• Balsam peruwiański
  rotator-prawo
  rotator-lewo
 • Balsam peruwiański
  rotator-prawo
  rotator-lewo
Balsamum peruvianum, Myroxylon balsamum

Balsam peruwiański

 • W magazynie: 1 sztuk
  49,78
  W magazynie: 1 sztuk
  49,78
 • Koszt przesyłki już od 9,90 zł


  Darmowa dostawa na terenie Polski od 150zł.

 • Wybrany wariant jest teraz niedostępny.

  Powiadom mnie, gdy się pojawi:


Balsam peruwiański pozyskiwany jest z kory woniawca balsamowego – Myroxylon balsamum. Z tego samego drzewa pozyskuje się też balsam tolu, ten jednak zbierany jest z nacięć zrobionych w pniu drzewa, po oderwaniu kory.

Balsam peruwiański ma ciemną, rudo-brązową barwę i półpłynną konsystencję. Na powietrzu zastyga, ale nigdy nie twardnieje. Z łatwością można wetrzeć go w skórę, co wykorzystywano dawniej w medycynie tradycyjnej. Działa antyseptycznie i przeciwzapalnie, dlatego nakładano go bezpośrednio na trudno gojące się rany, a także zażywano doustnie, aby pozbyć się pasożytów. Dziś balsam ten jest składnikiem wielu maści wspomagających gojenie się ran, owrzodzeń, oparzeń, siniaków, hemoroidów i blizn. Wykorzystywany jest ponadto w stomatologii.

Balsam peruwiański jest też oczywiście stosowany w perfumerii i bardzo ceniony za swoje zniewalająco słodkie, czekoladowo-karmelowe nuty zapachowe. Warto wydobyć je w swoim domu, topiąc żywicę nad płomieniem świeczki. Rozchodzący się zapach uwiedzie każdego, kto lubi bogate, słodkie zapachy.

Zachęcam także do wypróbowania tej żywicy bezpośrednio na swojej skórze. Może ona z powodzeniem zastąpić perfumy. Na skórze pachnie fantastycznie i u każdego trochę inaczej. Zapach jest bardzo trwały, ale w nadmiarze może być przytłaczający, dlatego należy uważać, aby nie przesadzić z ilością.


SKŁAD

Balsam peruwiański 100%. Surowiec najwyższej jakości!


ZASTOSOWANIE

Produkt aromatyczny.


SPOSÓB UŻYCIA

Odrobinkę żywicy należy umieścić w kominku aromaterapeutycznym nad rozpaloną świeczką. Żywicę można też wetrzeć w nadgarstki i okolice uszu zamiast perfum.

Uwaga! Balsam peruwiański dosyć często powoduje uczulenia. Przy pierwszym użyciu należy ostrożnie sprawdzić, jak zachowa się skóra w kontakcie z nim.


CHARAKTERYSTYKA ROŚLINY


Woniawiec balsamowy należy do rodziny bobowatych. Rośnie w całej Ameryce Środkowej i w Meksyku. Jest wysokim drzewem osiągającym do 45 m wysokości. Tworzy okrągłą koronę i jest gęsto ulistniony, dlatego często sadzi się go po to, aby w przyszłości uzyskać cień. Średnica jego pnia dorasta do 1 metra. Pień pokrywa gładka, szaro-brązowa kora. Liście są duże, pierzasto złożone z 5-10 mniejszych liści o eliptycznym kształcie. Drobne, białe, pachnące kwiaty zebrane są w wiechy. Owoc woniawca to typowy dla bobowatych strąk z nasionami.


BIBLIOGRAFIA


1. https://pl.wikipedia.org
2. https://www.webmd.com
3. https://www.drugbank.ca
4. http://tropical.theferns.info
5. https://www.cabi.org

***

Kraj pochodzenia: Ekwador
Zdrowie: Zdrowie skóry, Sprawne krążenie
Zastosowanie: Odprężenie i nastrój, Rany i otarcia

Masz pytanie? Napisz do nas

Ocena Ogólna: (5.00/5)

Opinie klientów

 • Ocena: (5/5)

  SYLWIA P., W dniu: 13.07.2020

  polecam - produkt super, szybka wysyłka

 • Ocena: (5/5)

  SYLWIA P., W dniu: 13.07.2019

  dobry towar, korzystna cena, polecam

 • Ocena: (5/5)

  Kornelia P., W dniu: 08.10.2015

  Bardzo szybka dostawa. Polecam Kornelia

Dzięki cookies korzystanie ze strony jest szybsze i łatwiejsze. Przestrzegamy RODO. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

  OK