Dzięki cookies korzystanie ze strony jest szybsze i łatwiejsze. Przestrzegamy RODO. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

  OK
Harpagophytum procumbens

Diabelski pazur korzeń

 • W magazynie: 112 sztuk
  9,80
  W magazynie: 112 sztuk
  9,80
  W magazynie: 19 sztuk
  39,00
  W magazynie: 34 sztuk
  10,90
  W magazynie: 15 sztuk
  51,50
 • Koszt przesyłki już od 9,90 zł


  Darmowa dostawa na terenie Polski od 150zł.

 • Wybrany wariant jest teraz niedostępny.

  Powiadom mnie, gdy się pojawi:

Czarci pazur – diabelski pazur korzeń

Diabelski pazur (Harpagophytum procumbens) to roślina pustynna, której duży, silny korzeń wykorzystuje się w medycynie tradycyjnej południowej Afryki. Lokalni mieszkańcy od wielu lat stosują diabelski pazur w przypadku bólów mięśni, stawów i kości. Roślina ta pozytywnie wpływa nie tylko na układ ruchu, ale też na układ pokarmowy. Korzeń zbierany jest po przekwitnięciu rośliny. Po wysuszeniu i zmieleniu go na proszek produkuje się z niego ekstrakty i preparaty w formie tabletek, kapsułek, maści, kremów i nalewek.

Polska nazwa botaniczna tej rośliny to hakorośl rozesłana. Nawiązuje ona do charakterystycznego kształtu nasion, z których wyrasta wiele haczykowatych wypustek. Przyczepiają się one do skóry zwierząt i często ranią je lub nawet zabijają, dlatego potocznie mówi się na tę roślinę diabelski, bądź też czarci pazur, lub po angielsku: devil’s claw.


DZIAŁANIE

Właściwości prozdrowotne

Najważniejszymi substancjami czynnymi obecnymi w korzeniu hakorośli są irydoidy, wśród których wyróżnia się harpagozyd, harpagid, prokumbid i prokumbozyd oraz flawonoidy z luteoliną i kemferolem na czele, fenolokwasy, sterole i triterpeny.

Dzięki zawartej w korzeniu kombinacji związków bioaktywnych, hakorośl:

 • Pozytywnie wpływa na układ ruchu i wspiera funkcjonowanie stawów, kości i mięśni
 • Wspomaga procesy trawienne i poprawia apetyt
 • Korzystnie wpływa na stan skóry

Więcej informacji na temat działania i zastosowania hakorośli przeczytasz w naszym kompendium.


SKŁAD

Korzeń hakorośli rozesłanej 100%. Surowiec najwyższej jakości.


DIABELSKI PAZUR DAWKOWANIE I SPOSÓB UŻYCIA


Czarci pazur herbata (korzeń cięty):

 • Odwar
1 łyżeczkę hakorośli gotować w szklance wody przez 5-10 minut, po czym pozostawić na 30 minut pod przykryciem do naciągnięcia. Szklankę odwaru wypić w 3 porcjach w ciągu dnia.


Diabelski pazur w proszku:

 • Napar

1 łyżeczkę proszku zalać szklanką wrzącej wody, przykryć i pozostawić na 30 minut do naciągnięcia. Wypić w 3 porcjach w ciągu dnia. Można zastosować zewnętrznie do przemywania skóry i błon śluzowych.

 • Ekstrakt płynny

1 część proszku umieścić w słoju i zalać 2 częściami alkoholu 40-60%. Zamknąć słój i wstrząsnąć. Odstawić na minimum 2 tygodnie. Zażywać w ilości 1-2,5 ml dziennie (¼-½ łyżeczki).

 • Nalewka

1 część proszku umieścić w słoju i zalać 3 częściami alkoholu 40-60%. Zamknąć słój i wstrząsnąć. Odstawić na minimum 2 tygodnie. Zażywać w ilości 5 ml (1 łyżeczka) 3 razy dziennie.

 • Wyciąg olejowy

Zmielony korzeń można również wykorzystać do przygotowania maceratu olejowego do stosowania zewnętrznego w miejscu bólu stawów, kości i mięśni oraz do wcierania w skórę ze zmianami trądzikowymi i zapalnymi, zaczerwienioną, spuchniętą i podrażnioną.

1 część proszku umieścić w wyparzonym słoiku, skropić alkoholem 40% i pozostawić na 15 minut, aby uaktywniły się związki czynne i łatwiej przeniknęły do oleju. Następnie zalać proszek 3 częściami oleju roślinnego i dokładnie wymieszać. Olej nierafinowany postoi 3 miesiące, a rafinowany około 1 rok. Dla poprawy trwałości warto dodać witaminę E.

