• Beta-alanina
  rotator-prawo
  rotator-lewo
 • Beta-alanina
  rotator-prawo
  rotator-lewo

Beta-alanina

Zwiększa siłę i masę mięśni, a także redukuje zmęczenie mięśni podczas wysiłku fizycznego, umożliwiając dłuższy trening.

  • ; 1
  • ; 1
 • W magazynie: 114 sztuk
  10,38
  W magazynie: 114 sztuk
  10,38
  W magazynie: 51 sztuk
  41,50
  Dodaj
  do ulubionych
 • Najniższa cena produktu w ostatnich 30 dniach:

 • Koszt przesyłki już od 13 zł


  Darmowa dostawa na terenie Polski od 150zł (Poczta, Inpost, GLS).

 • Wybrany wariant jest teraz niedostępny.

  Powiadom mnie, gdy się pojawi:

Beta-alanina jest aminokwasem, izomerem alfa-alaniny – jednego z aminokwasów budujących białka. Razem z histydyną stanowi substrat do budowy karnozyny – niezwykle istotnego biologicznie związku, wykorzystywanego w suplementacji sportowców. Od dostępności beta-alaniny zależy synteza karnozyny, dlatego zwiększenie podaży tego aminokwasu skutkuje zwiększeniem ilości karnozyny w organizmie, zwłaszcza w mięśniach [1, 2].

Beta-alanina ma gorzki smak, dlatego najlepiej ją kapsułkować lub spożywać w tzw. bombce.


Beta-alanina jako suplement:

 • Zwiększa wysycenie mięśni karnozyną, a co za tym idzie —> podnosi wytrzymałość mięśni oraz odsuwa w czasie zmęczenie mięśni podczas wysiłku fizycznego i pozwala wydłużyć trening.
 • Zwiększa masę mięśniową.
 • Podnosi poziom energii i koncentrację.


Jest wiele powodów, dla których warto zwiększyć poziom karnozyny w organizmie, ale obecnie stosowana jest najczęściej przez sportowców i osoby regularnie trenujące. Karnozyna jest naturalnym buforem mięśniowym, którego zadaniem jest utrzymywanie neutralnego pH w tkance mięśniowej. Kiedy jest jej więcej, neutralne pH utrzymuje się dłużej. Jest to wyjątkowo przydatne w trakcie treningu, ponieważ w wyniku intensywnego wysiłku pH w mięśniach stopniowo spada i pojawia się kwas mlekowy. W momencie zakwaszenia środowiska mięśnie stają się zmęczone i dalszy wysiłek jest niemożliwy. Suplementacja karnozyną/beta-alaniną pozwala zatem wydłużyć czas intensywnej pracy mięśni, spowalniając ich zakwaszenie, dlatego jest tak bardzo ceniona wśród osób trenujących [2]. Efekty suplementacji, związane ze wzrostem ilości karnozyny w mięśniach, zauważalne są po 4 tygodniach, a po 12 tygodniach dochodzą do maksimum i od tej pory utrzymują się na stałym poziomie [6].

Pozytywny pływ beta-alaniny na beztłuszczową masę ciała pokazało kilka badań. 8-tygodniowa suplementacja 6 g beta-alaniny dziennie spowodowała zwiększenie masy mięśniowej i zmniejszenie procentowej zawartości tkanki tłuszczowej u młodych, intensywnie trenujących kobiet [3]. Przyjmowanie 4 g beta-alaniny dziennie przez 8 tygodni zwiększyło masę mięśniową w badanej grupie wytrenowanych zapaśników i graczów piłki nożnej, a ponadto poprawiło ich efekty sportowe [4]. I ponownie 6 g beta-alaniny dziennie przez 6 tygodni w połączeniu z intensywnym treningiem interwałowym poskutkowało wzrostem masy mięśniowej, a także poprawą wytrzymałości, tym razem u trenujących mężczyzn [5].

Dobrą wiadomością jest to, że beta-alanina oddziałuje na organizm także doraźnie. Można to odczuć w ciągu godziny od jej przyjęcia, obserwując wzrost energii i koncentracji. Warto więc przyjmować beta-alaninę na 30-60 minut przed treningiem i niezbyt późno, gdyż może ona zakłócić sen [6].


Co wybrać – beta-alaninę czy karnozynę?

Poziom karnozyny w mięśniach można podnieść poprzez stosowanie beta-alaniny lub L-karnozyny. Oba sposoby są skuteczne. Zwiększony poziom beta-alaniny stymuluje produkcję karnozyny, natomiast jeśli przyjmujemy L-karnozynę, to do organizmu dostaje się gotowy produkt. Nawet jeśli część przyjętej L-karnozyny się rozłoży, to w organizmie znajdzie się beta-alanina i histydyna, które posłużą do endogennej produkcji karnozyny. L-karnozyna ponadto przekracza barierę krew-mózg, wywierając działanie antyoksydacyjne i ochronne w układzie nerwowym. Beta-alanina natomiast wykazuje zdolność do zwiększania beztłuszczowej masy ciała.


