• Damiana ekstrakt 20:1
  rotator-prawo
  rotator-lewo
 • Damiana ekstrakt 20:1
  rotator-prawo
  rotator-lewo
Turnera diffusa

Damiana ekstrakt 20:1

Wzmacnia libido u obu płci. Pomaga utrzymać dobre samopoczucie. Pogłębia spokój i ułatwia radzenie sobie ze stresem.

  • ; 1
 • W magazynie: 60 sztuk
  19,90
  W magazynie: 60 sztuk
  19,90
  Dodaj
  do ulubionych
 • Najniższa cena produktu w ostatnich 30 dniach:

 • Koszt przesyłki już od 13 zł


  Darmowa dostawa na terenie Polski od 150zł (Poczta, Inpost, GLS).

 • Wybrany wariant jest teraz niedostępny.

  Powiadom mnie, gdy się pojawi:

Damiana – ekstrakt

Damiana (Turnera diffusa, syn. Turnera aphrodisiaca) to roślinka pochodząca z Meksyku, obecna w tamtejszej medycynie i kulturze już od czasów majańskich. Dziś ceniona i uprawiana jest nie tylko tam, ale również w całej Ameryce Środkowej i Południowej.

Pierwszym w historii sposobem użycia damiany było sporządzanie z jej liści mocnego naparu z dodatkiem cukru i spożywanie go w roli napoju miłosnego, który miał skracać dystans pomiędzy przyszłymi kochankami i zapewniać im mnogość przyjemnych doznań podczas współżycia. Właściwości afrodyzyjne damiany wykorzystywane są od czasów antycznych aż do dziś, ale medycyna współczesna dopiero zaczyna je badać. Do tej pory potwierdziły je pojedyncze eksperymenty na zwierzętach, omówione poniżej w części „działanie”.

Z czasem damianę zaczęto stosować w wielu innych celach, odkrywając jej pozytywny wpływ na nastrój i układ nerwowy oraz układ pokarmowy, moczowy i oddechowy. Meksykańscy szamani zalecali damianę w przypadku obniżonego nastroju, niepokoju i nadmiernej lękliwości, cukrzycy, zaparć, kaszlu, wrzodów żołądka, bólów głowy, astmy i zapalenia oskrzeli. Damiana spożywana była w formie wywarów, a także palona w fajkach razem z tytoniem lub innymi ziołami.

Damiana trafiła do Europy wraz z hiszpańskimi misjonarzami, którzy nauczyli się ją wykorzystywać, obserwując Indian. Roślina ta znalazła godne miejsce w europejskiej medycynie ludowej, a największe uznanie zdobyła w Wielkiej Brytanii, Holandii i Niemczech. Doceniono ją również w Stanach Zjednoczonych i opisano w amerykańskiej farmakopei oraz w licznych dziełach zielarskich.

[1]


DAMIANA EKSTRAKTDZIAŁANIE

Właściwości prozdrowotne:

 • Pozytywny wpływ na libido

Długa historia stosowania damiany jako afrodyzjaka, nie tylko w Meksyku, ale też w Europie i Stanach Zjednoczonych, pozwala przypuszczać, że jest to już dobrze udokumentowana cecha przez badania kliniczne medycyny współczesnej. W rzeczywistości jednak istnieje ogromna potrzeba ich przeprowadzenia, szczególnie że wyniki dotychczasowych eksperymentów na zwierzętach są bardzo obiecujące.

W eksperymentach tych ekstrakt z damiany spowodował, że szczury chętniej i częściej kopulowały. Skrócił czas pomiędzy pierwszym a drugim stosunkiem, a także czas potrzebny do osiągnięcia ejakulacji. Dodatkowo w badaniu ze szczurami o niskim libido ekstrakt z damiany zwiększył liczbę zwierząt, którym udało się osiągnąć ejakulację.

Badania te odnoszą się do samców szczurów, jednak należy zaznaczyć, że zgodnie z medycyną tradycyjną damiana to również skuteczny afrodyzjak dla kobiet.

[2, 3, 4]

 • Dobry nastrój i spokój

Badania na zwierzętach sugerują także pozytywny wpływ damiany na nastrój. Wykazano do tej pory przede wszystkim jej działanie łagodzące odczuwanie lęku, chociaż medycyna tradycyjna zaleca damianę również na ogólną poprawę nastroju i uspokojenie przy nadmiernym pobudzeniu umysłowym (dekoncentracja, stres, irytacja).