Słoik zakręcić i odstawić w ciemne i ciepłe miejsce. Należy codziennie nim wstrząsnąć. Po dwóch tygodniach wyciąg jest gotowy. Należy go odcedzić i przelać do czystego słoika. Przechowywać z dala od światła.

Hakorośl należy stosować regularnie. Pozytywne efekty będą pojawiać się stopniowo, osiągając maksimum po około 1-2 miesiącach.

 • Doustnie

3 razy dziennie po 1-2 g (około ¼-½ łyżeczki), po wymieszaniu z ciepłą wodą

Środki ostrożności:
Doustne stosowanie hakorośli nie powinno trwać dłużej niż 8 tygodni. Przerwa powinna wynosić 3 tygodnie, po czym kurację można wznowić.


PRZECIWWSKAZANIA

 • Ciąża i laktacja
 • Wrzody żołądka i dwunastnicy

Interakcje

Hakorośl może nasilić działanie leków hipotensyjnych i antyarytmicznych.


CHARAKTERYSTYKA ROŚLINY

Hakorośl rozesłana to bylina z rodziny połapkowatych. Występuje w krajach Południowej Afryki, głównie na pustynnych terenach Namibii i na południu Botswany. Jest rośliną płożącą się, osiągającą 1,5 metra długości. Jej mocne, bulwiaste korzenie mierzą 90-120 cm. Hakorośl porasta ciemnozielonymi, powcinanymi liśćmi o ciekawym kształcie. Ich brzegi są zaokrąglone i lekko zwinięte do wewnątrz. Piękne, duże kwiaty hakorośli mają biało-purpurowy kolor, a kształtem przypominają trąbkę. Ich korona składa się z pięciu zrośniętych płatków, które otwierają się u góry. Owocem hakorośli jest twarda, zdrewniała niełupka o nietypowym wyglądzie, z której promieniście wyrastają odgałęzienia zakończone kilkoma haczykami. Dzięki haczykom owoce przyczepiają się do skóry zwierząt i ten sposób rozsiewane są na dalekie odległości.


JAKOŚĆ PRODUKTÓW


Przykładamy wielką uwagę do jakości oferowanych przez nas produktów. Testujemy każdą partię ziół w naszym laboratorium.

Do produktu Diabelski pazur korzeń cięty (mielony) dział jakości naszego Maglabu może dostarczyć:

 • Certyfikat analizy
 • Specyfikację jakościową

W takim przypadku prosimy o kontakt e-mail


BIBLIOGRAFIA


1. http://www.czytelniamedyczna.pl
2. http://luskiewnik.strefa.pl
3. https://examine.com
4. http://www.luskiewnik.pl
5. http://ziolowawyspa.pl

***

Część rośliny: korzeń
Sposób zbioru: Z upraw konwencjonalnych
Tradycyjna medycyna: Afrykańska
Kraj pochodzenia: Namibia
Smak: gorzki
Zdrowie: Zdrowe stawy, Zdrowie skóry, Trawienie
Choroba: Reumatyzm, zwyrodnienia
Zastosowanie: Bóle
Ostrzeżenia: Nie stosować w ciąży, Nie stosować podczas laktacji

Masz pytanie? Napisz do nas

Ocena Ogólna: (5.00/5)

Opinie klientów

 • Ocena: (5/5)

  Janina S., W dniu: 28.11.2018

  Skuteczny w leczeniu stawów i całego układu kostnego

 • Ocena: (5/5)

  Grazyna K., W dniu: 12.11.2018

  Bardzo dobre.

 • Ocena: (5/5)

  Zenon G., W dniu: 29.10.2018

  Super !!!

 • Ocena: (5/5)

  Zbigniew U., W dniu: 21.10.2018

  dobry produkt

 • Ocena: (5/5)

  Remigiusz K., W dniu: 14.05.2017

  sprawdzam

 • Ocena: (5/5)

  Mateusz O., W dniu: 22.12.2016

  Dobry, polecam.

 • Ocena: (5/5)

  Filip S., W dniu: 29.02.2016

  super na trawienie

 • Ocena: (5/5)

  Magiczny O., W dniu: 03.11.2015

  1.proszek łyżeczka herbaciana. zalewa się wrzątkiem,parzy przez 10 minut pod przykrywką. 2.korzeń można rzuć, albo po mielić w młynku od kawy i parzyć przez 10 minut. PS: stosując ciągle, widać znaczące poprawy. Stosuje przy alergii i na stawy. Jem z lekami na alergie, poprawa 90% (Komentarz przeniesiony ze starej wersji strony)

 • Ocena: (5/5)

  Magiczny O., W dniu: 03.11.2015

  Stosowałem przez miesiąc,wiosną,nie mogłem zginać palców u rąk.Po miesiącu mogłem już sobie pograć na gitarze. (Komentarz przeniesiony ze starej wersji strony)