• Borelioza i inne choroby przenoszone przez kleszcze
  rotator-prawo
  rotator-lewo
Agnieszka Godek

Borelioza i inne choroby przenoszone przez kleszcze

Choroby odkleszczowe od wielu lat stanowią poważny problem z punktu widzenia medycyny. Kleszcze są nosicielami wielu wirusów i bakterii, powodują rozprzestrzenianie się takich chorób, jak borelioza, kleszczowe zapalenie mózgu, babeszjoza, tularemia czy ludzka anaplazmoza granulocytarna. Leczenie ich jest trudne, intensywne, długotrwałe i często nieskuteczne.

Celem tej książki jest przybliżenie Czytelnikowi, czym jest borelioza, przedstawienie klinicznych i społecznych aspektów tej choroby, jej przyczyn, epidemiologii w Polsce oraz objawów, postaci i faz, a także metod diagnostyki i możliwości rozpoznawania. Autorka żywi nadzieję, że lektura tej książki przyczyni się do zmniejszenia zapadalności na choroby odkleszczowe, których ofiarą może paść każdy z nas, wszak wszyscy spacerujemy po parku, lesie, uprawiamy własną działkę czy też wyjeżdżamy na plenerowe wycieczki.

____________________

Oprawa miękka
Format 14.6×20.5 cm
Liczba stron 80
Wydanie 1
Rok wydania 2016
ISBN 9788362993208
Ciężar 0,115 kg
Wydawnictwo Borgis

Masz pytanie? Napisz do nas

Ocena Ogólna: (1.00/5)

Opinie klientów

 • Ocena: (1/5)

  Elzbieta N., W dniu: 18.02.2018

  Strata pieniędzy i czasu na jej czytanie. Książka ma formę wypracowania licealistki.

Polecane dla Ciebie

  Dzięki cookies korzystanie ze strony jest szybsze i łatwiejsze. Przestrzegamy RODO. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

    OK