Związkiem czynnym damiany, który odpowiada za powyższe właściwości, jest apigenina. Jej działanie testowano na szczurach, podając im rożne dawki: od 2 do 10 mg/kg masy ciała. Każda z zastosowanych dawek apigeniny wywołała efekt antydepresyjny, antystresowy, przeciwlękowy, a nawet przeciwbólowy. Siła efektu rosła wraz z dawką [5].

 • Adaptogen

Warto również zaznaczyć, że damiana klasyfikowana jest jako adaptogen, który wzmacnia odporność na stres i zwiększa możliwości adaptacyjne organizmu.

 • Pozytywny wpływ na poziom glukozy we krwi

Do drugorzędnych właściwości damiany należy jej pozytywny wpływ na gospodarkę glukozy. Przebadano w tym kierunku teuhetenon A – związek aktywny wyizolowany z liści damiany. Podawanie go myszom poskutkowało obniżeniem poziomu glukozy we krwi, zarówno u myszy z cukrzycą, jak i zdrowych [6].


DAMIANA EKSTRAKTZASTOSOWANIE

 • w celu wzmocnienia libido u kobiet i mężczyzn
 • w celu wsparcia dobrego nastroju
 • dla pogłębienia spokoju i złagodzenia nerwów

SKŁAD


Damiana – ekstrakt 20:1 (Turnera diffusa) 100%. Bez dodatku wypełniaczy, barwników, konserwantów i substancji poślizgowych. Najwyższa jakość!


DAMIANA EKSTRAKTDAWKOWANIE I SPOSÓB UŻYCIA


1 miarka dwa razy dziennie. Rozpuścić w niewielkiej ilości wody, spożywać przed posiłkiem.

1 płaska miarka (0,5 ml) zawiera 250 mg ekstraktu z damiany.
Zalecana dzienna ilość to 500 mg ekstraktu z damiany.

Opakowanie zawiera 100 sugerowanych porcji produktu.

Suplement diety. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji do spożycia. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut zróżnicowanej diety oraz nie zastąpią zdrowego trybu życia.

Numer zgłoszenia GIS: 2020/05/20/SD/5ADB2F


PRZECIWWSKAZANIA


Ciąża, karmienie piersią, nadwrażliwość na roślinę. Nie podawać dzieciom.


CHARAKTERYSTYKA ROŚLINY


DamianaTurnera diffusa lub Turnera aphrodisiaca – należy do rodziny męczennicowatych. Występuje naturalnie w Meksyku, Ameryce Środkowej i Południowej. Nazywana bywa również turnerą rozpierzchłą oraz zielem św. Damiana, od którego imienia wzięła się jej nazwa zwyczajowa. Roślina ta jest małym krzewem o drobnych, ząbkowanych liściach oraz intensywnie żółtych, 5-krotnych kwiatach. Kwitnie latem, a po przekwitnieniu rodzi maleńkie owoce, które w smaku przypominają figi.


ŹRÓDŁA


1. Damiana. https://rain-tree.com
2. Damiana leaf. https://examine.com
3. Turnera Diffusa Wild (Turneraceae) Recovers Sexual Behavior in Sexually Exhausted Males. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov
4. Stimulating Property of Turnera Diffusa and Pfaffia Paniculata Extracts on the Sexual-Behavior of Male Rats. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov
5. Pharmacological Evaluation of Bioactive Principle of Turnera Aphrodisiaca. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov
6. Acute Hypoglycemic and Antidiabetic Effect of Teuhetenone A Isolated From Turnera Diffusa. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov
7. Turnera diffusa. https://en.wikipedia.orgMasz pytanie? Napisz do nas

Ocena Ogólna: (5.00/5)

Opinie klientów

 • Ocena: (5/5)

  Wiesław R., W dniu: 28.02.2021

  Bardzo dobry smak, lekko słodkawy, można stosować pod język.

Polecane dla Ciebie

  Dzięki cookies korzystanie ze strony jest szybsze i łatwiejsze. Przestrzegamy RODO. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

    OK