• Artemisia argyi
  rotator-prawo
  rotator-lewo
 • Artemisia argyi
  rotator-prawo
  rotator-lewo

Artemisia argyi

To ziółko z TCM, stosowane w celu zwiększenia możliwości obronnych organizmu podczas infekcji i zakażeń.

  • ; 1
 • W magazynie: 242 sztuk
  12,50
  W magazynie: 242 sztuk
  12,50
  Dodaj
  do ulubionych
 • Najniższa cena produktu w ostatnich 30 dniach:

 • Koszt przesyłki już od 13 zł


  Darmowa dostawa na terenie Polski od 150zł (Poczta, Inpost, GLS).

 • Wybrany wariant jest teraz niedostępny.

  Powiadom mnie, gdy się pojawi:

Artemisia argyi

Bylica argyi (Artemisia argyi) to inaczej bylica chińska (ang. mugwort). Jest to roślina wykorzystywana od wielu lat w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej. Stosowana była ponadto w azjatyckiej kuchni jako przyprawa i zielony barwnik. Chińczycy mówią na nią ài yè, a Japończycy gaiyou.

Bylica argyi dostępna w naszym sklepie pochodzi z naszych własnych upraw z terenów Wielkopolski. Nie stosujemy tam żadnych sztucznych nawozów ani chemicznych środków ochrony roślin.

Bylica chińska, zgodnie z TCM, posiada właściwości rozgrzewające i gorzko-ostry smak. Wpływa na meridiany wątroby, śledziony i nerek. Stosowana była dawniej jako środek wykrztuśny, przeciwgorączkowy i odkażający. Napary z jej liści wypijano w przypadku kaszlu, przeziębienia i astmy. Zalecana była także kobietom bezpłodnym lub o skąpej miesiączce jako środek zwiększający ukrwienie układu rozrodczego.

W celach kulinarnych bylicę argyi stosowano w postaci świeżej i suszonej. Jej zielem przyprawiano mięso i ryby, a także aromatyzowano alkohol. Wykorzystywano ją także do warzenia piwa, zanim wprowadzono chmiel. Chińczycy lubili ponadto dodawać ją do pierożków, ryżu, rozmaitych wypieków na słodko i na słono, a także do herbat i win.

Bylica chińska to także ważny element moksoterapii – tradycyjnego, chińskiego zabiegu, który polega na ogrzewaniu punktów akupunkturowych rozpaloną moksą. Moksa to właśnie ziele bylicy, które formuje się w różne kształty ułatwiające zabieg. Często przypomina papierosa. Moksoterapia może być uzupełnieniem lub alternatywą dla akupunktury.


DZIAŁANIE

Właściwości prozdrowotne:

 • Bylica argyi zawiera składniki aktywne, takie jak tujon i substancje lotne, które ułatwiają pozbycie się niepożądanych bakterii (np. S. aureus, B. typhi, E.coli, B. subtilis, Pseudomonas), grzybów i pasożytów z powierzchni skóry.

[1, 2, 3]


SKŁAD


Bylica argyi (Artemisia argyi) 100%. Najwyższa jakość!


DAWKOWANIE I SPOSÓB UŻYCIA


Napar:

1-2 łyżeczki ziela zalej szklanką wrzącej wody lub mleka, przykryj i parz 10 minut.

Do użytku zewnętrznego.

Nalewka:

1:5, alkohol 60%. Maceruj 2 tygodnie, przefiltruj.


PRZECIWWSKAZANIA


Ciąża, karmienie piersią, nadwrażliwość na bylice.


CHARAKTERYSTYKA ROŚLINY


Bylica chińska to roślina zielna z rodziny astrowatych. Rodzimym obszarem jej występowania są Chiny, Japonia, Mongolia i dalekowschodnia Rosja. Roślina ta jest kserofitem, co oznacza, że potrafi rosnąć w wybitnie suchych i dość niekorzystnych warunkach, takich jak np. zbocza skalne czy stepy. Dorasta do 1 m wysokości. Posiada aromatyczne liście o pierzastym kształcie, które przypominają liście marchewki. Rodzi drobne, jasnożółte kwiaty.


ŹRÓDŁA


1. Artemisia argyi. https://pfaf.org/user/Plant.aspx?LatinName=Artemisia+argyi
2. Dietary addition of Artemisia argyi reduces diarrhea and modulates the gut immune function without affecting growth performances of rabbits after weaning. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6447264/
3. Mugwort – an Abundant Medicinal and Culinary Herb. https://eattheplanet.org/mugwort-abundant-medicinal-culinary-herb/
4. Artemisia argyi. https://en.wikipedia.org/wiki/Artemisia_argyi
5. Artemisia argyi. https://longevitas.pl/tajemnicza-moksa/
6. Jak działa moksa? https://tcmblog.pl/moksoterapia/jak-dziala-moksa/Część rośliny: ziele
Sposób zbioru: Z własnych upraw
Tradycyjna medycyna: Chińska
Kraj pochodzenia: Polska
Zdrowie: Zdrowie skóry
Zastosowanie: pielęgnacja stanów zapalnych skóry
Ostrzeżenia: do użytku zewnętrznego

Masz pytanie? Napisz do nas

Polecane dla Ciebie

  Dzięki cookies korzystanie ze strony jest szybsze i łatwiejsze. Przestrzegamy RODO. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

    OK