• Guggul 100 kapsułek x 600 mg
  rotator-prawo
  rotator-lewo

Guggul 100 kapsułek x 600 mg

Stymuluje pracę tarczycy i podnosi metabolizm. Korzystnie wpływa na poziom glukozy i cholesterolu we krwi.

  • ; 1
 • W magazynie: 0 sztuk
  52,12
  W magazynie: 0 sztuk
  52,12
  Dodaj
  do ulubionych
 • Najniższa cena produktu w ostatnich 30 dniach:

 • Produkt chwilowo niedostępny.

 • Wybrany wariant jest teraz niedostępny.

  Powiadom mnie, gdy się pojawi:

Guggul żywica – kapsułki z ekstraktem

Guggul to żywica pochodząca z drzewa Commiphora mukul. Jej najciekawszym działaniem jest pobudzanie aktywności tarczycy. Wyróżnia się ponadto pozytywnym wpływem na poziom cholesterolu i glukozy we krwi oraz tym, że wspiera organizm w stanach zapalnych poprzez swój wysoki potencjał antyoksydacyjny.

Commiphora mukul, czyli balsamowiec mukul, występuje naturalnie w Indiach, Pakistanie i Bangladeszu. Pozyskiwana z niego żywica guggul stała się elementem Ajurwedy już w odległej starożytności. Pierwsze zapiski na temat jej zastosowania medycznego datowane są na 1700 rok p.n.e.

Guggulem wspomagano się tradycyjnie w przypadku cukrzycy, nadwagi, stanów zapalnych jelit i stawów, bólów reumatycznych, problemów z wątrobą, chorób skóry, chorób układu sercowo-naczyniowego, wrzodów oraz pasożytów wewnętrznych. Medycyna współczesna bada obecnie potencjał prozdrowotny żywicy guggul w odniesieniu do powyższych problemów oraz kilku innych. Wstępne eksperymenty laboratoryjne wykazały na przykład, że związki bioaktywne zawarte w żywicy mają zdolność do niszczenia komórek nowotworu piersi, jelita grubego, przełyku, płuc, skóry i innych [1].

Najważniejszymi związkami aktywnymi obecnymi w żywicy guggul są guggulsterony i guggulsterole. Zawiera ona ponadto liczne związki fenolowe o działaniu antyoksydacyjnym i przeciwzapalnym, takie jak np. kwas galusowy, elagowy i chlorogenowy.

Dodam jeszcze, że żywica guggul stosowana jest również w roli kadzidła. Przy podgrzewaniu wydziela cudowny, karmelowy zapach. Guggul przeznaczony do zastosowań aromatycznych znajdziecie tutaj.GUGGULDZIAŁANIE

Właściwości prozdrowotne:

 • Guggul poprawia funkcjonowanie narządów dotkniętych stanem zapalnym, takich jak: jelito cienkie i grube, żołądek, stawy, trzustka i skóra. Sprzyja ich regeneracji i pobudza procesy przeciwzapalne.
 • Pobudza pracę tarczycy.
 • Pomaga utrzymać prawidłowy poziom cholesterolu we krwi dzięki obecności związków z grupy steroli, które obniżają wchłanianie cholesterolu z pożywienia, a także zwiększają jego wydalanie z organizmu.
 • Pozytywnie wpływa na funkcjonowanie serca i układu krążenia. Działa kardioprotekcyjnie i dba o dobrą kondycję naczyń krwionośnych.
 • Poprawia metabolizm i wchłanianie glukozy, co korzystnie przekłada się na jej poziom we krwi.
 • Działa neuroprotekcyjnie, chroniąc mózg przed degeneracją i demencją.
 • Chroni wątrobę przed szkodliwym działaniem toksycznych substancji (alkohol, leki, narkotyki).

[1, 2]


SKŁAD


1 kapsułka zawiera 600 mg ekstraktu z żywicy guggul (Commiphora wightii) standaryzowanego na zawartość 10% lipidów. Kapsułka celulozowa – odpowiednia dla wegan.

Najwyższa jakość surowca! Bez dodatku wypełniaczy, barwników i substancji poślizgowych.


GUGGULDAWKOWANIE I SPOSÓB UŻYCIA


1 kapsułka 2 razy dziennie razem z posiłkiem.

Zawartość w dziennej porcji (2 kapsułki) wynosi 1200 mg ekstraktu z guggul.

Suplement diety. Nie przekraczaj zalecanej dziennej porcji. Suplementy diety nie zastąpią zrównoważonej diety i zdrowego stylu życia.


PRZECIWWSKAZANIA


Nadwrażliwość na roślinę, ciąża, karmienie piersią.

Przy stosowaniu leków przeciwzakrzepowych należy zachować ostrożność – guggul także rozrzedza krew.

Przy stosowaniu hormonów tarczycy również należy uważać, ponieważ guggul może podnieść ich poziom we krwi.


CHARAKTERYSTYKA ROŚLINY


Balsamowiec mukul, z którego pochodzi żywica guggul, jest niewysokim drzewem lub krzewem z rodziny Burseraceae – osoczynowatych. Występuje w Indiach, Pakistanie i Bangladeszu. Pojawia się także w Afryce Północnej. Preferuje klimat suchy i gorący, dlatego należy go szukać na obszarach pustynnych, półpustynnych i skalistych. Balsamowiec dorasta do 4 m wysokości. Pokryty jest cienką jak papier korą, a jego gałązki naszpikowane są cierniami. Liście ma owalne, grube i połyskujące, w kolorze ciemnozielonym. Wytwarza drobniutkie, różowe lub czerwone kwiaty i kuliste, zielone owoce.


ŹRÓDŁA


1. Googling the Guggul (Commiphora and Boswellia) for Prevention of Chronic Diseases. https://www.ncbi.nlm.nih.gov
2. The Guggul for Chronic Diseases: Ancient Medicine, Modern Targets. http://ar.iiarjournals.org
3. Commiphora wightii – (Arn.) Bhandari. https://pfaf.orgTradycyjna medycyna: Ayurveda
Zdrowie: Sprawne jelita, Zdrowe stawy, Prawidłowy cholesterol, Prawidłowy cukier, Zdrowe serce, Mocna wątroba, Sprawne krążenie
Ostrzeżenia: nie stosować w ciąży, nie stosować podczas laktacji

Masz pytanie? Napisz do nas

Ocena Ogólna: (5.00/5)

Opinie klientów

 • Ocena: (5/5)

  Jaroslaw P., W dniu: 23.11.2021

  Dobry produkt na obniżenie cholesterolu.

 • Ocena: (5/5)

  Jaroslaw P., W dniu: 23.11.2021

  R

 • Ocena: (5/5)

  Maria S., W dniu: 23.05.2021

  Bardzo skuteczny, szczególnie dla wątroby. W większych dawkach uwalnia od starych złogów, w moim przypadku po antybiotykach.

Polecane dla Ciebie

  Dzięki cookies korzystanie ze strony jest szybsze i łatwiejsze. Przestrzegamy RODO. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

    OK