• Herbata kwitnąca - Flower Bouquet
  rotator-prawo
  rotator-lewo
 • Herbata kwitnąca - Flower Bouquet
  rotator-prawo
  rotator-lewo
 • Herbata kwitnąca - Flower Bouquet
  rotator-prawo
  rotator-lewo

Herbata kwitnąca - Flower Bouquet

  • ; 0 1;
  • ; 0 1;
 • W magazynie: 0 sztuk
  7,59
  W magazynie: 0 sztuk
  7,59
  W magazynie: 0 sztuk
  28,89
  Dodaj
  do ulubionych
 • Najniższa cena produktu w ostatnich 30 dniach:

 • Produkt chwilowo niedostępny.

 • Wybrany wariant jest teraz niedostępny.

  Powiadom mnie, gdy się pojawi:

Herbata kwitnąca Flower Bouquet

To kompozycja składająca się z trzech żółtych chryzantem owiniętych zręcznie liśćmi i łodyżkami białej herbaty. Z niepozornej, zielonej kulki powstaje w wodzie piękny kwiatowy bukiet, który może być doskonałym pomysłem na prezent dla ukochanej osoby, wyrazem wdzięczności lub zaskakującym elementem spotkania towarzyskiego.

Każda kulka herbaty kwitnącej produkowana jest ręcznie w Chinach i pakowana hermetycznie. Tworzenie takiej kulki może trwać około godzinę, a cały proces uważa się za dziedzinę sztuki, która powstała kilka wieków temu jako rozrywka dla cesarzy i najbogatszych mieszkańców Chin. Aby taka kulka mogła powstać, należy najpierw zmiękczyć herbaciane listki i łodyżki za pomocą pary wodnej, a potem precyzyjnie spleść je z kwiatami w taki sposób, żeby mogły się rozwinąć po wrzuceniu do gorącej wody.


PARZENIE


Ilość:

1 kulka na dzbanek 0,6-1,5 l


Temperatura parzenia:

80-90°C

Do zaparzenia herbaty kwitnącej najlepiej wykorzystać przezroczyste naczynie, w którym efekt rozkwitania będzie najlepiej widoczny. Świeżo przegotowaną wodę należy wlać do naczynia i pozwolić jej ostygnąć jeszcze przez chwilę. W przypadku kulek, które mają kwiaty schowane całkowicie wewnątrz, należy wykorzystać wodę o nieco wyższej temperaturze (80-90°C), gdyż niższa temperatura może spowodować, że kulka nie rozwinie się do końca.

Następnie do wody wrzuca się herbacianą kulkę i obserwuje, jak się rozwija. Nie należy odwracać tej kolejności, gdyż kulka zalana wodą będzie się rozwijać nierówno i mniej efektownie.

Rozkwitanie kulki trwa zwykle od 2 do 5 minut. Nie musimy jej potem wyciągać z naczynia. Herbata raczej nie ulega przeparzeniu, jako że wykonana jest z młodych listków odpornych na długie moczenie i zawiera też łodyżki, które wykorzystuje się do formowania kulki. Naczynie można ponownie napełnić wodą, kiedy na dnie jest jeszcze trochę naparu.


SMAK, AROMAT I BARWA NAPARU


Rozkwitająca kulka Flower Bouquet barwi wodę w dzbanku najpierw na złoty, a potem na bursztynowy kolor. Smak naparu jest delikatnie słodki i bardzo przyjemny dla podniebienia, przywodzi na myśl świeże owoce. Cierpkość nie przytłacza i dobrze równoważy smak herbaty. Na języku pozostaje lekka, cytrusowa nuta. Z naparu wydobywa się przyjemny zapach owoców i kwiatów.


SKŁAD


Herbata biała, kwiaty chryzantemy.

Masz pytanie? Napisz do nas

Polecane dla Ciebie

  Dzięki cookies korzystanie ze strony jest szybsze i łatwiejsze. Przestrzegamy RODO. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

    OK