• Cyanotis arachnoides ekstrakt 50% ekdyzonu
  rotator-prawo
  rotator-lewo
 • Cyanotis arachnoides ekstrakt 50% ekdyzonu
  rotator-prawo
  rotator-lewo
 • Cyanotis arachnoides ekstrakt 50% ekdyzonu
  rotator-prawo
  rotator-lewo
Cyanotis arachnoidea

Cyanotis arachnoides ekstrakt 50% ekdyzonu

 • W magazynie: 5 sztuk
  24,50
  W magazynie: 5 sztuk
  24,50
  W magazynie: 0 sztuk
  94,99
 • Koszt przesyłki już od 9,90 zł


  Darmowa dostawa na terenie Polski od 150zł.

 • Wybrany wariant jest teraz niedostępny.

  Powiadom mnie, gdy się pojawi:

Cyanotis arachnoides / Cyanotis arachnoidea to roślina, którą coraz bardziej interesują się sportowcy i kulturyści, ponieważ zawiera w swoim składzie ekdysteroidy – związki, które zwiększają tempo anabolizmu mięśniowego, bez podnoszenia poziomu testosteronu. Dodatkowo regulują gospodarkę glukozy i lipidów. Mają też wpływ na procesy zapalne i reakcje autoimmunologiczne w organizmie. Ekdysteroidy występują naturalnie w niektórych roślinach i w organizmach bezkręgowców. Korzeń cyanotis zawiera ich bardzo dużo, bo aż 4-5%.

Cyanotis arachnoides nie był wykorzystywany w medycynie tradycyjnej Europy, dlatego nie może mieć statusu suplementu. Poza Europą jest jednak szeroko stosowany i tak popularny w Azji i w USA, że rynek chiński oferuje zakup ekstraktu z cyanotis w ilości minimum 1 kg. Roślinę tę polubili azjatyccy sportowcy pod koniec ubiegłego wieku i z wielkim powodzeniem stosują ją do dziś. W polskim artykule o ekdyzonach roślinnych [2] przytoczono badanie (niestety nie podano jego źródła), w którym testowano wpływ 20-hydroksyekdyzonu, głównego składnika aktywnego cyanotis, w połączeniu z białkiem na masę mięśniową regularnie trenujących kobiet i mężczyzn. Po 10 dniach uczestnicy przyjmujący białko z dodatkiem tego związku mieli aż o 7% więcej beztłuszczowej masy ciała i o 10% mniej tkanki tłuszczowej.

Cyanotis pochodzi z Azji, znalazł więc swoje miejsce w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej. Wykorzystywano go już w starożytności w celu poprawy krążenia krwi, wzmocnienia mięśni i stawów oraz w leczeniu reumatyzmu.


DZIAŁANIE

Właściwości prozdrowotne

 • Działanie anaboliczne

Cyanotis zawiera wspomniane wyżej ekdysteroidy, które po przedostaniu się do ludzkiego organizmu wykazują aktywność biologiczną. Działają podobnie do anabolików sterydowych, a więc stymulują syntezę białek mięśniowych, zwiększają masę i objętość mięśni, podnoszą także ich wytrzymałość i siłę. W przeciwieństwie do sterydów, nie wywołują skutków ubocznych. Co bardzo ważne, pomimo działania anabolicznego, ekdysteroidy nie wywołują wzrostu poziomu testosteronu w organizmie! Mogą być zatem bezpiecznie stosowane zarówno przez mężczyzn jak i przez kobiety, bez obaw o zmiany w gospodarce hormonalnej [1,2].

 • Wpływ na metabolizm glukozy i tłuszczów

Ekdysteroidy hamują syntezę cholesterolu, zmniejszając jego poziom we krwi. Usprawniają również metabolizm węglowodanów, ponieważ pobudzają komórki do szybszego zużywania glukozy i zwiększają ich wrażliwość na insulinę. Może to poskutkować zmniejszeniem stężenia glukozy we krwi i szybszą utratą tkanki tłuszczowej [1,2].

 • Wpływ na układ immunologiczny

Nasz słynny polski fitoterapeuta, dr Henryk Różański pisze, że wyciągi z cyanotis łagodzą reakcje autoimmunologiczne i optymalizują odpowiedź przeciwzapalną organizmu [3].


ZASTOSOWANIE

 • sport, kulturystyka
 • wspieranie terapii chorób autoimmunologicznych


SKŁAD

Cyanotis arachnoides – ekstrakt z korzenia 100%. Surowiec najwyższej jakości!


SPOSÓB UŻYCIA

Do użytku zewnętrznego.


SYNERGIA


PRZECIWWSKAZANIA

Ciąża, karmienie piersią, nadwrażliwość na roślinę.


CHARAKTERYSTYKA ROŚLINY


Cyanotis arachnoidea to niewysoka roślina zielna z rodziny Commelinaceae – komelinowatych. Występuje na tropikalnych obszarach Azji i Afryki. Rodzi niezwykłe kwiaty, które wyglądają, jakby były pokryte fioletowym lub niebieskim puchem. Jego liście są długie, wąskie, mięsiste i bezogonkowe. Wyrastają naprzemianlegle na grubej, brunatnej łodydze. Owocem cyanotis jest torebka z nasionami.


BIBLIOGRAFIA


1. Practical uses for ecdysteroids in mammals including humans: an update. https://www.ncbi.nlm.nih.gov
2. Ekdysony roślinne. http://www.postepyfitoterapii.pl
3. Cyanotis arachnoides w medycynie sportowej i fitoterapii. http://rozanski.li
4. Grass of the Dew. http://www.flowersofindia.net

***

Kraj pochodzenia: Chiny
Zdrowie: Prawidłowa odporność, Prawidłowy cukier, Chroniczne zmęczenie, Stres, napięcie, Zdrowie skóry, Przeciwutleniacze, antyoksydanty
Zastosowanie: Bóle , Sporty siłowe, Sporty wytrzymałościowe, Budowa masy, Budowa siły, Przyspieszanie metabolizmu, Trądzik
Ostrzeżenia: Nie stosować w ciąży, Nie stosować podczas laktacji, Nie stosować u małych dzieci

Masz pytanie? Napisz do nas

Ocena Ogólna: (4.25/5)

Opinie klientów

 • Ocena: (5/5)

  Jarek, W dniu: 10.03.2020

  Nie było w opisie, więc poszukałem sam i według literatury i Różańskiego zalecane dawkowanie to mniej więcej 500 - 700 mg na dzień. No i najważniejsze, działa!

 • Ocena: (5/5)

  Lukasz W., W dniu: 19.08.2019

  Polecam, widać efekty

 • Ocena: (5/5)

  brahmin, W dniu: 11.08.2019

  @up sam napisałeś "badania przeprowadzone na myszach", więc jakim prawem ekstrapolujesz wynik na ssaki? Nie ma dowodów na wystąpienie takiego działania u ludzi.

 • Ocena: (1/5)

  Aleksander S., W dniu: 27.07.2019

  Istnieją badania przeprowadzane na myszach, które wykazują, że ekdyson prowadzi do przewlekłego uszkodzenia nerek u ssaków, więc lepiej nie ryzykować.

 • Ocena: (5/5)

  Sławomir K., W dniu: 20.05.2019

  Dobry suplement dla sportowców

Dzięki cookies korzystanie ze strony jest szybsze i łatwiejsze. Przestrzegamy RODO. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

  OK