SKŁAD


Beta-alanina 100%. Surowiec najwyższej jakości! Bez dodatku wypełniaczy, barwników, konserwantów i substancji poślizgowych.

Odpowiednia dla wegan. Wolna od GMO.
Produkt jest przeznaczony dla osób o zwiększonej aktywności fizycznej.


SPOSÓB UŻYCIA


1 płaska miarka raz dziennie. Przed spożyciem rozpuścić w wodzie. 1 płaska miarka (5 ml) odpowiada około 3 g beta-alaniny.

Nie przekraczać zalecanej dziennej porcji.

Beta-alaniny nie powinno się przyjmować wieczorem – może utrudniać zasypianie.

Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut zróżnicowanej diety oraz nie zastąpią zdrowego trybu życia.

Numer zgłoszenia GIS: GIS-ŻP-SD-4230-05954/KC/19


PRZECIWWSKAZANIA


Ciąża, karmienie piersią, wystąpienie nadwrażliwości.


Działania niepożądane:

Po przyjęciu beta-alaniny mogą pojawić się parestezje – jest to zupełnie nieszkodliwe zjawisko delikatnego swędzenia i pieczenia skóry. Aby to zminimalizować, należy rozłożyć dzienną porcję beta-alaniny na 2-3 części i stosować je po posiłkach.


SPOSÓB PRZECHOWYWANIA

Przechowywać w zamkniętym opakowaniu w temperaturze pokojowej, w miejscu niedostępnym dla małych dzieci. Chronić przed światłem i wilgocią.


BADANIA LABORATORYJNE


Przykładamy wielką uwagę do jakości oferowanych przez nas produktów. Testujemy każdą partię w naszym laboratorium. Do produktu Beta-alanina dział jakości naszego Maglabu może dostarczyć:

 • Certyfikat analizy

W takim przypadku prosimy o kontakt e-mail.


BIBLIOGRAFIA


1. https://examine.com
2. https://pl.wikipedia.org
3. Six weeks of high-intensity interval training with and without beta-alanine supplementation for improving cardiovascular fitness in women. https://www.ncbi.nlm.nih.gov
4. Effects of β-alanine supplementation on performance and body composition in collegiate wrestlers and football players. https://www.ncbi.nlm.nih.gov
5. Effects of beta-alanine supplementation and high-intensity interval training on endurance performance and body composition in men; a double-blind trial. https://www.ncbi.nlm.nih.gov
6. https://www.theproteinworks.com
7. https://www.webmd.comZastosowanie: sporty siłowe, sporty wytrzymałościowe, budowa masy, koncentracja, energia, przed treningiem
Ostrzeżenia: nie stosować w ciąży, nie stosować podczas laktacji

Masz pytanie? Napisz do nas

Ocena Ogólna: (5.00/5)

Opinie klientów

 • Ocena: (5/5)

  Marta K., W dniu: 13.01.2023

  Mój mąż, zapalony sportowiec mówi, że działa!!! I to jest najważniejsze!

 • Ocena: (5/5)

  Jakub P., W dniu: 14.04.2021

  Bardzo polecam !

 • Ocena: (5/5)

  Jakub P., W dniu: 23.11.2020

  Bardzo dobry produkt - wszystko zgodne z opisem !

 • Ocena: (5/5)

  Tomek, W dniu: 09.11.2020

  Bardzo dobrej jakości i niskiej cenie, polecam wszystkim aktywnym sportowo :)

 • Ocena: (5/5)

  Paweł S., W dniu: 27.07.2020

  Bardzo dobra jakość.

 • Ocena: (5/5)

  Jakub P., W dniu: 09.04.2020

  Produkt bardzo wysokiej jakości. Wszystko tak jak w opisie. Bardzo szybka wysyłka. Polecam

 • Ocena: (5/5)

  Paweł S., W dniu: 11.02.2020

  Działa super.

 • Ocena: (5/5)

  Michał O., W dniu: 09.02.2019

  Super polecam

 • Ocena: (5/5)

  Sławomir W., W dniu: 13.10.2018

  Niestety, na mnie działa wręcz odwrotnie do zamierzonego celu

 • Ocena: (5/5)

  Kacper, W dniu: 13.05.2018

  Wszystko ok :D Swędzi jak należy :D 5!

 • Ocena: (0/5)

  Arkadiusz D., W dniu: 13.04.2018

  przydatność produktu do spożycia 1,5 miesiąca czyli szybka konsumpcja 2 opakowań ,niesety nie jestem z produktu zadowolony.

 • Ocena: (5/5)

  Anna M., W dniu: 12.04.2018

  Jeszcze nie probowalam. dziekuje za probki, i super serwis

 • Ocena: (5/5)

  Sławomir N., W dniu: 06.08.2017

  Bardzo dobry wynalazek lecz trzeba być ostrożnym i skrupulatnym co do dawkowania. Odradzam samowolkę, koniecznie trzeba trzymać się proporcji

Polecane dla Ciebie

  Dzięki cookies korzystanie ze strony jest szybsze i łatwiejsze. Przestrzegamy RODO. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

    OK