Dzięki cookies korzystanie ze strony jest szybsze i łatwiejsze. Przestrzegamy RODO. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

  OK
 • Babka płesznik nasiona
  rotator-prawo
  rotator-lewo
 • Babka płesznik nasiona
  rotator-prawo
  rotator-lewo
 • Babka płesznik nasiona
  rotator-prawo
  rotator-lewo
 • Babka płesznik nasiona
  rotator-prawo
  rotator-lewo
Plantago psyllium

Babka płesznik nasiona

 • W magazynie: 38 sztuk
  8,28
  W magazynie: 38 sztuk
  8,28
  W magazynie: 7 sztuk
  34,50
 • Koszt przesyłki już od 9,90 zł

 • Wybrany wariant jest teraz niedostępny.

  Powiadom mnie, gdy się pojawi:

Nasiona babki płesznik (Plantago psyllium) reguluje wypróżnienia, wspomaga odchudzanie, przywraca równowagę we florze jelitowej i łagodzi podrażnienia w śluzówce przewodu pokarmowego. Jest bezpieczna dla osób w każdym wieku oraz dla kobiet w ciąży i karmiących.

Nasiona płesznika stosowano dawniej w leczeniu kaszlu i dolegliwości ze strony układu oddechowego, gdyż zawarte w niej śluzy pomagały w odkrztuszaniu wydzieliny i koiły zmęczone drogi oddechowe. Przygotowywano z nich także okłady na skórę, które miały pomagać w przypadku podrażnień, wyprysków, atopowego zapalenia, czy trądziku, a ponadto znakomicie nawilżały i wygładzały skórę.


DZIAŁANIE

Właściwości prozdrowotne [1, 2]:

 • Dzięki wysokiej zawartości substancji śluzowych, zaliczanych do błonnika rozpuszczalnego, babka płesznik fantastycznie reguluje wypróżnienia. W obecności wody mocno pęcznieje, skleja zalegające treści w jelitach i ułatwia ich pasaż oraz wydalanie. W przypadku biegunek natomiast pomaga złagodzić nadmierną pracę jelit.
 • Pęczniejące nasiona babki znakomicie sprawdzają się w procesie odchudzania. Kleik z nasion skutecznie zmniejsza apetyt, a także hamuje wchłanianie tłuszczów w przewodzie pokarmowym.
 • Nasiona płesznika polecane są osobom o wrażliwych jelitach oraz tym, u których występują ubytki w błonie śluzowej żołądka lub dwunastnicy. Substancje śluzowe płesznika powlekają ściany przewodu pokarmowego i chronią je przed podrażnieniami i uszkodzeniami.
 • Nasiona babki płesznik pełnią rolę prebiotyku – stanowią pokarm dla korzystnej mikroflory jelitowej i tym samym wspierają jej prawidłowy rozwój.
 • Babka płesznik może być stosowana w ciąży i w okresie karmienia piersią. Jest również bezpieczna dla niemowląt, małych dzieci i osób w podeszłym wieku.


ZASTOSOWANIE

 • Zaparcia i biegunki
 • Odchudzanie
 • Dysbioza jelitowa


SKŁAD

Mielone nasiona babki płesznik 100%. Surowiec najwyższej jakości!


BABKA PŁESZNIK NASIONA DAWKOWANIE I SPOSÓB UŻYCIA


Babka płesznik nasiona całe:

1 łyżkę nasion zalać szklanką gorącej wody i odstawić do napęcznienia na 15 minut. Spożyć razem z nasionami. Stosować 1-2 razy dziennie, najlepiej 30 minut przed posiłkiem i w godzinach popołudniowych. Popić dodatkowo szklanką wody.


Babka płesznik w proszku:

1 łyżkę mielonych nasion zalać szklanką gorącej wody i odstawić do napęcznienia na 15 minut. Spożywać 1-2 razy dziennie, najlepiej 30 minut przed posiłkiem i w godzinach popołudniowych. Popić dodatkowo szklanką wody.


PRZECIWWSKAZANIA I OSTRZEŻENIA

Nadwrażliwość na roślinę, niedrożność lub skurcze jelit.

Babki płesznik nie należy zażywać łącznie z lekami czy suplementami – może to znacznie obniżyć ich wchłanianie.


CHARAKTERYSTYKA ROŚLINY

Babka płesznik należy do rodziny babkowatych (Plantaginaceae). Jej ojczyzną są kraje leżące nad Morzem Śródziemnym i tam obecnie występuje najobficiej, zarówno w stanie naturalnym jak i w uprawie. Pojawia się także w Zachodniej Azji i w Indiach. W Polsce była dawniej uprawiana, ale dziś raczej się jej nie spotyka.

Babka płesznik najlepiej rośnie w pełnym słońcu, ale toleruje różne gleby. Osiąga od 30 do 60 cm wysokości. Posiada wzniesioną, rozgałęzioną, łodygę, owłosioną u góry. Jej listki są wąskie, owłosione i pozbawione ogonków. Kwiaty są drobne i białe albo beżowe. Tworzą krótkie, kłosowate kwiatostany. W ich miejscu po zapyleniu pojawiają się torebki, każda z dwoma czarnymi, owalnymi nasionami.


BIBLIOGRAFIA


1. http://rozanski.li
2. http://www.czytelniamedyczna.pl
3. https://pl.wikipedia.org
4. https://www.pfaf.org

***

Część rośliny: nasiona, orzechy
Sposób zbioru: Z upraw konwencjonalnych
Tradycyjna medycyna: Europejska
Kraj pochodzenia: Polska
Zdrowie: Sprawne jelita
Choroba: Biegunki
Zastosowanie: Odchudzanie

Masz pytanie? Napisz do nas