• Boswellia serrata - kadzidło indyjskie
  rotator-prawo
  rotator-lewo
 • Boswellia serrata - kadzidło indyjskie
  rotator-prawo
  rotator-lewo
 • Boswellia serrata - kadzidło indyjskie
  rotator-prawo
  rotator-lewo
 • Boswellia serrata - kadzidło indyjskie
  rotator-prawo
  rotator-lewo
Boswellia serrata

Boswellia serrata - kadzidło indyjskie

  • ; 1
  • ; 1
  • ; 0 1;
 • W magazynie: 85 sztuk
  17,29
  W magazynie: 85 sztuk
  17,29
  W magazynie: 51 sztuk
  69,16
  W magazynie: 3 sztuk
  178,01
 • Koszt przesyłki już od 10,90 zł


  Darmowa dostawa na terenie Polski od 150zł (Poczta, Inpost, GLS).

 • Wybrany wariant jest teraz niedostępny.

  Powiadom mnie, gdy się pojawi:

Boswellia serrata, czyli kadzidłowiec, to drzewo rosnące w Indiach i Pakistanie. Wytwarza aromatyczną żywicę, która nazywana jest Shallaki, Salai bądź Indian Frankincense. Żywicę tę zalicza się także do żywic olibanum, które pochodzą ze wszystkich drzew z rodzaju Boswellia.

Żywica zbierana jest od grudnia do maja. Aby ją pozyskać, należy najpierw ściągnąć z pnia drzewa cienką korę zewnętrzną, a następnie naciąć głęboko wewnętrzne warstwy kory. Wypływająca żywica wygląda jak mleko i ma płynną konsystencję, ale na powietrzu szybko zastyga, tworząc żółto-brązowo-złote grudki.

Żywicę kadzidłowca pozyskuje się od niepamiętnych czasów. W starożytnych Indiach, Persji i Babilonii wykorzystywano ją przede wszystkim w rytuałach religijnych oraz do balsamowania zwłok. Niezwykły zapach żywicy Shallaki roznosił się w świątyniach i klasztorach podczas obrzędów i medytacji, a także w domach podczas codziennych modlitw. Wierzono, że zapach Shallaki pomaga wejść głębiej w medytację, spowalnia oddech i wyostrza koncentrację. Aromat i dym powstające podczas palenia żywicy miały ułaskawiać bogów, oczyszczać miejsce ze złych energii i rozświetlać dusze obecnych.

Z czasem odkryto, że spożywanie żywicy wywiera pozytywny wpływ na organizm i zaczęto stosować ją w celach leczniczych oraz dodawać do mydeł i olejków. W indyjskiej Ajurwedzie żywica kadzidłowca stanowiła środek przeciwbólowy, uspokajający, równoważący dosze pitta i kapha oraz „chłodzący” stany zapalne. Obecnie sproszkowaną żywicę znaleźć można w wielu suplementach przeznaczonych dla zdrowia stawów oraz w kosmetykach.


SKŁAD


Żywica kadzidłowca 100%.


ZASTOSOWANIE


Produkt aromatyczny.


SPOSÓB UŻYCIA


Kryształki należy nasypać na rozżarzony węgielek.


CHARAKTERYSTYKA ROŚLINY


Kadzidłowiec (Boswellia serrata) to drzewo z rodziny osoczynowatych. Występuje naturalnie w klimacie tropikalnym Indii i Pakistanu. Typowym dla niego środowiskiem są suche lasy liściaste i tekowe. Drzewo to lubi rosnąć na stokach i na grzbietach wzniesień do wysokości 1150 m n.p.m. Jest odporne na suszę i bardzo wysokie temperatury.

Kadzidłowiec jest drzewem o średniej wysokości – osiąga od 9 do 15 m. Tworzy rozłożystą i niekiedy spłaszczoną koronę. Jego pień jest dość krótki. Pokrywa go cienka, szaro-zielona, łuszcząca się kora. Liście kadzidłowca osiągają 20-45 cm długości i są pierzasto złożone z kilku-kilkunastu par mniejszych listków. Listki są podłużne i owalne lub lancetowate, a ich brzegi mogą być całe, pokarbowane lub pofalowane. Kwiaty są drobne i zebrane w grona o długości 10-20 cm. Składają się z 5-7 białych płatków i czerwonego lub żółtego dna kwiatowego otoczonego pręcikami. Ze środka wystaje żółty słupek. Owoce są owalne i jasno-zielone. Składają się z trzech komór, w których znajdują się nasiona.


BIBLIOGRAFIA


1. Boswellia Serrata, A Potential Antiinflammatory Agent: An Overview. https://www.ncbi.nlm.nih.gov
2. Extraction of biologically active compounds by hydrodistillation of species gum resins for anti-cancer therapy. http://www.oapublishinglondon.com
3. http://vikaspedia.in
4. https://pl.wikipedia.org
5. http://www.witchipedia.com
6. http://www.worldagroforestry.org

Masz pytanie? Napisz do nas

Ocena Ogólna: (4.75/5)

Opinie klientów

 • Ocena: (5/5)

  Dobrogniew R., W dniu: 18.11.2020

  polecam!

 • Ocena: (5/5)

  Danuta M., W dniu: 24.08.2020

  Bardzo dobry produkt

 • Ocena: (5/5)

  Krystyna C., W dniu: 10.04.2020

  Bardzo orientalny zapach, ma za zadanie wyciszyć i uspokoić

 • Ocena: (5/5)

  Teresa, W dniu: 27.03.2020

  Pachnie pięknie

 • Ocena: (5/5)

  Krzysztof S., W dniu: 07.11.2019

  dobra jakość kadzidła, dobre na nalewki do smarowania bolących miejsc

 • Ocena: (5/5)

  Szczepan G., W dniu: 13.09.2019

  Bardzo wydajne. Przyjemny zapach :)

 • Ocena: (5/5)

  Mateusz L., W dniu: 19.12.2018

  Początkowo nie przepadałem za tym kadzidłem, ale zawsze do niego wracałem. Bardzo szlachetny aromat, rozsądna cena i wysoka jakość. Polecam

 • Ocena: (4/5)

  Wojciech S., W dniu: 09.12.2016

  Kolejny Wojciech i kolejne zastrzeżenia odnośnie niebieskiej folii. Gdyby nie ten zgrzyt, produkt byłby świetny. Jest w niemal każdej większej grudce.

 • Ocena: (4/5)

  Wojciech S., W dniu: 22.08.2016

  Sam produkt zdecydowanie spełnia oczekiwania, jest tylko jedno dość spore "ale". W opakowaniu, które dostałem było dość sporo niebieskiej, plastikowej folii wtopionej w żywicę, więć musiałem ręcznie rozkruszyć każdą większą grudkę, żeby ją usunąć.

 • Ocena: (5/5)

  Magiczny O., W dniu: 27.10.2015

  Dla mnie bardzo podobne do Frakincence. Można polecić:)(Komentarz przeniesiony ze starej wersji strony)

Dzięki cookies korzystanie ze strony jest szybsze i łatwiejsze. Przestrzegamy RODO. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

  OK