Benzoe Sumatra

Pochodzi z drzew rodzaju Styrax i wydziela oszałamiająco słodki zapach. Należy jej używać w małych ilościach!

    • ; 1
  • W magazynie: 38 sztuk
    29,78
    W magazynie: 38 sztuk
    29,78
    Dodaj
    do ulubionych
  • Najniższa cena produktu w ostatnich 30 dniach:

  • Koszt przesyłki już od 13 zł


    Darmowa dostawa na terenie Polski od 150zł (Poczta, Inpost, GLS).

  • Wybrany wariant jest teraz niedostępny.

    Powiadom mnie, gdy się pojawi:

Benzoes Sumatra

Benzoes sumatrzański (inaczej benzoe Sumatra lub sumatran benzoin) to niezbyt twarda żywica o kremowo-żółtej barwie. Spokrewniona jest z benzoesem Siam – obie żywice pochodzą z drzew z rodzaju Styrax i obfitują w kwas benzoesowy. Benzoes Siam zbiera się w Tajlandii i w okolicznych krajach z drzew Styrax tonkinensis, natomiast benzoes Sumatra pochodzi z drzew Styrax benzoin, rosnących na Sumatrze.

Benzoes sumatrzański wydziela zniewalająco słodki, mleczno-waniliowy zapach, dużo słodszy niż benzoes tajski. Zapach ten długo utrzymuje się w pomieszczeniu, a żywica jest bardzo wydajna. Wystarczy stopić jej niewielki fragment, aby nasycić cały dom pięknym zapachem.

Żywica benzoesowa miała swoje tradycyjne zastosowanie lecznicze. Sporządzano z niej nalewkę, którą przyjmowano doustnie jako środek wykrztuśny, wiatropędny i moczopędny oraz wcierano w skórę jako środek antyseptyczny i ochronny. Dziś możemy spotkać ją w składzie preparatów przeznaczonych do inhalacji w przypadku kaszlu i nieżytu dróg oddechowych.

Benzoes znajduje dość szerokie zastosowanie w przemyśle, głównie w USA. Wykorzystywany jest przy produkcji środków farmaceutycznych i weterynaryjnych do maskowania nieprzyjemnego zapachu, do aromatyzowania świeczek i kosmetyków, a także jako składnik smakowo-zapachowy w napojach, wypiekach, gumie do żucia, słodyczach i słodkich produktach nabiałowych. W perfumiarstwie główną rolą tej żywicy jest utrwalanie zapachu perfum.


SKŁAD


Benzoes sumatrzański 100%. Surowiec najwyższej jakości!


ZASTOSOWANIE


Produkt aromatyczny.


SPOSÓB UŻYCIA


Żywicę tę lepiej stopić nad płomieniem w kominku aromaterapeutycznym, niż na węgielku. Dzięki temu unikniemy nieprzyjemnego zapachu spalającej się żywicy.

Na kominku umieść najpierw kawałek folii aluminiowej, a następnie żywicę – będzie ją łatwiej potem usunąć.


BIBLIOGRAFIA


1. https://en.wikipedia.org
2. https://www.slideshare.net
3. http://www.yourarticlelibrary.com



Kraj pochodzenia: Indonezja

Masz pytanie? Napisz do nas

Ocena Ogólna: (5.00/5)

Opinie klientów

  • Ocena: (5/5)

    Mariia D., W dniu: 18.01.2022

    Cudowne kadżidło! Przepięknie słodko pachnie, uwielbiam! Polecam!

Polecane dla Ciebie

    Dzięki cookies korzystanie ze strony jest szybsze i łatwiejsze. Przestrzegamy RODO. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

      OK