• Dziurawiec ekstrakt 0,3% hiperycyny
  rotator-prawo
  rotator-lewo
 • Dziurawiec ekstrakt 0,3% hiperycyny
  rotator-prawo
  rotator-lewo
Hypericum perforatum

Dziurawiec ekstrakt 0,3% hiperycyny

 • W magazynie: 114 sztuk
  14,50
  W magazynie: 114 sztuk
  14,50
 • Koszt przesyłki już od 9,90 zł


  Darmowa dostawa na terenie Polski od 150zł.

 • Wybrany wariant jest teraz niedostępny.

  Powiadom mnie, gdy się pojawi:

Dziurawiec (Hypericum perforatum) to roślina, która była ceniona już w czasach starożytnych.

Jego właściwości opisywali najznakomitsi ówcześni lekarze – Hipokrates i Galen. W starożytnym Rzymie gladiatorzy i zapaśnicy nacierali się olejem z dziurawca, co miało uczynić ich niewyczerpanymi podczas walki. Dziurawiec stosowany był także do leczenia ran i obrażeń doznanych w czasie starcia.
Dziurawiec stanowił ważny surowiec również w średniowieczu – Paracelsus nazywał go „arniką dla nerwów” – co miało świadczyć o jego niezawodności i dużej skuteczności wobec dolegliwości układu nerwowego.

Wyciągi z dziurawca do dziś znajdują wszechstronne zastosowanie. Jest to niezwykle wartościowy surowiec, wykorzystywany w wielu dziedzinach życia. W kosmetologii wykorzystuje się go do produkcji kremów i emulsji przeznaczonych do pielęgnacji skóry normalnej i tłustej, a także odżywek do włosów. Dziurawiec jest znakomitym środkiem przyspieszającym procesy regeneracji, łagodzącym podrażnienia i niwelującym odbarwienia.

Ekstrakt z dziurawca standaryzowany jest na 0,3% hiperycyny.


DZIAŁANIE I ZASTOSOWANIE

Właściwości prozdrowotne

 • wspomaga regenerację i gojenie
 • wpływa korzystnie na samopoczucie

Dziurawiec od najdawniejszych czasów stosowany był jako środek wspomagający gojenie ran, oparzeń, wyprysków a nawet łuszczycy.
Współcześnie wykorzystywany jest również jako dodatek do kosmetyków przeciwdziałających odbarwieniom skóry (np. bielactwo), a także kremów i emulsji przyciemniających barwę skóry (tzw. samoopalacze).

Dziurawiec już w starożytności uznawany był za roślinę o magicznej mocy. Jego obecność miała strzec duszę od „szaleńczych fantazji” i wpływać na dobrostan psychiczny.


SKŁAD


Opakowanie zawiera sproszkowany ekstrakt z dziurawca (Hypericum perforatum) standaryzowany na zawartość 0,3% hiperycyny.

Ziele dziurawca zawiera liczne związki takie jak m.in. flawonoidy (mono- i dimeryczne), ksantony, kwasy fenolowe, hyperycyna, hyperforyna, związki terpenowe (olejki eteryczne), związki indolowe, np. melatonina.


SPOSÓB UŻYCIA


Do zastosowań zewnętrznych.


INTERAKCJE I DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE


Dziurawiec zwiększa wrażliwość na światło słoneczne i promieniowanie UV. Szczególną ostrożność powinny zachować osoby o wrażliwej skórze, skłonne do wysypek i reakcji alergicznych.

Nie stosować w ciąży i w okresie karmienia piersią.

Dziurawiec może osłabiać działanie interferonu oraz innych leków.


CHARAKTERYSTYKA ROŚLINY


Dziurawiec zwyczajny (Hypericum perforatum) to roślina naturalnie występująca w Europie, Azji zachodniej a także północnej Afryce. Z Europy dziurawiec zawędrował również do obydwu Ameryk, Afryki południowej, Australii, Nowej Zelandii, a nawet Japonii. W Polsce występuje pospolicie – można go znaleźć na nieużytkach, miedzach i skrajach lasów. Preferuje miejsca nasłonecznione i ciepłe. Osiąga wysokość od 30 do 80 cm, ma jaskrawożółte kwiaty, które zakwitają zawsze przed 25 czerwca – przed nocą świętojańską – stąd jego nazwa zwyczajowa – ziele św Jana. Surowcem zielarskim są młode pędy i kwiaty.


