• Ayahuasca: święte pnącze duchów - Metzner Ralph (redakcja)
  rotator-prawo
  rotator-lewo

Ayahuasca: święte pnącze duchów - Metzner Ralph (redakcja)

 • Najniższa cena produktu w ostatnich 30 dniach:

 • Koszt przesyłki już od 13 zł


  Darmowa dostawa na terenie Polski od 150zł (Poczta, Inpost, GLS).

 • Wybrany wariant jest teraz niedostępny.

  Powiadom mnie, gdy się pojawi:

Dr Ralph Metzner (redakcja) – “Ayahuasca: święte pnącze duchów”
Ayahuasca, tajemniczy wywar z roślin rosnących w Amazonii, należy do najpotężniejszych substancji wywołujących wizje. Jednocześnie zawiera w sobie potencjał leczniczy, od tysiącleci wykorzystywany przez południowoamerykańskich szamanów. Niniejsza książka, opracowana przez Ralpha Metznera, światowej sławy badacza świadomości, przedstawia kompendium wiedzy na temat tego cudownego eliksiru, szczególnie podkreślając jego uzdrawiający wpływ na psychikę i świat duchowy. Albowiem, jak pisze Metzner, „duch tej leczniczej rośliny przekracza kulturowe, religijne oraz geograficzne granice, przenosząc człowieka w krainę zbiorowej świadomości wszystkich duchowych metafor, nieograniczone morze kosmicznych możliwości”.

„Ralph Metzner, światowej sławy pionier badań psychodelicznych, obdarza nas mistrzowskim zbiorem tekstów na temat natury tego świętego wywaru. Dotyczą one jego właściwości chemicznych i biologicznych, oddziaływania psychologicznego, jak również niezwykłego potencjału leczniczego i duchowego. Ta książka to prawdziwy skarb dla badaczy zainteresowanych tajemnicami ludzkiej świadomości i psychiki, a także źródło inspirujących informacji dla wszystkich czytelników nie zaznajomionych z tą tematyką”
- dr Stanislav Grof, autor Najdalszej podróży i Kiedy niemożliwe staje się możliwe

„Oto fascynujący i znakomicie pomyślany zbiór esejów i relacji osobistych, obejmujący najszersze z dotychczas dostępnych spektrum informacji naukowych na temat ayahuaski i raportów z doznań subiektywnych osób, które ją spożyły”
- dr Rick Strassman, autor DMT. Molekuła duszy

dr Ralph Metzner (ur. 1936) – amerykański psycholog i psychofarmakolog; jeden z najwybitniejszych badaczy odmiennych stanów świadomości, który w latach sześćdziesiątych XX wieku prowadził, razem z Timothym Learym i Richardem Alpertem, słynny harwardzki Projekt Badań nad Psylocybiną.

Spis treści

Wprowadzenie
Amazońskie pnącze wizji dr Ralph Metzner

Część 1.
Ayahuasca: historia etnofarmakologiczna
dr Dennis J. McKenna

Część 2.
Psychologia ayahuaski
lek. med. Charles S. Grob

Część 3.
Fitochemia i neurofarmakologia ayahuaski
dr J.C. Callaway

Część 4.
Doświadczenie ayahuaski nauki duchów amazońskich roślin

Część 5.
Wnioski, refleksje i domysły
dr Ralph Metzner

Nota o autorach

____________________

Format A5
Liczba stron 296
Rok wydania 2011
ISBN 9788388922299

Masz pytanie? Napisz do nas

Polecane dla Ciebie

  Dzięki cookies korzystanie ze strony jest szybsze i łatwiejsze. Przestrzegamy RODO. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

    OK