Dzięki cookies korzystanie ze strony jest szybsze i łatwiejsze. Przestrzegamy RODO. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

  OK
 • Herbata biała Pai Mu Tan
  rotator-prawo
  rotator-lewo
 • Herbata biała Pai Mu Tan
  rotator-prawo
  rotator-lewo

Herbata biała Pai Mu Tan

 • W magazynie: 37 sztuk
  11,88
  W magazynie: 37 sztuk
  11,88
  W magazynie: 5 sztuk
  57,99
 • Koszt przesyłki już od 9,90 zł

 • Wybrany wariant jest teraz niedostępny.

  Powiadom mnie, gdy się pojawi:

Herbata biała Pai Mu Tan „White Peony”

To szlachetna, biała herbata pochodząca z Chin, a dokładniej z ogrodu Huling, mieszczącego się w prowincji Fujian na południowym-wschodzie kraju.

Liście herbaty pai mu tan to wysuszone topy wraz z otaczającymi je dwoma młodymi listkami. Kolor suszu jest niejednolity i widać w nim kilka odcieni zieleni: od bardzo bladej, poprzez żywą lub oliwkową, aż po szmaragdową. Zaparzone liście pachną słodko i drzewnie, dają lekki, świeży napar o nietypowym smaku. Warto zarezerwować sobie trochę czasu, aby móc podelektować się tą herbatą bez pośpiechu.

Wyjątkowy smak herbaty pai mu tan kształtuje się podczas produkcji i może różnić się w zależności od tego, ile czasu trwają poszczególne etapy. Zaraz po zbiorach świeże liście przeznaczone tę herbatę pozostawia się na słońcu do zwiędnięcia na 1-3 dni, a następnie układa w stosy, aby wywołać krótki proces fermentacji, trwający od 30 minut do 3 godzin. Na koniec liście suszy się i pakuje. Podczas każdego etapu produkcji liście traktowane są bardzo delikatnie, co pozwala na zachowanie ich pięknego kształtu w gotowym suszu herbacianym.


ZAPARZANIE

Ilość

2 łyżeczki na kubek lub dużą filiżankę (250-300 ml)
1 łyżeczka na małą filiżankę (120 ml)

Temperatura parzenia

80-85°C

Długość parzenia

1-3 minuty

Liście można zalać trzy razy. Najlepiej jest rozpocząć od krótkiego, 1-2-minutowego zaparzenia, a każde kolejne wydłużyć o około 30-60 sekund.


Smak i aromat

Herbata Pai Mu Tan daje napar o przyjemnie słodkim, orzechowym zapachu. Smak zaskakuje kwaskowatą nutą, która przywodzi na myśl cytryny i pomarańcze. Czuć lekką, nieprzytłaczającą cierpkość i bardzo delikatną słodycz. Kolor naparu jest bladozielony.


SKŁAD

Herbata biała 100%.

Masz pytanie? Napisz do nas

Ocena Ogólna: (5.00/5)

Opinie klientów

 • Ocena: (5/5)

  Danka, W dniu: 08.03.2018

  Przemku, zmiażdży Cię jeszcze bardziej jak nie zalejesz jej wrzątkiem :D:D:D Uwielbiam ją, jest przyjemnie orzechowa, w smaku wyrazista i delikatna jednocześnie, niegorzka.

 • Ocena: (5/5)

  Ewa F., W dniu: 05.10.2015

  Ta herbata miażdży! Odporna na błędy - zalewam ją wrzątkiem, co jakiś czas dosypuje do kubka, zaparzam 2-3x. Świetny smak, a do tego klarowne rozjaśnienie umysłu. Jak się skończyła, sięgnąłem po zieloną Sencha, ale nie tędy droga. Wracam do Pai Mu Tan.