LITERATURA CYTOWANA


1. Baj, T., (2010). Bezpieczeństwo stosowania dziurawca. Panacea 2 (31), s. 8-10. http://www.panacea.pl
2.Cybula, M., Wszelaki, M., Wszelaki, N., (2005). Dziurawiec, roślina nie(d)oceniona? Postępy Fitoterapii 1-(2), s. 50-52. http://www.czytelniamedyczna.pl
3. Grys, A., Łowicki, Z., Gryszczyńska,A., Kania, M., Parus, A., (2011). Rośliny zielarskie w leczeniu chorób skóry – bezpieczeństwo i zastosowanie. Postępy Fitoterapii 3, s. 191-196. http://www.postepyfitoterapii.pl
4. Różański, H., Dziurawiec – Hypericum (Hypericaceae sive Guttiferae). http://gramzdrowia.pl [dostęp 02.02.2017r]
5. Turek, S., (2005). Ziele dziurawca zwyczajnego – składniki czynne i potencjalne zastosowania lecznicze. Postępy Fitoterapii 3 (4), s. 80-86. http://www.czytelniamedyczna.pl
6. Wolny, D., Nowakowska-Wolna, A., Chodurek, E., Dzierżewicz, Z., (2009). Interakcje Dziurawca zwyczajnego (Hypericum perforatum). Farm Przegl Nauk, 2, s. 19-23. http://fpn.sum.edu.pl

***

Kraj pochodzenia: Chiny
Zdrowie: Zdrowie skóry
Zastosowanie: Do kremów, balsamów, Pielęgnacja włosów, Odprężenie i nastrój, Dla cery normalnej, Dla cery tłustej
Ostrzeżenia: Nie stosować w ciąży, Nie stosować podczas laktacji, Do użytku zewnętrznego, Fotouczulający

Masz pytanie? Napisz do nas

Ocena Ogólna: (4.50/5)

Opinie klientów

 • Ocena: (5/5)

  Jerzy P., W dniu: 21.07.2019

  Ekstrakt jest prawdopodobnie robiony z całego ziela, bo wyciągi olejowe i spirytusowe na jego bazie nie są rubinowo czerwone jak te wykonywane z kwiatów. Zawierają ciemne barwniki typu chlorofil itp. Oczywiście o ile zawartość hiperycyny jest zgodna z opisem - nie ma to znaczenia.

 • Ocena: (5/5)

  Lukasz W., W dniu: 11.01.2019

  Polecam, bardzo dobry ekstrakt :)

 • Ocena: (2/5)

  Adam B., W dniu: 24.10.2018

  Stosowałem identyczny(na papierze) ekstrakt z dziurawca przez dłuższy czas i byłem bardzo zadowolony przez firmę oferującą go w postaci 100 i 250 kapsułek po 300mg. Niestety tutaj działania nie czuję mimo stosowania przez dłuższy czas więc zmuszony byłem wrócić do wspomnianego wcześniej droższego ekstraktu w kapsułkach. Jestem zawiedziony. Na plus szybkość realizacji i miarka.

 • Ocena: (5/5)

  Jan D., W dniu: 09.06.2018

  Dziurawiec, mocny. Fajnie działa :)

 • Ocena: (5/5)

  Magiczny O., W dniu: 27.10.2015

  Polecam !!W dobie tych czasów działa cudownie na bezsenność !!Polecam przy menopauzie , zmniejsza uderzenia gorąca a nawet niweluje całkowicie pod warunkiem że stosujemy codziennie 5 ml 3-4 razy dziennie z małą ilością wody.(Komentarz przeniesiony ze starej wersji strony)

Dzięki cookies korzystanie ze strony jest szybsze i łatwiejsze. Przestrzegamy RODO. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

  OK