w 2015 r.

Bylica roczna stanowi cenny surowiec zielarski, chociaż posiada bardzo długą historię stosowania, jej właściwości oraz potencjalne zastosowania są wciąż poznawane.


DZIAŁANIE I ZASTOSOWANIE

Właściwości prozdrowotne

 • Wspomaga oczyszczanie skóry
 • Może być wykorzystana jako odstraszacz (repelent) na owady
 • Wspomaga eliminację pasożytów (kokcydioza) u zwierząt hodowlanych (drób, bydło, kozy)

Wyciągi z ziela bylicy rocznej mogą służyć do przemywania skóry – doskonale ją oczyszczają i przyśpieszają procesy regeneracji. Zapach olejku eterycznego uwalniającego się z bylicy skutecznie odstrasza owady – zarówno w domu jak i w rolnictwie (insektycyd).

Arthemisia annua to również doskonałe zioło dla zwierząt hodowlanych – chociaż ze względu na gorzkawy smak, nie jest to ich przysmak, z powodzeniem pomoże wyeliminować pasożyty.


SKŁAD

Opakowanie zawiera ziele bylicy rocznej (Artemisia annua).

Bylica roczna znana jest przede wszystkim z tego, że zawiera seskiterpenoid artemizynę (artemisinin) i jego pochodne – artesunat, artemer; poza tym ziele bylicy rocznej zawiera duże ilości polifenoli i flawonoidów; zawiera białka, kumaryny, fitosterole, polisacharydy, sole nieorganiczne – potasu, selenu i azotu. Lotne olejki eteryczne są obecne w stężeniach od 0,20 do 0,25%. Inne ważne składniki obejmują kamfen, keton, kamforę, betacaryrofylen, Pinen i 1, 8-cynol.


SPOSÓB UŻYCIA

Do użytku zewnętrznego.

Wyciąg wodny

1 łyżeczkę liści (5 g) zalać szklanką wody o temperaturze 70°C (nie wrzącej), pozostawić na 1 godzinę, następnie przecedzić.

Niektóre źródła zalecają gotowanie 2 do 5 minut na małym ogniu i następnie pozostawić 15 minut pod przykryciem. Wydaje się, że taki proces nie tylko nie niszczy artemizyny, a wręcz poprawia jej przechodzenie do odwaru. Źródło: Iwerliewen.org

Natomiast WHO i Pan Miroszek w komentarzu sugerują, iż najlepszą formą przyjmowania Artemisia annua jest spożywanie na zimno sproszkowanego ziela z wodą.

Nalewka 1:3

1 część ziela bylicy rocznej (np. 100 g) zalać 3 częściami alkoholu 50% – 60% (np. 300 ml). Pozostawić w zamknięciu na minimum 2 tygodnie, od czasu do czasu potrząsając.


INTERAKCJE I DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

Nie stosować w ciąży i w czasie karmienia piersią.


CHARAKTERYSTYKA ROŚLINY

Bylica roczna (Artemisia annua) jak nazwa wskazuje to roślina jednoroczna. Należy do rodziny astrowatych ( Compositae). Bylica roczna pochodzi z Azji, ale z czasem zadomowiła się również na innych kontynentach. Posiada charakterystyczne, postrzępione liście, wydzielające słodkawy aromat. Łodyga jest wyprostowana i dorasta do 2 m wysokości. Początkowo zielona łodyga bylicy z upływem czasu przybiera brązowo-fioletowy odcień. Roślina preferuje miejsca nasłonecznione i ciepłe.

Więcej na temat właściwości Artemisia annua przeczytasz w naszym kompendium

Inne nazwy – artemisia, sweet wormwood, sweet annie, sweet sagewort, annual mugwort, annual wormwood, huag hua hao, armoise annuelle;


JAKOŚĆ PRODUKTÓW

Przykładamy wielką uwagę do jakości oferowanych przez nas produktów. Testujemy każdą partię ziół w naszym laboratorium.

Do produktu Artemisia annua ziele cięte (mielone) dział jakości naszego Maglabu może dostarczyć:

 • Certyfikat analizy
 • Specyfikację jakościową

W takim przypadku prosimy o kontakt poprzez “Zapytaj o produkt”.


LITERATURA CYTOWANA


1. Das, S. (2012). ARTEMISIA ANNUA (QINGHAO): A PHARMACOLOGICAL REVIEW. International Journal of Pharmaceutical 3, 4573–4577.
2. https://www.mmv.org
3. http://naukawpolsce.pap.pl
4. http://www.worldagroforestry.org
5. Woerdenbag, H.J., Lugt, C.B., and Pras, N. (1990). Artemisia annua L.: a source of novel antimalarial drugs. Pharmaceutisch Weekblad. Scientific Edition 12, 169–181.

***

Część rośliny: ziele
Sposób zbioru: Z upraw konwencjonalnych
Tradycyjna medycyna: Chińska
Kraj pochodzenia: Chiny
Zdrowie: Zdrowie skóry
Ostrzeżenia: Nie stosować w ciąży, Nie stosować podczas laktacji, Do użytku zewnętrznego

Masz pytanie? Napisz do nas

Ocena Ogólna: (5.00/5)

Opinie klientów

 • Ocena: (5/5)

  Szymon S., W dniu: 17.10.2018

  Jak dobrze wiemy artemisią możemy wyleczyć malarie w ciagu kilku dni (4-10) osobiście używam ją póki co w sytuacjach nasilonego bólu gardła... to chłodne ziele co oznacza, że chłodzi nasz organizm a w sytuacji ostrego bólu gardła (czyli momentu kiedy stan zapalny jest w żołądku) należy go ochładzać.. (proszę nie mylić głębokiego bólu gardła przy przełykaniu z lekkim przeziębieniem) różnica jest taka Wychłodzenie organizmu - flegma jasna, biała, przeźroczysta - stosować zioła rozgrzewająca (malina, czarny bez) Stan zapalny bakterie/wirusy - flegma zielona/żółta - wtedy należy ochłodzić organizm (szałwia, mięta, artemisia) Proszę stosować zioła wg. własnego upodobania i sprawdzać czy dane zioło pomaga czy nie.. każdy organizm jest inny i na każdy organizm działają różne/inne zioła.. pozdrawiam wszystkich :)

 • Ocena: (5/5)

  Andrzej L., W dniu: 06.10.2018

  Bardzo dobry produkt. Polecam

 • Ocena: (5/5)

  miroszek, W dniu: 05.06.2018

  experci jak mozna pisac takie bajki na temat sposobu uzycia. Wstyd dla was, wprowadzacie tylko ludzi w błąd. Artemisia jest bardzo wrazliwa na temperature. Juz 42 stopnie zabija jej wlasciwosci, a co dopiero 70 stopni. Trzeba jąmielic na pył i zalewac zimna woda. Wielki wstyd dla was i czerwona kartka za pisanie takich bredni. Mam nadzieje ze to poprawicie i zaznaczycie na czerwono

 • Ocena: (5/5)

  Łukasz W., W dniu: 04.05.2017

  Bardzo dobrej jakości bylica roczna. Roślina posiada wiele zastosowań medycznych.

 • Ocena: (5/5)

  Katarzyna K., W dniu: 24.11.2015

  Uzdrawiający napar który działa cuda. Kuracja naparami (2-3 razy dziennie) pozwala wydostać się z ciężkich infekcji.

 • Ocena: (5/5)

  Katarzyna K., W dniu: 24.11.2015

  Świetny produkt! Zwalcza wszelkie infekcje. No i nagrodzony nagrodą Nobla!