• Corydalis yanhusuo
  rotator-prawo
  rotator-lewo
 • Corydalis yanhusuo
  rotator-prawo
  rotator-lewo
 • Corydalis yanhusuo
  rotator-prawo
  rotator-lewo
 • Corydalis yanhusuo
  rotator-prawo
  rotator-lewo
 • Corydalis yanhusuo
  rotator-prawo
  rotator-lewo

Corydalis yanhusuo

To roślinka z rodziny makowatych, która ułatwia radzenie sobie z bólem, a ponadto działa rozkurczowo i uspokajająco.

  • ; 1
  • ; 1
 • W magazynie: 247 sztuk
  22,38
  W magazynie: 247 sztuk
  22,38
  W magazynie: 0 sztuk
  23,98
  Dodaj
  do ulubionych
 • Najniższa cena produktu w ostatnich 30 dniach:

 • Koszt przesyłki już od 13 zł


  Darmowa dostawa na terenie Polski od 150zł (Poczta, Inpost, GLS).

 • Wybrany wariant jest teraz niedostępny.

  Powiadom mnie, gdy się pojawi:

Corydalis yanhusuo

To roślina charakterystyczna dla Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, nazywana w Chinach yan hu suo. Powszechnie stosowali ją także Japończycy, którzy nazywali ją engosaku, i Koreańczycy, u których nazywała się hyeonhosaek. Jej główną rolą było uśmierzanie bólu, przy czym był to ból każdego niemal pochodzenia: od bólu głowy, poprzez bóle kości, stawów i mięśni, ból w klatce piersiowej i lumbago, po bóle brzucha i bóle menstruacyjne. Była to pierwsza roślina wybierana przez Chińczyków w przypadku jakiejkolwiek bolesnej dolegliwości.

Ale to nie wszystko. Według TCM corydalis był również środkiem antyseptycznym, rozkurczowym i uspokajającym. Pozytywnie wpływał na pracę serca i pomagał obniżyć ciśnienie krwi. Łagodził uporczywy kaszel, rozkurczając oskrzela. Pobudzał skąpe miesiączki i ułatwiał zasypianie [1].

Współczesnych badań na temat corydalisu jest póki co bardzo niewiele. Niemniej jednak dotychczasowe prace pokazują, że roślina ta rzeczywiście ma duży potencjał prozdrowotny i może okazać się pomocna w powyższych przypadkach. Swoje działanie zawdzięcza związkom czynnym z grupy alkaloidów, których najwięcej znajduje się w jej korzeniu. Najważniejsze z nich to korydalina, berberyna i tetrahydropalmatyna [1, 2].

Ze względu na to, że corydalis należy do rodziny makowatych, jego właściwości przeciwbólowe porównywano w badaniach do morfiny, którą również otrzymuje się z rośliny z tej rodziny, czyli maku lekarskiego. Efekt przeciwbólowy corydalisu stanowił średnio 1-40% efektu, który daje morfina [2].


CORYDALISDZIAŁANIE

Właściwości prozdrowotne:

 • Corydalis yanhusuo wspiera organizm w radzeniu sobie z bólem różnego pochodzenia.
 • Wzmacnia odpowiedź przeciwzapalną.
 • Działa rozkurczowo, dzięki czemu sprzyja utrzymaniu prawidłowego ciśnienia tętniczego krwi, pobudza menstruację i łagodzi związany z nią trud, a także łagodzi kaszel poprzez rozszerzanie oskrzeli.
 • Wspomaga prawidłowe funkcjonowanie serca i krążenie krwi.
 • Uspokaja umysł i relaksuje ciało. Ułatwia zasypianie.
 • Wykazuje ochronny wpływ na wątrobę.
 • Działa antyseptycznie.

[1, 2, 3, 4]


SKŁAD


Corydalis yanhusuo – kłącze 100%. Surowiec najwyższej jakości!


CORYDALISDAWKOWANIE I SPOSÓB UŻYCIA


Odwar:

2 łyżki surowca zalej dwoma szklankami wody, doprowadź do wrzenia i gotuj 5-10 minut. Wypijaj 2 razy dziennie po szklance odwaru.

Nalewka:

Kłącze zalej alkoholem 40-70% w proporcji 1:3 lub 1:5. Maceruj minimum 2 tygodnie, po czym przefiltruj. 1-5 ml stosuj 3 razy dziennie.

Corydalis – proszek:

1 płaską łyżeczkę proszku spożywaj 2 razy dziennie. Przed spożyciem wymieszaj z wodą.


PRZECIWWSKAZANIA


Ciąża, karmienie piersią, nadwrażliwość na roślinę.


CHARAKTERYSTYKA ROŚLINY


Corydalis yanhusuo to roślina wieloletnia z rodziny Papaveraceae – makowatych. Pochodzi z Azji Wschodniej, a najbardziej rozpowszechniona jest w Chinach, stąd jej obecność w TCM. Jej środowiskiem naturalnym są porośnięte trawą wyżyny leżące na terenie prowincji Anhui, Hubei, Hunan, Jiangsu i Zhejiang. Corydalis jest ponadto szeroko w Chinach uprawiany. Ma pokrój niewysokiej rośliny zielnej. Można rozpoznać go po urokliwych, różowo-fioletowych kwiatach o lejkowatym kształcie, zebranych w gęste kwiatostany na szczytach pędów. Ma trójlistkowe liście, przy czym każdy listek ma wcięcia dzielące go na kolejne 3 części.


ŹRÓDŁA


1. Corydalis yanhusuo. https://pfaf.org/user/Plant.aspx?LatinName=Corydalis+yanhusuo
2. Corydalis. https://www.sciencedirect.com/topics/biochemistry-genetics-and-molecular-biology/corydalis
3. Corydalis yanhusuo for inflammatory and neuropathic pain. https://planetherbs.com/blogs/michaels-blogs/corydalis-yanhusuo-for-inflammatory-and-neuropathic-pain/
4. The Antinociceptive Properties of the Corydalis yanhusuo Extract. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5021270/Część rośliny: kłącze
Tradycyjna medycyna: Chińska
Kraj pochodzenia: Chiny
Zdrowie: Zdrowe serce, PMS, Wsparcie snu, Mocna wątroba, Sprawne krążenie
Zastosowanie: bóle , odprężenie i nastrój
Ostrzeżenia: nie stosować w ciąży, nie stosować podczas laktacji

Masz pytanie? Napisz do nas

Polecane dla Ciebie

  Dzięki cookies korzystanie ze strony jest szybsze i łatwiejsze. Przestrzegamy RODO. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

    OK